Půl hodiny před zápasem se u pokladny při hlavním vstupu tvořila fronta, která jako kdyby poukazovala na to, že fanoušci Budějovic jsou po letní přestávce na fotbal zjevně natěšeni. Překvapivě se pak ukázalo, že cestu na stadion si našlo jen něco málo přes 3200 diváků. A to se ani nekonala avizovaná uzavírka jižní tribuny. Nezbývá, než doufat, že za to mohou dovolené. Předvedený fotbal v duelu s Příbramí si totiž zasloužil rozhodně plnější ochozy.
Před představením sestav týmů hovořil moderátor o změnách v kádru Českých Budějovic. Jak známo, klub opustili: brankáři Seman a Křížek, obránce Čáp a ofenzivní záložník Svoboda, naopak přišli útočníci Myšák a Němec, brankář Filipko a z hostování se navrátil Rožboud.

Těsně před pátou hodinou přišla mužstva s rozhodčími na hřiště a byla přivítána slušným aplausem. Před úvodním hvizdem moderátor požádal diváky o tichou vzpomínku na bývalého funkcionáře SK ČB. Poté již zápas začal.

A nezačal vůbec špatně. Dynamo totiž rozjelo jeden útok za druhým. Marila se náporu bránila převážně četnými fauly, a tak docházelo k neustálému přerušování hry. Jihočeši brzy získali první rohový kop, který Příbram se štěstím odvrátila, ale domácí zůstávali u míče. Nově „zformovaný“ kotel černobílých provolával halasně hesla, k čemuž se ojediněle přidávaly hlasy z hlavní i východní tribuny. V kotli hostí bylo asi 15 fanoušků, kteří se za celý zápas ozvali skutečně minimálně. Ve 3. minutě poprvé předvedl své brankářské umění ve své „premiéře“ v ostrém ligovém zápasu Miroslav Filipko. Se štěstím po rohovém kopu Marily vyrazil míč do pole, ale divákům při jeho vyběhnutí z branky trochu zatrnulo. Během zápasu však fanoušky o svých kvalitách přesvědčil. Stadion, i když nijak valně nepovzbuzoval, aspoň vzrušeně šuměl.

Šance přibývaly na obou stranách, ale Jihočeši byli značně lepší. Hodně byli vidět David Lafata, Jan Gruber a Martin Vozábal. Hráči ve žlutém si s jejich výpady občas nevěděli rady a všemožně jim bránili ve hře, což většinou znamenalo výhodu standardní situace pro domácí. Hra se odvíjela v rychlém tempu, míč se předával z nohy na nohu, a to někdy vedlo k nepřesnostem. Např. při akci po ose Němec-Vozábal-Lafata, kdy poslední jmenovaný nakonec přišel o míč díky dotírajícím žlutým zadákům, ochozy jen zoufale zaúpěly: „Nééé!“ Následovala však další velmi pohledná akce, kdy na centr Grubera těsně nedoskočil Josef Němec, Sňozík vyrazil míč do pole k Jaroslavu Chlebkovi a dotyčný bez přípravy pálil, bohužel dosti mimo branku. Akce byla ovšem pochválena uznalým potleskem. Nápor Jihočechů pokračoval. Gruber se předvedl dalším krásným centrem na Lafatu, ale obrana Marily společně se Sňozíkem byla ve střehu a po rozehrané standardce po dalším faulu hostů šla Horejšova hlavička nad břevno.

V další obrovské šanci se před Sňozíkem ocitl Josef Němec, vzápětí se zablýsklo i na druhé straně, kde před Otepkou uhlídali jihočeskou svatyni Filipko společně s Martinem Leštinou. Hra pokračovala pořád ve velmi rychlém tempu a diváci začali pokřikovat na jednotlivé hráče, kupodivu spíše na příbramské. Při autovém vhazování černobílých se kdosi obořil na Bartesku: „Barteska, zalez!“ Půlhodina hry přinesla tedy mnoho vzruchu a také pár karet pro Středočechy. Příbramští začali zdržovat hru a diváci se dožadovali dalších karet, sem tam se ozývaly „pokyny“ pro hráče, např. při hlavičkové předávačce míče si kdosi stěžoval: „Hrajte sakra po zemi!“ Z jižní tribuny se ozval pronikavý dětský hlásek: „Dynamo, Dynamo!“ Ve 38. předvedla Marila ojedinělou útočnou akci, dosti však zpomalenou a k tomu nepřesně zakončenou – Žemlík předával Barteskovi, který přestřelil branku. Tři minuty na to musel ze hřiště zraněný Josef Němec a nahradil jej Lukáš Adam, díky čemuž nastalo další oživení. Sňozík se minutu před ukončením první půle „zažlutil“ za zdržování a Formánek za faul. Nastavená minuta patřila opět domácím, ale stále se jim nedařilo dostat přes betonovou obranu hostí.

Poločasová soutěž dopadla dobře pro třetího soutěžícího, který se parádně trefil z velkého vápna do otvoru v plachtě před brankou s částkou 300,-.
Hosté do druhé pětačtyřicetiminutovky vystřídali Formánka za Navrátila. Hned v úvodu po sérii vzájemných faulů získali standardku nakonec příbramští a Vozábal pobavil diváky, když před rozehrávajícím Barteskou skákal coby jednočlenná zeď jako na trampolíně. V 53. získali standardku Jihočeši a z tribuny se ozval návrh: „Kopni to do vohně!“, tak to Chlebek kopnul „do vohně“ a tribuny zařvaly: „Ruka!“ – pískáno ovšem nebylo. Minutu na to přišlo další oživení v jedenáctce černobílých – Myšáka vystřídal Matoušek. Vzápětí měly Budějovice další obrovskou šanci: po spolupráci s Vozábalem Adam přestřelil branku a ochozy jen vzdechly: „Jéééh!“

Dynamo mělo pořád velký tlak, šance a pohledné akce, fotbal se prostě musel líbit, ale chyběla ta třešinka na dortu v podobě vsítěné branky. Fanoušci si to zjevně moc přáli, neboť se ozval další prosebný hlas: „Hoši, dejte jim góla!“ Kotelníci se pustili do povzbuzování a zřejmě v rozjaření vhodili na trávník žlutou a červenou dýmovnici, za což byli pokáráni. Z dalšího jihočeského rohového kopu vznikla opět veliká šance: míč doputoval k Davidovi Homoláčovi a jeho střelu vyhlavičkoval z brankové čáry pohotový žlutý obránce. Sňozík se totiž nacházel úplně na opačné straně branky. Nápor domácího týmu neustával, ale hostující brankář se statečně držel. Museli při něm však v těch chvílích stát všichni svatí. V den Nanebevstoupení se zřejmě mužstvo Marily před zápasem modlilo k Panně Marii a ta nad nimi teď držela ochrannou ruku. Hosté získali po střetu Bartesky s Horejšem víceméně náhodnou standardku (Jihočeši na rozdíl od Příbrami hráli vcelku čistě), ale Otepka nechal jen vyniknout Filipka, který si s jeho rozehrávkou v klidu poradil. „Jedém, jedém,“ ozývaly se zase hlasy z tribuny.

Ke gólu chybělo Budějovickým opravdu málo. Příbram zběsile odvracela míč od svého pokutového území, bránila 20 minut před koncem v šesti lidech a snažila se získávat minuty k dobru zaléháním na trávník. Sudí Bouše však Otepkovi jeho pád „nežral“ a fanoušci se chechtali. V 74. bylo přece jen trochu horko i před Miroslavem Filipkem, když nastaly jakési zmatky v obraně a hřmotnému Žemlíkovi málem umožnily skórovat. Zadáci však nakonec míč uhlídali a uklidili jej do bezpečí. Dvanáct minut před koncem byl ze hřiště potleskem vyprovozen Jan Gruber a nahradil jej Pavel Grznár. Chvíli na to měly Budějovice další obří šanci – těsně před číhajícím Lafatou obránci ve žlutém odvrátili centr na rohový kop. Žlutou kartu nakonec dostal David Horejš, evidentně za slovní útok na rozhodčího, poté co se Lukáš Adam střetl s protihráčem a bylo to bráno jako faul Adama. Při dalším stejném hodnocení se již bouřili i diváci, ale nebylo to nic platné. Na Adamovi se rozhodčímu asi cosi nelíbilo. Alespoň mu však nedal kartu. Mezitím, co se Adam sbíral a držel se za hlavu, Marila kopala standardku. Na Filipka však opět nevyzrála.

Závěr zápasu patřil pro změnu jasně Jihočechům, Příbram bránila pro jistotu v osmi lidech a faulovala jak zběsilá. Výsledkem byla žlutá karta pro minutu před tím střídajícího Václava Janů, který v nastaveném čase (5 minut!) dostal dokonce kartu červenou. Černobílí stále útočili a hosté zdržovali. Fenyk se tak dlouho válel na trávě, až za ním vyběhli maséři. Sotva ho však poplácali, dotyčný vyskočil jako laňka, za což si právem vysloužil velmi nelichotivé komentáře fanoušků. V úplném finiši měla šanci ještě i Marila, ale Budějovice změnu skóre nepovolily. Jendruščák pak zůstal ležet na lajně velkého vápna, brankář Filipko mu zřejmě chtěl pomoci vstát, ale ležící hráč se s ním začal prát. Z nepochopitelného důvodu pak budějovický gólman dostal žlutou kartu. Závěr byl nabit emocemi a agresivitou, ke které se nakonec nechali trochu strhnout i domácí. Gól však nepadl, a tak oba týmy nakonec braly bod za bezbrankovou remízu.

Nezbývá než uznat, že Budějovičtí skutečně dřeli. Vydřeli bod. Miroslav Filipko si připsal prvních 90 minut bez gólu. Obrana prokázala slušnou sehranost. Útok i záloha chvalitebnou spolupráci. Nemohu si pomoct – fotbal se prostě musel líbit.

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Filipko 5, Leština 4, Horejš 5, Homoláč 6, Pončák 6, Gruber 6, Vozábal 6, Chlebek 5, Němec 6, Lafata 5, Myšák 4
MF Dnes: Filipko 2,5, Leština 3,5, Horejš 2, Homoláč 2,5, Pončák 2,5, Gruber 3,5, Vozábal 3, Chlebek 3, Němec 3,5, Lafata 4, Myšák 4,5
Známka rozhodčího Bouše: delegát 5 (uspokojivý) Deník Sport 5 (průměrný)