Po zápase mohl být spokojený s jednou věcí. Jako stoper svojí hlavní práci zvládl na jedničku a Dynamo nedostalo poprvé v sezoně gól. Letní posilu Dynama Martina Králika ale mrzel fakt, že Jihočeši v Opavě neuhráli víc než jeden jediný bod. „Byla škoda, že jsme nešli v těch našich protiútocích víc do rychlosti a přesnosti a nějaký gól nepadl,“ krčil po utkání rameny.

Probíhal zápas tak, jak jste předpokládali?
Bylo to tak, jak jsme si mysleli a jak jsme se na to celý týden připravovali. Věděli jsme, že to bude hlavně boj. K tomu směřovala i taktika a musím říct, že každý si plnil přesně to, co jsme si řekli.

Poprvé v sezoně jste udrželi nulu. Jak důležitá je to pro vás věc?
Samozřejmě důležitá. To je jasné. Musíme se naučit uhrávat zápasy na nulu. V Opavě se to podařilo a pro psychiku celého týmu je to dobré. V předchozích třech zápasech jsme dostali dohromady deset gólů a to je opravdu moc.

Na druhou stranu dva vstřelené góly ve čtyřech zápasech je málo. Co vymyslet víc, aby se vám dařilo v zakončení?
Je pravda, že naše produktivita dopředu není moc dobrá. Dva vstřelené góly jsou hodně málo. Přijde mi, že před šestnáctkou možná hrajeme až moc složitě a hledáme to nejlepší řešení. Přitom to nejlepší obvykle bývá, že se vystřelí. Do střelby se musíme tlačit víc.

Mluvil jste o tom, že jste splnili taktiku. S bodem panuje spokojenost?
Vždy jdeme vyhrát. Nikdy nejdeme do zápasu jenom pro bod, ale když se podíváme na průběh toho utkání v Opavě, tak je bod celkem dobrý.

Jak vám vyhovovala spolupráce s Maxem Talovierovem, se kterým jste nastoupil v sezoně poprvé?
Funguje nám to s Lukášem Havlem a fungovalo to i s Maxem. Rozumím si s oběma. Řekl bych, že na to, že tu jsme dva měsíce, tak velmi dobře. Naše vizitka je nula vzadu a doufám, že se to bude ještě zlepšovat a těch nul přibývat.