Ani v desátém kole druhé fotbalové ligy nepadlo mnoho gólů. S příchodem podzimního času, kdy se příroda chystá uložit se k spánku, ztratili i nejaktivnější střelci svoji mušku. Kromě kunovické Petra Faldyny, který si připsal další hattrick. Týmy, vedoucí tabulku, opět vyhrály a mají po uplynulém kole již čtyřbodový náskok na mužstvo, nacházející se na třetí příčce. Kladno i Hradec Králové hrály na domácích hřištích a nezaváhaly. Pondělní dohrávka patřila tentokrát týmům z posledních dvou míst. Jihočeši, kteří se svými třemi výhrami dostali do středu tabulky měli po prohře s Xaverovem štěstí v neštěstí, neboť poklesli pouze o jedno místo díky horšímu skóre s Viktorií Žižkov.
Kladno hostilo celek Vítkovic. Moravané přijeli do středočeského města více méně bránit a domácí se betonovou zadní řadou probojovávali těžko. Odpor soupeře se povedlo Kladnu zlomit až po hodině hry, respektive v 66. minutě, kdy Galbavý našel centrem hlavu Kaciáně, jenž získal pro svůj tým vedení 1:0. Druhý gól vstřelil sám nejlepší kladenský střelec Galbavý dvě minuty před koncem řádné hrací doby. Středočeši mimochodem patří k týmu s nejméně obdrženými góly, a to šesti. Hradec Králové svedl souboj s Kroměříží. Jediná branka, která však znamenala vítězství domácích, se zrodila v 54. minutě, v níž střídající Černý využil zmatků v kroměřížské obraně. Od 66. minuty hráli hosté po vyloučení obránce Máši ještě ke všemu v deseti. Z pátého místa na třetí se po výhře na jihu Čech dostal Xaverov z Horních Počernic. Pražané, možná i trochu povzbuzeni nepřítomností Karla Poborského, hýřili aktivitou a exslávisté Kalivoda a Bálek navýšili na svých kontech počet vstřelených branek. Xaverov má 17 bodů. Stejný počet má i Ústí nad Labem a HFK Olomouc, kteréžto týmy sehráli v desátém kole vzájemný zápas, končící bezbrankovou remízou. Šesté s 16 body jsou Kunovice, které sehrály další ze série neuvěřitelných zápasů, tentokrát s Pardubicemi. Čaroděj Petr Faldyna si připsal hattrick a kromě toho dal dva z těchto gólů během 23 sekund. Pardubice přitom vyhrávaly v prvním poločase 2:0. O přestávce byla ve slovácké kabině asi pořádná bouřka, neboť v 57. a 58. minutě padly góly, znamenající vyrovnání a v 75. získali Kunovičtí penaltu. Zápas, ve kterém padlo pět gólů, vidělo pouze 357 diváků, což byla druhá nejnižší návštěva tohoto kola.

Jak již bylo výše, se třinácti body obývají střed tabulky Viktoria Žižkov a SK Dynamo České Budějovice. Pražané uhráli na domácím hřišti se zálohou Brna bezbrankovou remízu. Viktoria sice dělala vše možné pro vítězství, koncovka však vázla a kýžený gól nedala. České Budějovice, ač poslední minuty zápasu, kdy Jaromír Plocek vstřelil gól, dělaly vše možné alespoň pro vyrovnání a dostaly se do tlaku, nakonec bod neuhrály. Jejich soupeř z Xaverova si výhru pečlivě pohlídal. Devátý je tým z Hlučína, který doma uhrál jednobrankovou remízu s Drnovicemi. Obě branky padly ve druhém poločase a vedení se ujali hosté v 69. minutě po hlavičce Kroupy. O tři body přišli o šest minut později vlastním gólem brankáře Bureše, který si hlučínským Skotnicou centrovaný míč srazil za brankovou čáru. Na desáté místo se dostalo Brno B. Záloha Brna patří k mužstvům s nejnižším počtem obdržených i vstřelených gólů – 7:8 a v tabulce šplhají díky remízám. Výsledky 1 výhra, 8 remíz a 1 prohra hovoří za vše. Stejně bodů (11) jako Moravané mají i Vítkovice, patřící taktéž k týmům s nízkým počtem vstřelených i obdržených branek – 7:9. Deset bodů má Kroměříž, která prohrála v Hradci Králové a Drnovice, které remizovaly s Hlučínem (viz. výše). Nejvyšší počet proher – 7, mají na svém kontě čtrnácté Pardubice. Na spodku tabulky stále nic nového pod sluncem, akorát Sparta B si remízou se zálohou Olomouce polepšila – má stejný počet bodů, jako Pardubice (9) . Hanáci byli sice celou dobu zápasu lepším týmem a svého soupeře zatlačili na jeho polovinu, přesto se Pražané ujali vedení dvě minuty před koncem prvního poločasu. Olomouc B pokračovala v tlaku, koncovka jí však nevycházela, a tak přes velký nápor byla nakonec ráda za remízu po gólu Rýdela.

V uplynulém kole padlo 15 gólů. Hráči obdrželi 34 žlutých karet, z toho nejvíce jich padlo v duelu Českých Budějovic s Xaverovem – osm. V utkání Olomouce B se Spartou B karty nepadly. Červené karty byly uděleny dvě – na Žižkově ji dostal v 89. domácí Vizingr, v Hradci Králové v 66. kroměřížský Máša. Nejvíce diváků sledovalo zápas Hradce Králové s Kroměříží, a to 2217, což je o pět více, než bylo diváků na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích. Nejméně diváků se účastnilo zápasu Ústí nad Labem s HFK Olomouc, a to 328. V čele tabulky střelců druhé ligy se drží Petr Faldyna, který má na svém kontě už deset gólů.