Po příchodu kouče Pavla Tobiáše k týmu získal Martin Leština možnost pravidelně nastupovat na levém kraji obranné formace, za což se trenéru odvděčuje pravidelně spolehlivými výkony. Nejinak tomu bylo i v nedělním utkání se Slovanem Liberec, které Jihočeši nakonec vyhráli přesvědčivě 2:0. "Přitom v první půli jsme s kvalitními útočníky Liberce měli docela problémy, něco jsme si o tom v kabině řekli a druhou půli to bylo už lepší," řekl po zápase sedmadvacetiletý bek.

Martine, opět se vám již poněkolikáté nepovedl první poločas..
Máte pravdu. V prvním poločase jsme se vůbec nedostali do hry. U každého balonu jsme byli až jako druzí a oni hráli. Měli šance a zaplať pán bůh, že jsme nedostali góla.

Bavíte se o tom se spoluhráči v kabině, kde může být problém?
Je to zápas co zápas. V kabině se o tom samozřejmě bavíme. Nějak ale stále nemůžeme přijít na to, co s tím udělat. Kdybychom věděli recept, tak by se nám to nestávalo. Můžeme být jen rádi, že vždy nějak tu první část přežijeme, vydřeme to bez gólu a máme druhý poločas. Tam se nám pak vždy většinou daří, padá nám to tam a střílíme góly.

Oba poločasy se opět lišily jako den a noc, co se o přestávce dělo v kabině?
Trenér nás povzbuzoval. Říkal nám, že je to 0:0 a že druhá polovina bude jako bychom hráli od začátku. Také nám připomínal, že druhé půle máme lepší, že se určitě dostaneme do nějaké šance, kterou musíme proměnit. To se také potvrdilo. Hned od první minuty jsme měli navrch, vstřelili jsme dva rychlé góly, takže super.

Liberec má v týmu řadu velmi kvalitních ofenzivních hráčů, jak se vám osobně proti nim hrálo?
Liberečtí útočníci jsou urostlí, umí podržet balon a například i Kerič je hodně rychlý. V první půli jsme s tím měli docela problémy, něco jsme si o tom v kabině řekli a druhou půli to bylo už lepší. Řekl bych, že se soupeř ve druhé části prakticky nedostal do šance.

Vy jste si velmi důležité zákroky připsal pět minut před koncem..
To byla nepříjemná situace. Míč jsem na hranici vápna Blažkovi vypíchl pouze ke Gebre Selassiemu, který hned pálil. Naštěstí mě akorát ještě trefil. Celkově jsme v tom druhém poločase pracovali v obraně výborně. Skvěle jsme se zastupovali.

Jak se na obranné činnosti projevilo to, že o poločase odstoupil Tomáš Hunal?
Tomáš je velmi zkušený fotbalista a dokáže se postavit tak, kam je třeba. Ve druhém poločase ho ale výborně zastoupil David Homoláč a myslím, že dnes v tom nebyl problém.

Nyní vás čeká předehrávka jarní části sezony na Žižkově proti Střížkovu. Tam se asi nedá očekávat podobně kvalitní terén jako dnes na E.ON stadionu..
Slyšel jsem, že to tam bylo v zápase Žižkova hrozné. Do zápasu je ještě týden a s tím terénem se tam může do té doby stát cokoliv. Musíme se na to ale připravit. Dnes jsme odehráli poslední podzimní zápas. Na Žižkově proti Bohemians Praha to bude jarní předehrávka a začíná se vlastně nanovo. Musíme se s tím terénem poprat tak, jak to bude třeba.