Dostal úsměvnou žlutou kartu, ale taky vybojoval penaltu pro Jiřího Kladrubského. David Ledecký zažil proti Spartě perné utkání, ale už hledí před sebe a těší se na další ligové střetnutí proti Jablonci. Zároveň věří, že přijde jeho moment a vstřelí první branku v sezoně.

Jaké pocity jste si odnesl ze zápasu se Spartou?
Jsme spokojení s tím, jakou hrou jsme se prezentovali. Konečná remíza byla nejspíše zasloužená. Měli jsme více vyložených šancí, ale bod ze zápasu určitě bereme.

Proti Spartě jste dostal netradiční žlutou kartu, když jste nakopl čelenku Matěje Hanouska. Přišla za tento incident nebo za nějaký dřívější faul?
Za to nakopnutí. Bylo to minutu po inkasované brance na 2:2, takže tam byla menší frustrace a zbytečně jsem vypěnil. Bylo to asi úsměvné, mám to ode všech pořád na talíři.

Z náročných třech úvodních kol máte čtyři body. To je slušná vizitka, ne?
Jsme rádi, že jsme se po nepovedeném prvním zápase dokázali na Slovácku zvednout a přivést všechny tři body. Potvrdili jsme to i se silnou Spartou. Start se povedl, uvidíme, co bude dál.

Dále vás čeká Jablonec. Co od Severočechů očekáváte? Může je nějak ovlivnit čtvrteční zápas v Evropské lize?
Je to zkušené mužstvo, zápas v Evropské lize na ně nebude mít žádný vliv. Musíme k tomu přistoupit stejně jako k zápasu se Spartou. Šanci máme s každým, bude to jen na nás.

Na koho je třeba dávat si největší pozor?
Koukal jsem na zápas s Bohemians a bylo vidět, že Matoušek je velice rychlý a nadstandardní ligový hráč. Každou chybu je soupeř schopen potrestat, dávat si pozor na jednotlivé hráče nebudeme.

Chvíli jste v jabloneckém týmu působil, ale jen v juniorce. Bude to pro vás o něco jiné utkání?
Na pár tréninků jsem byl i s áčkem, ale nic speciálního to pro mě nebude. Z té doby, co jsem tam byl, už tam zůstal jen Vojtěch Kubista. Těším se na to stejně jako na Spartu.

Neznervózňuje vás fakt, že na první branku v novém ročníku stále čekáte?
Ne, jsem v pohodě. Jsou za námi teprve tři kola, takže žádná panika není na místě. Vstřelenou branku už bych si přál, ale jako týmu se nám poměrně daří, takže to nijak extra neřeším. Jsem ovšem útočník, tím pádem chci dát gól co nejdříve.

Věříte, že v neděli dorazí další pořádná návštěva fanoušků na Střelecký ostrov?
Lepší pozvánku jsme jim dát nemohli, i když to nebylo za tři body. Doufám, že si znovu najdou cestu na stadion a podpoří nás.