Velmi přesvědčivý výkon a čtyři vstřelené branky předvedli fotbalisté Dynama České Budějovice fanouškům v Táboře, kde si tým vedený koučem Pavlem Tobiášem připsal již čtvrtou výhru v řadě. Jihočeši především v prvním poločase dominovali a svého soupeře přehrávali. "Je to ale ovšem pouze příprava a nic to před začátkem ligy nepředurčuje," říká Pavel Tobiáš, jenž přesto cítí, že tým v přípravě velmi dobře pracuje..

Proti Mostu odehrál váš tým dobrý zápas a výhrou 4:1 určitě fanoušky v Táboře potěšil..
Ta naše příprava má vývoj, jaký by měla mít. Bez ohledu na výsledek zápasu s Mostem jsem spíše sledoval, jak se hráči pohybují po hřišti. Byly tam už i některé dobré taktické věci v prvním poločase. Myslím, že to určitě byla dobrá příprava.

Jak z fotbalové učebnice byl pak gól na 3:1, který padl po krásné kombinaci čtyř hráčů..
To jsou góly, které se ale dávají především na tomto povrchu, protože ten povrch je hodně rychlý a sklouzne to. Ten přírodní povrch je pak hodně jiný, ale samozřejmě to potěší, že ti hráči chtějí hrát a že chtějí dávat góly. Důležité pro nás také je, že góly dávají ofenzivní hráči a celkově to mužstvo vypadá zdravě. Hlavní také je, že nikdo není zraněný, nikdo není nemocný, což je v tomto období asi zásadní.

Určitě také potěší, že se o góly v posledních zápasech vždy postarali různí hráči, že?
Jsou to určitě všechno dobré poznatky, že hráči po té náročné kondiční přípravě nejsou otrávení a mají chuť na fotbal. Je to ale ovšem pouze příprava a nic to nepředurčuje.

Čtyřbranková výhra nad druholigovým Mostem má velkou cenu, že?
Most je zkušené mužstvo kombinované s mladými hráči. Je to dobré mužstvo, které mělo ambice hrát o postup do první ligy. Z pro mě nepochopitelných důvodů se ale dneska dostalo do situace, kdy už asi nemá šanci postoupit. V budoucnosti o to ale budou určitě usilovat, takže pro nás je to dobrý soupeř. Každopádně bych to ale nechtěl přecenit, byla to skutečně pouze příprava. Pro nás je dobré, že se nám nikdo nezranil, že jsme dali góly a že jsme se dobře prezentovali v Táboře.

Vy jako trenér musíte být také spokojen s přístupem mladých hráčů, kteří srdnatě bojují o svou šanci v A-týmu.
Proti Mostu jsme měli k dispozici opět dvě kompletní jedenáctky a i když jsou pochopitelně někteří hráči hodně mladí, tak tady konkurence určitě je. Máme tady vlastně pět velmi mladých hráčů s rokem narození 1989 a výš. Je tady hodně hráčů, kteří mohou zasáhnout do hry a bude záležet na tom, kdo bude mít nejlepší sportovní formu a kdo nebude nějak zbytečně zraněný nebo nemocný.

V posledních přípravných zápasech je také hodně vidět Pavel Mezlík. V jaké je momentálně pozici?
Kolem Mezlíka se situace v poslední době hodně stabilizovala a je v situaci, že by měl být naším hráčem. Nyní má opravdovou jistotu, že když bude dobře pracovat, tak tady z nás může mít perspektivu. Je to mladý hráč, je mu teprve pětadvacet roků, takže mohu jen konstatovat, že on si svou situaci vyhodnotil správně a tu šanci bere za pačesy. To bude muset ale potvrdit v těch náročných ligových zápasech.