V Příbrami nastoupil do druhé půle, kdy se hra Dynama zvedla. Zkusil s nepříznivým výsledkem něco udělat střelou z dálky, ale těsně minul. „V týdnu mi to tam padalo, do zápasu jsem si to nepřenesl," smutnil po utkání středopolař Patrik Čavoš. Příčiny porážky viděl i ve zbytečném zbavování se míče.

Představovali jste si utkání v Příbrami jinak?
Samozřejmě. Chtěli jsme hrát bez inkasované branky a věřili jsme, že se dokážeme prosadit. Nepovedlo se. Nechci hodnotit první poločas, protože jsem nastoupil až do druhého. Byli jsme všude druzí, prohrávali jsme osobní souboje, báli jsme se hrát s míčem. Ve druhé půli jsme s tím chtěli ještě něco udělat, ale bohužel.

Potvrdilo se v prvním poločase, že soupeři v první lize chyby nekompromisně trestají?
Ano. Celý týden jsme se na to připravovali, rozebírali jsme to u videa a řekněme z totožných situací jsme stejně inkasovali. Musíme se toho vyvarovat, když se to povede, tak nebudeme takhle hloupě dostávat góly.

Ve druhé půli přišly dobré možnosti na snížení. Je třeba šance proměňovat? Tím spíše na venkovním hřišti.
Jedna šance Ivana Schranze mohla skončit penaltou nebo přímým kopem, nevím, jestli to bylo ve vápně. Kdyby spadl, klidně z toho mohla být i červená. Dvakrát nebo třikrát je brankář podržel, bez vstřelené branky je to těžké.

Celkově byl ale váš výkon ve druhé půli lepší, ne?
O něco jo, ale nebylo nám to k ničemu.

S nepříznivým stavem jste se snažil něco udělat střelou z dálky. Co chybělo?
Úplně daleko jsem nebyl. Měl jsem na to slabší nohu, ale v týdnu mi to tam docela padalo, tak jsem to zkusil. Něco málo tomu chybělo.

V pátek vás čeká další mimořádně prestižní utkání s pražskou Slavií. Bude to pro vás další fotbalový svátek?
Pro nás je svátek každé utkání. Minulý rok jsme si vybojovali, abychom takové zápasy hráli. Když je to Slavia, tak je to ještě něco více. Musíme podat mnohem lepší výkon než v Příbrami. Nesmíme se bát hrát s míčem, to je v lize základ.