Jarní domácí premiéra vyšla fotbalistům Dynama pouze napůl. V rámci zápasu 18. kole Jihočeši doma na E.ON stadionu v zápase s Jabloncem sice neinkasovali, gól ale také nevstřelili a vyrovnané utkání tak skončilo spravedlivou dělbou bodů. "Bylo to hodně nervózní z obou stran. Nikdo nechtěl udělat tu rozhodující chybu, bylo málo rizika v činnostech jeden na jednoho," začal své hodnocení kouč Dynama František Straka.

František StrakaPrávě s první částí hry nebyl trenér Jihočechů příliš spokojen: "My jsme chtěli hrát první poločas agresivně, jenže právě Jablonec začal kontrolovat hru. Byli jsme daleko od hráčů, nechali jsme hosty kombinovat a tím pádem jsme se nedokázali dostat do hry a chybělo nám tempo. Samozřejmě tyto zápasy nejsou pro oko diváka. Jde o to, aby se ty zápasy vyhrávaly." První poločas skutečně příliš fotbalové krásy nepřinesl, k obratu ale došlo ve druhém dějství, kdy oba celky několikrát zahrozily. "Druhý poločas jsme začali daleko agresivněji. Byly tam určité fáze, kdy jsme mohli dát branku a ústilo to v situaci, kdy měl David Horejš tutovku z penalty než přišla ta akce Jablonce, kdy nás podržel ve famózní formě chytající Pavel Kučera," pokračoval dále Straka.

Jihočechy mohou hodně mrzet nevyužité standardní situace. Vedle přímých a rohových kopů prezentovalo Dynamo novou zbraň v podání dlouhých autů záložníka Petra Šímy. "My jsme měli skutečně dost šancí, ale i hosté hrozili po standardkách a oba týmy mohly strhnout utkání na svou stranu," všiml si lodivod Dynama. V celkovém hodnocení utkání byl ale František Straka hodně opatrný: "K vidění bylo tedy ne moc kvality a hodně bojovnosti. Tentokrát mi chyběla ale ta nadstavba, to je ta krátká přihrávka, více jistoty, více činnosti jeden na jednoho a nebát se obejít hráče. V tomto směru musíme hodně přidat."

Impulzivní trenér ale také nezapomněl ocenit, že jeho tým v průběhu zápasu neinkasoval, což mu zajistilo bodový zisk: "Nula v zadu seděla a každý bodík se nyní počítá. To tak prostě musíme brát. Všichni víme, že přecházíme určitou přestavbou a potřebujeme nějaký čas k tomu, abychom dokázali realizovat to, co chceme." Jihočeši měli před utkáním starosti se složením základní jedenáctky. Hned několik hráčů mělo zdravotní problémy, což se asi nejvíce projevilo na záložníku Martinu Vozábalovi. "Martin až do dnešního utkání ležel. Dá se říci, že šel z postele přímo na hřiště. To ale jenom svědčí o té morálce. Martin chtěl za každou cenu hrát a to je moc dobře. Ten charakter tady je a to je dobře. Bylo ale samozřejmě vidět, že Martin nebyl ve své kůži, ale to nebyl ostatně ani Honza Svátek. Měli jsme určité problémy s marodkou celý týden, ať už je to Michael Žižka, o jehož startu se rozhodovalo také až dneska," dokončil Straka výčet zraněných.

Dynamu se v jarní části sezony střelecky zatím nedaří, nejeden fanoušek jihočeského celku ale musel na hrotu útoku zaregistrovat dravého mladíka Tomáše Stráského, který nevypustí snad žádný souboj s protihráčem. "Již v zápase na Slavii ukázal, že by mohl být velice nebezpečným hrotem a dneska svou bojovností a nepříjemností dokázal zaměstnat oba stopery soupeře. Trochu u něj postrádám více klidu v určitých situacích, pak by mohl ze své aktivní hry nesmírně těžit. Je to vlastně o gólech a bohužel pro Stráďu jsou i útočníci právě měřeni těmi góly. Co se týká nasazení a bojovnosti, tak to z jeho strany byla ale dnes absolutní jednička a moc mě těší, že je to hráč, který na sobě dokáže a chce pracovat," pochválil Straka nejmladšího člena A-týmu Dynama.

24.2.2008 Trenér Straka po zápase Dynamo - Jablonec 0:0 (mp3, 1607kB) Přehrát
Audio ohlasy trenéra Františka Straky po zápase Dynama s Jabloncem v rámci 18. kola Gambrinus ligy

František KomňackýTrenér hostujícího týmu František Komňacký byl po zápase spokojen především s bodovým ziskem. Hned na úvod svého hodnocení podotkl, že příchozí fanoušci příliš fotbalovosti na E.ON stadionu neviděli. "První půle moc fotbalové krásy ani kvality nepřinesla. Ve druhém poločase to bylo již takové rušnější před oběma brankami. Musím ale říci, že jsme tentokrát nezopakovali ten solidní výkon z Boleslavi a že jsme po takovém výkonu nemohli počítat s více než bodem. Ten jsme uhráli, samozřejmě ale přiznám, že jsme dnes před zápasem mysleli na více než jen ten bod," řekl kouč, jenž se může pyšnit ligovým titulem s Baníkem Ostrava.

Sympatický fotbalový odborník uznal, že právě nerozhodný výsledek asi nejvíce odpovídá dění na hrací ploše. "I když jsme si asi největší šanci zápasu, kdy šel Straka sám na branku, pokládám tu remízu za zaslouženou. Obě mužstva dřela a bojovala a nemáme nikdo hráčům co vyčíst. Na obou stranách tam ale chyběla taková ta nadstavba, ta fotbalová kvalita. Proto bylo málo šancí a žádný gól," dodal František Komňacký.

Zkušený trenér přebral tým v průběhu podzimu po Luboši Kozlovi a pro aktuálně třináctý celek tabulky je nejdůležitějším cílem zachování prvoligové příslušnosti. Tým, který se v posledních letech pohyboval spíše ve středu tabulky, tak získává novou zkušenost boje o záchranu. "Na hráčích je to vidět už půl roku. Jablonec neopustil suterén tabulky a i když nebyl přímo na sestupových pozicích, vždy byl jen bodík nebo dva nad sestupem. Nikdo v klubu nebyl zvyklý hrát tak nízko. Zjitřená atmosféra se tak samozřejmě projevuje v naší práci. Na druhou stranu jsme nyní dvakrát za sebou bodovali venku a to se samozřejmě počítá a na konci může hodně znamenat. Pro nás bude asi klíčový příští domácí zápas s Kladnem, který bude bojem o šest nebo snad dokonce sedm bodů," dodal na úplný závěr František Komňacký.

24.2.2008 Trenér Komňacký po zápase Dynamo - Jablonec 0:0 (mp3, 1176kB) Přehrát
Audio ohlasy trenéra Františka Komňackého po zápase Dynama s Jabloncem v rámci 18. kola Gambrinus ligy