Během zápasu 10. kola Gambrinus ligy mezi Dynamem a Sigmou Olomouc se na E.ON stadionu představí úspěšná česká paralympijská reprezentantka Jana Fesslová, která se v nedávné době zúčastnila v Pekingu paralympiády, odkud si si přivezla bronzovou medaili v hodu diskem! Právě svou nejoblíbenější disciplínu předvede Jana Fesslová příchozím divákům o poločasové přestávce utkání Gambrinus ligy.

Rodačka z Ústí nad Labem, která již deset let žije v Černém Dubu u Českých Budějovic, bude na Střeleckém ostrově již před začátkem ligového zápasu. "Podle poslední domluvy s panem Čadkem by mělo být mé představení a rozhovor před zahájením utkání. Samotná ukázka bude v poločase," řekla pro náš web Jana Fesslová.

Úspěšná atletka, která má za sebou i paralympiádu v Aténách 2004, sleduje budějovické kolektivní sporty a právě nejvíc fotbal. "Jsem vlastně z fotbalové rodiny, takže k tomuto sportu mám velmi blízko," dodala sportovkyně, jenž je již tři roky podporována i Karlem Poborským.

Podobných akcí, jaká se v neděli chystá na E.ON stadionu, Střelecký ostrov příliš nepamatuje. "O to, že budu v neděli na E.ON stadionu vystupovat se zasloužil pan Michal Šebek ze sportovní komise magistrátu města ČB, kterého to napadlo a oslovil vedení Dynama," říká Fesslová, pro kterou to bude také premiéra tohoto typu. "Už teď jsem nervózní, ale zároveň se těším. I na samotný fotbalový zápas," dodala s úsměvem bronzová paralympijská reprezentantka.