Vyzkoušel si už derby pražských "S", nyní jej čeká premiéra v souboji jihočeských rivalů. Sedmadvacetiletý českobudějovický bek Milan Nitrianský věří, že se svými spoluhráči naváže na poslední dobré výkony a Táborsko v nedělním derby porazí. Černobílí drží v ruce všechny trumfy.

Českobudějovičtí fotbalisté nabrali před závěrem sezony slušnou formu. Z posledních pěti utkání uhráli deset bodů a naposledy dokázali obrat i tabulku vedoucí Opavu. „Dobře jsme do utkání vstoupili, navíc jsme z rohu dali gól na 1:0. Od 30. minuty se hra vyrovnala. Ve druhé půli jsme měli několik brejků, z nichž jsme mohli přidat druhý gól. Ale musíme uznat, že nás pak Opava tlačila a konečná remíza je zasloužená,“ hodnotí dělbu bodů Milan Nitrianský, který asistoval Lukáši Havlovi u jediného gólu hostů.

Horejšův tým se tak vrátil k úspěšnému směru, který na začátku jara nemohl najít. Škoda jen, že povedená série nepřišla dříve. „Mohli jsme bojovat o postup, ale hlavně zápasy s Olympií nebo v Ústí se nám opravdu nepodařily. V posledních utkáních jsme získali větší sebevědomí, daří se nám. Vyšly duely se Znojmem, Sokolovem nebo i Příbramí, tam chyběl akorát lepší výsledek,“ probírá se posledními zápasy krajní obránce českobudějovického týmu.

Společně s hrou Dynama šly nahoru také Nitrianského výkony. Navrátilec se rozjížděl pomaleji, ale nyní podává spolehlivé výkony a je platný také směrem dopředu. Navíc je zdařilým exekutorem většiny standardních situací. „Bylo důležité, že jsem začal pravidelně hrát. Každý fotbalista potvrdí, že když má pravidelně každý týden zápas, tak se cítí daleko lépe. Já to mám stejné – zvedl jsem se fyzicky, i sebevědomí mi narostlo. Pomohly mi i asistence, které jsem v posledních zápasech posbíral. Můj návrat tak plní svůj účel,“ chválí si Nitrianský, jenž během devíti zápasů třikrát nahrál na gól.

Do konce sezony zbývají čtyři zápasy. Ten první v pořadí bude očekávané jihočeské derby mezi Dynamem a Táborskem, která má svůj výkop už v neděli v 17 hodin na Střeleckém ostrově. „Všichni se na derby těšíme. Je to zápas dvou nejlepších jihočeských klubů, který má vždy náboj. Věřím, že zápas zvládneme,“ tvrdí prachatický rodák, pro kterého bude nedělní derby prvním jihočeským v kariéře. „Když jsem v Dynamu hrál, tak to bylo v první lize, kterou Táborsko nehrálo. Bude to tedy moje premiéra a osobně se moc těším,“ dodává sedmadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant, který si v dresu pražské Slavie osahal i atmosféru slavnějšího derby pražských “ S“.

Traduje se, že derby nemá favorita. Nicméně fotbalisté Českých Budějovic drží řadu zásadních trumfů – s Táborskem nikdy v historii neprohráli, budou hrát v domácím prostředí, drží lepší aktuální formu a mohou hrát bez velkých nervů s ohledem na postavení v tabulce. Dynamo je v tabulce šesté, postupové příčky již nedostihne, naopak Táborsko se namočilo do záchranářských problémů a ještě nemá vyhráno. „Zápasy o záchranu nejsou jednoduché, soupeři mohou být trochu nervózní. Týmům kolem sestupového pásma se v poslední době daří a všechno je ještě otevřené. Oni si teď pomohli, že porazili Vlašim, ale ještě potřebují něco uhrát,“ zná Nitrianský situaci v tabulce.

Cíl Dynama pro nedělní derby je jasný – vítězství. „Snadno se dá říci, že o nic nehrajeme, ale to není pravda. Chceme skončit co nejvýše v tabulce, vyhrát každý zápas a ten nedělní nebude výjimkou,“ ujišťuje závěrem Milan Nitrianský.