Ani v dalším kolem Středočeši nezklamali a v domácích zápasech drží skóre šesti výher. Tentokrát to doslova odneslo mužstvo Viktorie Žižkov, které si z Kladna odvezlo čtyřbrankový příděl. Čtyři góly věnovaly svým protihráčům i České Budějovice, které před téměř 2900 diváky předvedly pohledný a aktivitou nabitý fotbal, při němž Kroměříži nedali téměř žádnou šanci. Jihočeši se tak pomalu vkrádají mezi kluby v horní části tabulky. Ještě v minulém týdnu druhý Hradec Králové tentokrát dokonce na vlastním hřišti body ztratil, neboť Ústí nad Labem se rozstřílelo a již podruhé za sebou vstřelilo soupeři tři góly. Pondělní dohrávku obstarala trápící se záloha Olomouce a jejich hosté z Drnovic.
Kladno tedy stále vede tabulku a na svém kontě má 24 body. Žižkov v Kladně vybouchl v obraně a poločas 3:0 byl podle Deníku Sport ještě dosti mírný. První branka padla v 9. minutě, když se ze standardní situace trefil za záda gólmana Bartalského hlavou Killar. Čtvrtý gól Kladna vsítil devět minut před koncem řádné hrací doby Holub. Na druhé místo poskočil Xaverov, který získal bod za dvoubrankovou remízu s Pardubicemi. Všechny čtyři branky pocházejí z druhého poločasu. Xaverovští získali během osmi minut dvoubrankový náskok, o nějž však za čtyři minuty přišli po velkém zaváhání obrany. Vyrovnávací gól Pardubice vstřelily až v nastaveném čase. Xaverov má 21 bodů. Stejný počet má i Ústí nad Labem. Severočeši zavítali na hřiště Hradce Králové. Domácí od třetí minuty vedli brankou Černého, ale ve 30. minutě vyrovnal ústecký Dragoun. Tři body si hosté odvezli díky svému skvělému finiši, když v 86. přehoupl váhy na severočeskou stranu Brožík a v nastavení dvou minut přidal třetí gól Fousek. HFK Olomouc má taktéž 21 bodů. Holický klub zavítal do Kunovic, kde se hrálo dosti problematické utkání. Asistent rozhodčího Drastík totiž domácím neuznal dva regulérní góly Brezinského a Faldyny, což se zjevně podepsalo na náladě mužstva. Podle Deníku Sport se však mohou kunovičtí zlobit i sami na sebe, protože spálili několik dvousetprocentních šancí. Kromě toho k vyrovnání došlo také v nastaveném čase. Páté místo patří Hradci Králové, o němž již bylo výše.

Devatenáct bodů po nedělní výhře nad Kroměříží má Dynamo České Budějovice. Zvláště první pětačtyřicetiminutovka musela fanoušky černobílých potěšit, protože tým zpod Černé věže vedl po gólech Mrkvičky, Poborského a Beleje 3:0. Čtyři minuty po poločasové přestávce přidal čtvrtý gól opět Václav Mrkvička. Kroměříž byla většinu hrací doby skutečně neškodná a do šancí se dostala jen proto, že Jihočeši po 70 minutách trochu polevili. Jakékoli úpravě skóre však zabránil gólman Miroslav Filipko. O bod méně než Dynamo mají v tabulce pravdy Kunovice. Petr Faldyna si připsal další gól do tabulky střelců za proměněnou penaltu v 61. minutě. Osmá příčka patří Hlučínu. Slezané na domácím hřišti porazili záložní tým z Brna. Dvoubrankové vedení si zajistili již v prvním poločase brankami Langera a Veselého. Brno B dokázalo pouze snížit v 76. minutě Polákovou hlavičkou. Hlučín má po 12. kole zajímavé skóre, a to 4 výhry, 4 remízy a 4 prohry. Brňáci jsou hned pod Hlučínem. Ztrácí na něj ovšem dva body. Stejně je na tom i desátá Viktoria Žižkov, která má po prohře se Středočechy 14 bodů. Také Drnovice mají 14 bodů, a to díky pondělnímu duelu s Olomoucí B. Zápas byl sice vyrovnaný, hrálo se převážně mezi šestnáctkami, ale hosté z Drnovic dokázali nakonec v 77. minutě vsítit gól. Jeho autorem byl po centru Adamce útočník Kroupa. Dvanácté místo obsadily Pardubice, které uhrály v Horních Počernicích remízu 2:2. Vítkovice přijely se svým novým trenérem Jaroslavem Pindorem na Letnou a mohly se dočkat vítězství. To by ovšem nesměl gólman Kello v nastaveném čase přihrát přímo Sparťanům a svou chybu napravit faulem v pokutovém území. Kopala se tak penalta a Vítkovice získaly pouze bod za remízu. Čtrnáctá Kroměříž má na svém kontě po porážce v Budějovicích 11 bodů. Tabulku uzavírají záloha Sparty s nejvyšším počtem obdržených branek (20) a „stálice“ Olomouc B.

Ve 12. kole viděli diváci 24 branky. Po čtyřech rozdali Kladno a České Budějovice. Hráči obdrželi 30 žlutých karet a dokonce 2 červené. Nejvíce diváků bylo přítomno na Střeleckém ostrově, kde mohli sledovat utkání Dynama České Budějovice s Kroměříží, a to 2 846. Nejméně diváků navštívilo zápas Sparty B s Vítkovicemi, a to 146. V čele tabulky střelců je stále neúnavný Petr Faldyna z Kunovic, který již nastřílel 12 branek. O pět gólů méně má na svém kontě kladenský Josef Galbavý a s šesti vstřelenými brankami Galbavého následují hned tři fotbalisté, a to: Vladimír Bálek z Xaverova a ústečtí Edin Džeko a Petr Fousek.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Olomouc B – Drnovice 0:1 (77. Kroupa)
Dynamo České Budějovice - Kroměříž 4:0 (8. a 49. Mrkvička, 30. Poborský, 33. Belej)
Kunovice – HFK Olomouc 1:1 (61. Faldyna z pen. – 90(+2). Mucha)
Kladno – Žižkov 4:0 (9. Killar, 21. Neuwirth, 44. Veleba, 81. A. Holub)
Xaverov – Pardubice 2:2 (49. Poláček, 57. L. Marek – 61. Vašata, 90(+3). Šimáček)
Hradec Králové – Ústí nad Labem 1:3 (3. Černý – 30. Dragoun, 86. Brožík, 90(+2). Fousek
Hlučín – Brno B 2:1 (22. Langer, 38. P. Veselý – 76. Polák)
Sparta B – Vítkovice 1:1 (90(+1). Vondra z pen. – 58. Derych)