Rychle se přizpůsobuje dospělému fotbalu, v generálce na jarní část sezony odehrál přes půl hodiny. Nové posile Dynama LUKÁŠI MATĚJKOVI stačilo proti Vlašimi necelých třicet pět minut na to, aby se dokázal podruhé v novém působišti prosadit. Prokázal instinkt na góly a našel si přesně místo, kde měl stát.

Panuje po vydařené generálce velká spokojenost s výsledkem a předvedenou hrou?
Rozhodně, hráli jsme organizovaně, důsledně. Zápas se nám povedl, dokonce jsme dali tři branky. Škoda jedné inkasované, ale určitě můžeme generálku hodnotit úspěšně.

Vyšlo to hezky i v tom, že přesně za týden hrajete na stejném stadionu první jarní kolo?
Samozřejmě, měli jsme možnost si to všechno vyzkoušet na domácí půdě. Trávník je připraven v perfektním stavu. Doteď jsme hráli na umělce, což není úplně ono. Tréninky na ní bolí, přírodní tráva je přeci jenom něco jiného. Jsme rádi, že jsme si to mohli ozkoušet na hlavním stadionu.

Navíc jste mohli porovnat síly se soupeřem ze stejné soutěže.
Přesně tak, hráli jsme s ligovým soupeřem, mělo to kvalitu. Zkusili jsme si, jaké to bude a už za týden nás čeká první ostrý zápas. Těšíme se na to.

Proti Vlašimi jste se trefil z velice jednoduché pozice do odkryté branky. Hlídal jste si ofsajdové postavení?
Vůbec. (úsměv) Prostě jsem nabíhal do vápna a doufal, že se ke mně balon odrazí. Naštěstí se to povedlo a už jsem to měl lehké. Takové góly se mi často dařily v dorostu i juniorce a kluci si potom ze mě utahovali, že nedávám těžké branky. Myslím si ale, že to je pro útočníka důležité.

Minulé přípravné utkání proti Chrudimi se vám herně nevydařilo. Museli trenéři zvyšovat hlas při zápasovém rozboru?
Ano, museli. Už po zápase v Teplicích si v kabině vzal trenér a následně i starší hráči slovo a vyříkali jsme si to. Věděli jsme, že teď už musíme zabrat a změnit to.

Po zápase s Chrudimí jste šel hrát celé utkání za juniorku. Přišlo vhod soutěžní utkání?
Jasně, určitě. Trenér se mě ptal, jestli budu chtít hrát a já jsem byl jednoznačně pro. Den před tím jsem hrál málo minut, takže jsem možnost jít za juniorku uvítal.

V Budějovicích jste se zabydlel? Nic vám tu nechybí?
Jsem tu spokojený moc, je to pro mě první zkušenost s mužským fotbalem, takže jsem za ni moc rád. Líbí se mi tu, je tu hezké město. Kluci v kabině mě přijali bez problémů, jsem tu rád.

Výhra nad nepříjemnou Vlašimí nás těší, říká Petr Benát

Petr Benát na podzim

Můžete být spokojeni s generálkou na jarní část sezony?
Ano, Vlašim je pro nás tradičně nepříjemný soupeř a jsme rádi, že jsme ji dokázali těsně před ligou porazit. Nicméně důležité to bude až za týden.

Došlo k několika tvrdým zákrokům, Jiří Kladrubský dokonce musel střídat. Nebylo to zbytečné při přípravě?
Hrálo se týden před ligou, už není na co čekat. Hraje se naplno, takže se to může stát.

Inkasovali jste v posledních minutách. Byla to trochu vada na kráse?
Je to rozhodně škoda. Já jsem se zrovna převlékal, takže jsem to neviděl. (smích) Chceme, abychom nedostávali moc branek, takže to rozhodně zamrzí. v defenzivě bychom chtěli být jako na podzim a směrem dopředu být co nejproduktivnější.

Navíc se vám podařilo v generálce vstřelit krásné branky.
Kluci si dělali srandu, že se krásně trefili hráči, kteří nejsou zrovna střelci. Tak snad si to nevystříleli. (úsměv)