Druhou sezonu je asistentem David Horejše a jejich spolupráce zjevně funguje. Jiří Kohout je zatím poměrně spokojen se startem Dynama do nového ligového ročníku. K úplné spokojenosti mu chybí jeden bod navíc. Nyní Jihočechy čeká druhé venkovní utkání, v sobotu se černobílí představí u Litavky v Příbrami.

Pět bodů z úvodních čtyř kol je na nováčka i s ohledem na obtížný los velice slušný počin. Podobně to vidí i na Střeleckém ostrově. „Herně můžeme být lehce spokojeni. Náš fotbal je zajímavý, snažíme se hrát, máme rychlé a nebezpečné hráče. Bodový zisk by mohl být vyšší, mrzí nás zejména úvodní zápas s Opavou. Následnou výhru na Slovácku i remízy se Spartou a Jabloncem bereme. K úplné spokojenosti nám schází jeden získaný bod navíc,“ bilancuje asistent trenéra Jiří Kohout.

Dalším cenným aspektem je také fakt, že herně se Jihočeši vyrovnali zatím všem soupeřům. V žádném utkání ani zdaleka nepropadli. „Je důležité, abychom výkony dokázali opakovat. Přijde zápas s Příbramí, což je jiný soupeř než Sparta nebo Jablonec. Bude to pro nás velice těžká prověrka,“ uvědomuje si rodák z města, kde černobílí v sobotu vyběhnou k utkání 5. kola. Kohout v Příbrami trénoval i tehdejší třetiligový B-tým.

Náročnost duelu pro Dynamo umocňuje skutečnost, že Příbram je doma dlouhodobě silným týmem. Středočeši získali u Litavky doposavad všechny čtyři body v této sezoně. „V létě se jim poměrně obměnil kádr, vrátil se rychlonohý Zeman. Mají novou stoperskou dvojici, hru diriguje zkušený Honza Rezek. Musíme se na soupeře dobře připravit,“ tvrdí před zápasem. Mohla by pro Jihočechy být výhoda, že na venkovním stadionu na ně bude menší tlak? „Těžko říct, ale za úplnou výhodu bych to nepovažoval. Mít v zádech fanoušky je vždy výhoda. Navíc na první kola přišlo na Střelecký ostrov hodně fanoušků a atmosféra byla výborná. Očekávání veřejnosti mohou být venku menší, ale my vždy chceme uspět,“ nepřemýšlí tímto způsobem Jiří Kohout.

Ryze pozitivní informací pro českobudějovické fanoušky i trenéry je, že tým je kompletní a zranění se mu vyhýbají. „Máme k dispozici všechny hráče. Chceme v Příbrami bodovat, pokud by to bylo za tři, budeme spokojeni maximálně. Pak nás sice čeká Slavie, jedeme do Boleslavi, ale takto na to nekoukáme. V lize není slabý soupeř, jdeme zápas od zápasu,“ říká jednačtyřicetiletý kouč.

Před sezonou panovaly drobné obavy, jak rychle se nováček adaptuje na rychlejší prvoligové tempo. Zatím se zdá, že aklimatizace proběhla poměrně rychle. „Možná nám stačil první zápas. I někteří hráči podávají nadstandardní výkony. Je to dané i tím, že soutěž většinou hrají poprvé, vše je takové svěží. Uvidíme, jak budeme vypadat v září nebo v říjnu. Zatím je brzy na hodnocení. Každopádně nás ale těší, že hrajeme slušný fotbal, diváci chodí a další zápas (se Slavií) je vyprodaný,“ přikyvuje Horejšův asistent.