K dalšímu druholigovému utkání zavítají hráči Dynama do dalekého Třince. V sobotním dopoledni je nečeká nic lehkého, což si uvědomuje i trenér Jihočechů František Cipro. Postrádat navíc bude Ondřeje Karafiáta společně s Petrem Benátem, naopak připraven již bude Filip Vaněk.

Po dvou kolech mají fotbalisté Dynama dva body, v dalším střetnutí v Třinci je nečeká nic lehkého. Soupeř byl před sezonou pasován do role outsidera soutěže, což ovšem od začátku sezony vyvrací. V prvním kole Slezané vypráskali Olomouc B 5:1, ve druhém kole uhráli cenný bod v Pardubicích. „V Třinci nás nečeká nic lehkého,“ říkal před pátečním odjezdem do dalekého Třince Cipro.

Situace okolo základní sestavy se před sobotním utkáním velice zkomplikovala. Ze sestavy vypadl Ondřej Karafiát. Klíčový obránce Dynama předváděl výborné výkony v přípravě. Jako jeden z mála na ně dokázal navázat i v prvních dvou kolech. „Pro nás je to obrovská ztráta. Karafiát hrál výborně, chybět bude i Benát, takže osa týmu se nám rozpadla,“ krčil rameny Cipro.

Pozitivní zprávou je zdravotní stav levonohého fotbalisty Filip Vaňka. Ten již je připraven a odcestuje společně s týmem ke třetímu kolu do Třince. „S Filipem Vaňkem už můžeme počítat, pojede s námi. Je možné, že nastoupí i v základní sestavě.“

Jasno o základní jedenáctce v Třinci ještě Cipro nemá, zraněním Karafiáta se celá situace velmi zkomplikovala. „Určitě dojde v sestavě k nějakým změnám. Momentálně zcela jasně nevím, jak bude základní složení vypadat,“ polemizoval Cipro o jedenáctce, která vyběhne v Třinci.

Nejistý je stav hrdiny minulého zápasu Richarda Kaloda. Důrazný útočník zřejmě ještě není po zdravotní stránce připraven odehrát devadesát minut. „Zvažujeme, jestli Ríša nastoupí od úvodních minut. Problém je v tom, že zřejmě ještě není připraven odehrát celé utkání. Navíc má problémy s kolenním vazem,“ dodal Cipro o možnosti zařazení hrotového útočníka do sestavy.