Bilance Dynama České Budějovice v letošní sezoně na Střeleckém ostrově není vůbec lichotivá. Svěřenci Roberta Žáka získali v dosavadních devíti domácích zápasech pouhých osm bodů, a proto se snažili s vypětím všech sil zabojovat proti pražské Spartě a nějaký ten bodík letenskému týmu urvat. Po skončení zápasu mohl být ale spokojenější trenér Jaroslav Hřebík, pro kterého to bylo třetí vítězství na lavičce pražského celku. „Celý zápas byl o pracovitosti. Každá útočná akce domácího týmu znamenala pro naše mužstvo velké nebezpečí a zápas byl dramatický až do samého závěru,“ řekl na tiskové konferenci kouč Sparty Praha.

Reportáž : SK Dynamo ČB - Sparta Praha 1:2 (0:0)

Trenér Hřebík ocenil hru obou týmů a věřil, že se zápas líbil i divákům na stadionu a u televizních obrazovek: „K vidění byly tři pěkné góly a několik dalších slibných příležitostí. Myslím, že se zápas musel lidem rozhodně líbit.“ Trenér domácího celku Robert Žák jako již tradičně neměl příliš důvodů ke spokojenosti. Jeho svěřenci se stejně jako v zápase s Baníkem tlačili do útoku, vytvořili si i slibné příležitosti a přesto odešli ze zápasu s prázdnou. „Chtěli jsme hrát v zadu na nulu, což se nám ale dařilo pouze v prvním poločase. Dostávali jsme se do slibných protiútoků, které jsme ale neřešili dobře. Tu největší šanci nedokázal dotáhnout do konce Ivo Svoboda a to byla chyba,“ řekl zamračený Žák. Jihočechům udělal velkou čáru přes rozpočet útočník Meduna, který poslal v 52. minutě Spartu do vedení. „Po obdržené brance jsme se snažili hru oživit Myšákem a Smíškem. Oba měli více podporovat útok,“ pokračoval lodivod domácích. Rozhodující branka přišla patnáct minut před koncem ze standardní situace. To Roberta Žáka rozčarovalo nejvíce: „Před zápasem se Spartou jsme se na standardní situace speciálně připravovali a potom jsme dostali gól po rohu Karla Poborského. Zaváhal asi také brankář Filipko, který mohl jít lépe do míče.“

Oba trenéři měli také možnost zhodnotit dva nové hráče ve svých týmech. Shodou okolností oba tito hráči již v mužstvech dříve působili. Trenér Hřebík byl s výkonem Martina Haška spokojen: „V prvním poločase podal dobrý výkon a ve druhém velmi dobrý.“ To Ivo Svoboda v dresu Dynama svůj den rozhodně neměl. „Ivo byl hráč, který byl nejdelší dobu mimo trénink. Nemocný byl téměř patnáct dnů a to se na jeho výkonu projevilo. Věřím, že má v sobě víc než dnes předvedl,“ řekl Žák na adresu hráče, který na podzim hostoval v Drnovicích. Kouč domácího celku následně ještě reagoval na článek jednoho z redaktorů deníku Sport, který v průběhu minulého týdne obvinil hráče Dynama ze simulování a strachu nastoupit v Mladé Boleslavi.

To, že chřipková epidemie zasáhla i Prahu, potvrdil i trenér Hřebík, který měl před zápasem starosti, jak poskládat základní jedenáctku týmu: „V průběhu týdne nebyli zcela fit Poborský a Šimák. Karel se ale nakonec dal včas dohromady a chtěl nastoupit, a proto se v základní sestavě objevil.“ Oba trenéři měli možnost posoudit situaci ze 72. minuty, kde unikajícího Myšáka zastavil stoper Homola. Z určitého úhlu pohledu se mohlo zdát, že hráč Sparty měl místo žluté karty dostat červenou. S tím ale trenér Hřebík nesouhlasil: „Myslím, že tato situace byla posouzená správně, Myšák rozhodně v dané chvíli nebyl před Homolou a samostatně na naší branku nepostupoval.“ To Robert Žák se bavit o této situaci vůbec nechtěl. „K výkonu rozhodčího se vyjadřovat nechci,“ řekl striktně.

Oba týmy jsou nyní na opačném pólu tabulky a oba trenéři mohou vstup do jarní části hodnotit z jiného pohledu. Trenér Hřebík může být se vstupem do jarní části spokojen – jeho tým vyhrál všechny tři zápasy: „S úvodem jara můžeme být spokojeni, v Opavě jsme hráli na ledu, dnes v Budějovicích na blátě a přesto jsme získali plný počet bodů.“ Na Střeleckém ostrově ale panuje neveselá nálada. Jihočeši oba domácí zápasy v jarní části prohráli a klesli na poslední místo ligové tabulky. „Potřebujeme teď uhrát nějaké body a potom se to snad již konečně otočí,“ řekl na závěr Robert Žák.