Zapomenout na nezdar na Letné a připomenout si vítězství proti Mladé Boleslavi – to je cíl fotbalistů Dynama v sobotním utkání šestého kola první Gambrinus ligy proti Brnu. Jihočechy čeká soupeř, který se v současné době usídlil na druhém místě tabulky. Trenér Pavel Tobiáš přehnaný respekt ze soupeře nemá: ”Nejsilnější stránkou Brna v letošní sezoně je rozhodně rozlosování ligy. V prvním kole doma porazili Drnovce, pak šťastně vyhráli v Blšanech. I další zápasy hráli proti průměrným týmům a nikdo si pak nevšiml, že například na Slavii prohráli vysoko 0:3,“ upozorňuje Tobiáš.
Kouč Jihočechů moc dobře ví, že jakmile mužstvo získá v úvodu sezony hodně bodů, hraje se mu daleko lépe. „Fotbalisté Brna jsou po vyhraných zápasech úplně jinde, na hřišti se pak chovají úplně jinak, jsou sebevědomější a hraje se jim daleko uvolněněji,“ pokračuje Pavel Tobiáš.

V posledních dvou zápasech se fotbalisté Dynama prezentovali zcela rozlišným stylem hry. Nejprve předváděli ofenzivní koncert proti Mladé Boleslavi a o týden později nastoupili s daleko defenzivnější sestavou na Letné proti Spartě. Základní jedenáctka černobílých bude v sobotu podobná té, která nastoupila proti Boleslavi: „Brno je jiný tým než Boleslav, hraje podobně jako Příbram, kterou zdobí především defenziva. Rozhodně ale nastoupí ofenzivnější hráči. Zda se ale v sestavě objeví Gruber nebo třeba Adam, uvidíme až po posledním předzápasovém tréninku.“ Jako tradičně tak otazníky visí nad složením záložní řady: „Obrana je jasná, ta hraje ve stabilizovaném složení již delší dobu. Stejně tak dvojice Kulič – Lafata také určitě nastoupí. Je si ale třeba uvědomit, že například Matoušek, Gruber nebo Myšák jsou také kdykoliv připraveni.“

Se zdravotním stavem hráčů může být také trenér Tobiáš spokojen. K dispozici má kompletní kádr, kromě dlouhodobě zraněného záložníka Josefa Němce. „Ten nám bude ale asi chybět ještě delší dobu, protože má problémy s nártem. Jeho noha nepříjemně otekla a zmodrala mu až na chodidle, jedná se tak o závažné zranění,“ popisuje s vráskou na čele Tobiáš.

Na začátku týdne se v Deníku Sport objevila spekulace, že trenér Tobiáš přežil svou „klinickou smrt“ a že bude mít teď v zápase s Brnem nůž na krku. Lodivod Jihočechů ale zůstává v naprostém klidu: „Jako trenér mám na svém kontě více než tři sta zápasů a podobné tlaky zažívám v každém třetím utkání. Trošku mě ale mrzí, že jsme se tento stav uměle vyvolali. Na nervozitu budeme mít času ještě dost na konci sezony.“ Pavel Tobiáš si dobře uvědomuje, že má mužstvo po pěti kolech čtyři body, přesto ale dobře ví, na jak silná mužstva Dynamo v dosavadním průběhu narazilo. „Je pravda, že jsme třeba na Spartě nepřekvapili, zároveň jsme ale s žádným týmem vyloženě nevyhořeli. Proto rozhodně v týmu panika není, dáme se co nejdříve dohromady a věřím, že nám i přijatelnější los v následujících kolech pomůže,“ říká na závěr Pavel Tobiáš.

Předpokládaná sestava: Filipko - Pončák, Horejš, Homoláč, Leština - Gruber, Chlebek , Vozábal, Grznár - Kulič, Lafata