Zdeněk Ondrášek a Tomáš Stráský proti Příbrami tvořili útočnou dvojici. Po zápase mohli být spokojeni. Oba odchovanci Dynama se gólově prosadili a přispěli tak k důležité výhře. „Kdyby nám to tam tak padalo každý zápas,“ mluvili svorně po zápase. Pochvalu jim vysekl na tiskovce i trenér Jaroslav Šilhavý.

„Jako útočníci od střílení gólů na hřišti jsou. Dnes to splnili a budou tak pochváleni,“ pravil hlavní kouč. Spolupráce dvou mladých fotbalistů fungovala. „Znají se dlouho, hráli spolu už v mládežnických kategoriích Dynama. Jsou stejně staří a navíc kamarádi, o to je jejich spolupráce lepší,“ uvedl Jaroslav Šilhavý.

Do sestavy je zařadil s jistým záměrem. „Typologicky jsou trochu odlišní fotbalisté. Ondrášek je o trochu více do hrotu a Stráský obsáhne více prostoru, na kterém pracuje pro tým. Takže Stráský měl úkoly zatahovat se za Ondráška,“ naznačil lodivod Jihočechů.

„My jsme si řekli, že během zápasu na sebe musíme hodně mluvit a být u sebe,“ řekl Tomáš Stráský. „S Tomášem si pomáháme každý trénink. Navzájem se hecujeme a jsme rádi, že můžeme hrát spolu. Na hřišti spolu musíme komunikovat, povzbuzovat se a chodit hodně do vápna. Proti Příhrami se nám to dařilo,“ uvedl Zdeněk Ondrášek.

Dvaadvacetiletý forvard však hledal superlativy hlavně pro svého parťáka. „Tomáš zahrál super zápas a vítězství zařídil on. Mně to vůbec nešlo. Můžeme být rádi, že tam dnes byl,“ vykládal po nedělním zápase Zdeněk Ondrášek.

Ondrášek: Nebýt Tomáše, gól bych nedal

Sám Ondrášek ale proti Příbrami přidal svůj už osmý gól v sezoně. „Ale to byl Stráďovo gól. Měl na něm 99% podíl. Já jsem jen slízl smetanu. Nebýt Tomáše, tak jsem ten gól nedal,“ mluvil o jeho zásahu na 3:0, kdy do branky dovážel balon poté, co byl Stráský v úniku faulován gólmanem Hruškou. Ponechanou výhodu Ondrášek proměnil.

„Chtěl jsem to ustát, ale gólman mě trefil na stojnou nohu a nešlo to. Naštěstí do Zdeněk Ondrášek dohrál a dovezl do sítě,“ dodal Tomáš Stráský. „Ondrášek by měl za ten gól Stráskému možná něco koupit,“ usmál se na tiskovce Jaroslav Šilhavý.

Sám Tomáš Stráský svojí branku přidal v 73. min. a nebyl u toho také nikdo jiný, než Ondrášek. Akce ale začala už na půlce hřiště. Příbramský Pleško ve snaze rozehrát trefil schválně Ondráška a chtěl pro něj žlutou kartu. Jenže sudí Příhoda situaci viděl jinak a poté, co vzal příbramský hráč balon do ruky, odpískal právě jeho hraní rukou. Jihočeši rychle rozehráli a únik Nitrianského a střelu Ondráška dokončil právě Stráský.

„Balon se ke mně odrazil a já byl tam, kde jsem měl být. Dostal se ke mně odražený míč a já to jen doklepl. Chtěl bych takové góly dávat častěji,“ usmál se Tomáš Stráský. Jejich góly spolu s úvodní trefou Čirkina však znamenali především důležité tři body. „Výhru doma jsme hrozně potřebovali a mám strašnou radost, že se nám to povedlo,“ zářil Stráský.

Šilhavý: Účesem budí strach u soupeřů

Skalpem Příbrami Jihočeši udělali důležitý krok k záchraně. „Ještě ale zbývá pět zápasů a v nich také musíme bodovat,“ hlásí Ondrášek. „Doufám, že diváky dokonce i ještě pobavíme a hlavně doma budeme vyhrávat,“ dodává Stráský.

Českobudějovická ofenzivní tykadla v posledních zápasech připomínají trochu takové „otloukánky“. Pravidelně jeden z nich ze zápasu odstupuje kvůli zranění. „Podle mě je to spíše náhoda. Mně minule v Jablonci Víťa Beneš nešťastně šlápl na ruku, Tomáš ještě předtím doma se srazil hlavou s protihráčem. To je náhoda,“ přemítal Zdeněk Ondrášek.

Zranění málem potkalo Stráského i s Příbramí po již zmíněném faulu brankáře Hrušky. „Trochu mi to stuhlo, noha mě bolí, ale nic hrozného to nebude,“ kroutil hlavou Stráský. „Musíme do soubojů chodit ještě tvrději, aby byli místo nás okopováni obránci. Ale ono to tak vyplývá se hry. Protože my jsme často zády k bráně soupeře a protihráči k nám přistupují destruktivně,“ nabízí svůj pohled Tomáš Stráský.

„Je to spíše stylem jejich hry. Navíc se nechali stejně ostříhat. Asi z toho důvodu, aby z nich šel strach,“ usmál se v uvolněné náladě trenér Šilhavý. S vážným výrazem pak ale vypíchl výkon Tomáše Stráského. „Podal výborný výkon. Pracoval až do 85. min., kdy byl střídán a udělal spoustu práce jak dopředu, tak i dozadu. Za dobu, co jsem u mužstva, tak to byl jeho nejlepší výkon,“ vzkázal trenér čerstvě čtyřiadvacetiletému útočníkovi.

Spokojenost tak panovala na všech stranách. „Budeme rádi, když nám trenér dá i v příštích zápasech důvěru a postaví nás spolu do sestavy,“ řekl Zdeněk Ondrášek. „Kéž by nám to tam padalo každý zápas, budeme se snažit,“ uzavřel Tomáš Stráský, který se letos trefil premiérově.