První třetinu letošního ročníku Fotbalové národní ligy zakončí fotbalisté Dynama České Budějovice v domácím prostředí, kde v pátek 27. září v rámci 10. kola přivítají nováčka druhé ligy MFK Frýdek-Místek. Jihočeši se jako hlavní favorit na postup do Gambrinus ligy zatím drží jen na osmém místě tabulky FNL a jejich cílem je tak jednoznačně vyhrát a posunout se v tabulce do horních pater.
Pavel Hoftych nemůže být s výsledky zatím spokojený.

Po dvou výhrách nad Vltavínem a Bohemians Praha fotbalisté Dynama v posledním kole opět ztratili, když si z Mostu přivezli porážku 2:3. Především první poločas se Jihočechům hrubě nepovedl. „Určitě jsme si museli vysvětlit určité věci. Především takové ty naše vstupy do utkání na hřištích soupeřů nejsou dobré. Takto zkušené mužstvo nemůže hrát první poločas tak, jak ho hrálo v Mostě. Nechali jsme iniciativu na soupeři,“ všiml si trenér Dynama Pavel Hoftych.

Dynamo bylo na začátku sezony pasováno na největšího favorita na postup, Jihočeši ale zatím papírové předpoklady v úvodu sezony nepotvrdili. „Od našeho mužstva se vzhledem ke zkušenostem i věkovému složení očekává, že to bude tým, který bude jednoznačně bojovat o postup. Pokud by po podzimu neměl mít boj o postup reálné podoby, nabízí se otázka, jestli nejít cestou výrazného omlazení kádru. Teď máme sedm kol na to, abychom dokázali, že tohle mužstvo má na to, aby bojovalo o špici tabulky a postup,“ uvědomuje si budějovický trenér.

V pátek se na Střeleckém ostrově odehraje utkání, ve kterém Dynamo nastoupí proti nováčkovi FNL z Frýdku-Místku. „Díky Pavlu Malurovi, který působí na Moravě, informace o soupeři máme. Nejsou to úplně podrobné informace, ale myslím, že máme dobrý přehled. Pavel navíc některé z hráčů trénoval a jiné hráče zase potkával při svých angažmá na Moravě,“ říká kouč Hoftych, který svému týmu proti pátečnímu soupeři věří: „Frýdek-Místek se může v domácím prostředí spoléhat hlavně na výborné fanoušky, teď se ale hraje u nás a já pevně věřím tomu, že naše kvalita je vyšší. Pokud chceme pomýšlet na postup, tak si doma s Frýdkem musíme poradit a musíme ho porazit.“

Jihočeši do zápasu nebudou moci nastoupit v kompletním složení. „Hrát nemůže určitě Linhart, který má čtyři žluté karty. Naopak s námi již trénuje Chmelo, a přestože nehrál prakticky měsíc a nevím, zda bude připravený již nastoupit, tak jsem rád, že se jeho stav už zlepšil. Je to fotbalista, který má cit pro hru a věřím, že nám pomůže, až bude fit,“ dodává Hoftych, který zároveň naznačuje, že i vedle vynucené změny na postu útočníka zvažuje i další změny v sestavě: „Většinu základní jedenáctky už máme poskládanou teď, ale určitě jsou posty v sestavě, kde budeme až do pátku přemýšlet nad tím, koho do zápasu postavíme.“