Fanoušci budějovického klubu sledující sobotní zápas mezi Zlínem a Dynamem mohli být po závěrečném hvizdu spokojeni. Jihočeši uhráli sice na jihu Moravy pouze bod za bezbrankovou remízu, přesto byl jejich výkon velkým příslibem do následujících ligových bojů. "Od první minuty jsme opravdu tvrdě pracovali a naše snaha vyústila ve druhém poločase i v mnohem lepší herní projev, všiml si trenér Dynama Pavel Tobiáš, jehož svěřenci si právě ve druhé pětačtyřicetiminutovce vypracovali hned několik velmi dobrých šancí.

Ač byli fotbalisté Dynama ve druhém poločase zápasu ve Zlíně skutečně lepším týmem, bral bezbrankovou remízu kouč Pavel Tobiáš s velkou pokorou. "Začali jsme se prosazovat fotbalovými zbraněmi a dostali jsme se rovněž do několika nebezpečných akcí. Vzhledem k tomu, jak jsme odehráli předchozí zápasy, si však nemyslím, že bychom si zasloužili zvítězit. Remíza je spravedlivá. Lepší výsledky přijdou teprve tehdy, pokud nepolevíme a v tvrdé práci budeme pokračovat i nadále," poznamenal třiapadesátiletý trenér, pro kterého bylo utkání na Moravě v pozici hlavního trenéra již 319 zápasem v nejvyšší soutěži.

Již před zápasem kouč Dynama upozorňoval na fakt, že nejsilnější zbraní domácího celku budou jako tradičně standardní situace, ve kterých může kouč Mazura využít hned několik vysokých hlavičkářů. V kádru Dynama sice příliš mnoho dlouhánů není, přesto se Jihočeši s výškovou přesilou popasovali bravurně. "Věděli jsme, že Zlín má vynikající hlavičkáře. Hráli jsme proto osobní obranu na všech pět hráčů soupeře při standardních situacích. Vsadil jsem také na kombinaci mladých hráčů, jako jsou Leština a Peroutka," připomněl Tobiáš několik změn v základní sestavě.

Staronový kouč Jihočechů dokázal během velmi krátké doby dát tým psychicky dohromady a odměnou mu byl zisk plusového bodu ze hřiště soupeře. "Během tří dnů jsem hráčům vštěpoval do hlav, že musí hrát zodpovědně a plnit si své obranné úkoly. To se dnes povedlo. Pohlídali jsme si vysoké hráče soupeře, nepouštěli jsme domácí k centrům ze stran a po změně stran jsme dokázali přidat i kvalitu při hře směrem dopředu. Pokud nám to vydrží, v dalších zápasech nás fotbalový Bůh jistě ocení," věří kouč Dynama, kterého před dalším ligovým kolem doma s Mladou Boleslaví čeká zápas poháru ČMFS s Velkým Meziříčím a také přátelské utkání s českým národním týmem.


Trenér domácího celku Josef Mazura s výkonem svých svěřenců spokojený pochopitelně nebyl. Zatímco první poločas byl z obou stran vyrovnaný a bez šancí, ve druhé části hry si hráči hostujícího týmu vypracovali hned několik šancí. "České Budějovice po celý zápas velmi dobře bránily, zatímco my jsme nebyli schopni vypracovat si jedinou brankovou příležitost. Citelně nám chyběli Penner, Zúbek a Kroupa. Hráči, kteří dostali příležitost místo nich, je nedokázali plně nahradit. Fotbalová kvalita byla na straně soupeře, zatímco my jsme měli velké problémy dát si dvě přihrávky po sobě. Nezbývá nám nic jiného než dál tvrdě pracovat, potrénovat a věřit, že to v nejbližších zápasech zlomíme," podotknul trenér domácího celku.

Trenér Mazura sám přiznal, že standardní situace, které bývají zlínskou silnou stránkou, tentokrát ovoce v podobě vstřeleného gólu nepřinesly. "V týdnu nám na tréninku tyto standardky vycházely, dnes jsme z nich ale příliš nebezpeční nebyli," kroutil hlavou trenér aktuálně jedenáctého týmu tabulky.