Trochu nezvyklé složení měla ve střetnutí proti Tatranu Prachatice obrana třetiligové rezervy Dynama. Z A-týmu přišel vyztužit obranný val Roman Pivoňka a Petr Martínek se tak z pozice stopera přesunul na pravý kraj obrany. Nečekaná změna mu ale viditelně nevadila. Stejně jako v ostatních zápasech vynikal tvrdostí, rychlostí a hlavičkové souboje vyhrával s bravurou sobě vlastní. Ani jeden z útočníků Tatranu nedokázal řízného obránce v souboji jeden na jednoho obejít. „Bylo to hodně vyhecované utkání, téměř všichni hráči se totiž navzájem znají, hodně z nás v Prachaticích hrálo,“ shrnul Marťan zápas do jedné věty a zároveň si tak vzpomněl na své půlroční působení v zelenožlutém dresu.
Nejen Petr Martínek si uvědomoval, o kolik se v jihočeském derby hraje: „Prachatice potřebovaly vyhrát, aby se i nadále udržely v čele.“ Na špici tabulky se sice Tatran drží i po remíze v Českých Budějovicích, jeho náskok se ale kolo od kola tenčí. Nechybělo mnoho a bodový zisk Prachatic mohl být ze hřiště Dynama nulový. „Po našem gólu jsem věřil ve vítězství, ve druhém poločase se to ale postupně obracelo. Prachatice to hodně zkoušely na penaltu, zahrávaly taky několik nebezpečných rohů. Nakonec můžeme za bod být rádi,“ vyjádřil holohlavý obránce s remízou spokojenost. „Penalta to určitě nebyla. Já jsem stoprocentně odkopával balón. Jestli hráče za mnou někdo podrazil nevím, ale já byl u balónu první a odkopl ho,“ vzpomněl si ještě jednadvacetiletý obránce na moment z 82. minuty, po kterém se hosté vehementně dožadovali výhody pokutového kopu.

Juniorka Dynama se tak v jarní části ČFL stává remízovým králem. Ze čtyř zápasů, které již měly být touto dobou odehrány, zremizovalo Dynamo B hned tři, zbývající zápas byl odložen. „Měli bychom začít dávat víc gólů. Bez nich se vyhrávat nedá. Jeden gól za tři kola je málo,“ hledá recept na vítězství vysoký obránce, jehož fotbalovým vzorem je Tomáš Řepka. „Remíza s Hradcem byla zasloužená. Na Břevnově jsme měli dvě tutovky, tam to bylo na výhru. A s Prachaticemi je bod dobrý,“ převládnou na závěr Marťasova hodnocení prozatímního průběhu jarní části ČFL pozitiva.


Trenér Jan Poštulka měl před zápasem s Prachaticemi nelehkou úlohu. Mnoho lidí se přiklánělo k tomu, že Prachatice potřebují v Českých Budějovicích vyhrát a oba týmy by pro to měly udělat všechno. Takováhle tvrzení ale zkušený kouč okamžitě dementoval: „Před zápasem jsem slyšel milion věci, jak bychom to měli Prachaticím pustit. Neexistuje, nikdo z nás ze sebe nebude dělat kašpara.“ Nejen trenér, ale především výsledek a i průběh zápasu podobné škarohlídy okamžitě umlčel.

Vstup do zápasu přitom přidělal Janu Poštulkovi na čele vrásky. Hned v 8. minutě musel měnit složení obranné čtveřice. Pavel Picka se dostal s jedním z Prachatických hráčů do „šprajcu“ a jeho koleno to nevydrželo. Namísto něj tak musel kouč do rozjetého zápasu poslat Libora Matouška. „Naskočit do takového zápasu – klobouk dolů. Na hřiště přišel Libor v době, kdy jsme hráli ustrašeně a byli v jakémsi útlumu. Zvládl to ale na jedničku,“ pochválil obránce, který na podzim hostoval ve Spartaku Kaplice. „Pavel Picka už byl na předběžném vyšetření u doktora Helda a prý to vypadá na natržené postranní vazy. Předběžně prý bude mimo hru asi tak šest týdnů,“ vyřkne, ač nerad, Jan Poštulka tuto nepříjemnou zprávu.

Ze tří jarních kol inkasoval B-tým pouhý jeden gól. To rozhodně není špatná vizitka. Zvlášť, pokud se přihlédne ke kvalitě soupeřů a také k průběhům jednotlivých zápasů. I proti vedoucímu týmu třetí ligy obstála obrana rezervy na jedničku: „Měli jsme velice kvalitní obranu. Skoro všichni hráči vzadu byli bourači, přes ně se ve hře téměř nedá dostat. Prachatice nám mohly dát góly jenom ze standartky, bohužel se jim to nakonec povedlo.“ Naopak slabinou začíná být střílení gólů. I toho si je trenér vědom. „Poslední dobou mě trápí nedostatek ofenzivních typů. Dneska jsem třeba musel vysunout dopředu Michala Mašáta. A on dokonce ten gól dal,“ pochválil na závěr jediného střelce zápasu Jan Poštulka.