Ve vloženém středečním kole si českobudějovičtí mladíci zajistili třetiligovou příslušnost i pro příští sezónu. Zbytek České fotbalové ligy tak mohou odehrát v naprosté pohodě. Do konce ČFL zbývá béčku odehrát ještě tři zápasy, které načne duel proti záloze Mladé Boleslavi. Sobotní utkání má výkop stanovený na 10:15.

Středeční utkání proti Hlavicím přineslo pro přítomné diváky další zápas, který se musel líbit. Fotbalisté Dynama si dobře uvědomovali důležitost zápasu. Díky jednoznačné výhře 3:0 si zajistili třetiligovou příslušnost i pro příští sezónu. Mezi střelce se zapsali Kaňák, Klavík a Rakovan. Navíc se mladíci Dynama v tabulce České fotbalové ligy posunuli před svého středečního soupeře na osmé místo a na třetí Písek ztrácejí jen čtyři body. Je tedy jasné, že Dynamo bude hrát o lepší umístění. Nejlepší historické umístění béčka je osmá pozice v ČFL.

Béčko Mladé Boleslavi je jen jeden bod za Jihočechy. Motivace u obou mužstev by neměla být problém. Matematika v tomto případě je jasná: kdo vyhraje, jde tabulkou výš. Zatím poslední utkání Mladé Boleslavi B se odehrálo na plzeňské půdě. Po prohraném prvním poločase se tým vedený trenérem Hlouškem zvedl a díky trefě Pecky si Mladá Boleslav odvezla jeden bod za remízu 1:1. Luboš Pecka se do mistrovského utkání zapojil po dlouhých 204 dnech, kdy rehabilitoval operovanou páteř.

Utkání začíná v sobotu dopoledne v 10:15 a jeho stručný průběh můžete tradičně sledovat na stránkách www.onlajny.cz

Poslední utkání SK Dynamo České Budějovice B:

SK Dynamo České Budějovice B – Hlavice 3:0 (1:0)

Branky: 17. Kaňák, 66. Klavík, 84. Rakovan

Sestava Dynama: Křížek - Peroutka, Homoláč, P. Novák (87. Sláma), Šimánek - Mezlík, Bambule (56. Koutný), Rakovan, Jasanský - Kaňák, Klavík (80. J. Novák)

Poslední utkání FK Mladá Boleslav B:

FC Viktoria Plzeň“B“ – FK Mladá Boleslav B 1:1 (1:0)

Branka Boleslavi: 84. Pecka

Sestava Boleslavi: Vorel - Zbrožek, Mrvík, Charuza, Fabián - Bořil, Dudka (72. Pecka), Svoboda, Poláček (57. Horák) - Tafat (57. Schubert), Řezníček

Poslední vzájemné utkání sobotních soupeřů:

SK Dynamo České Budějovice B – FK Mladá Boleslav B 2:0 (0:0)

Branky: 50. Kaňák, 53. Lima

Sestava Dynama: Křížek - Lima, Peroutka, Novák, Jasanský - Bakala (66. Mácha), Homoláč, Mašát, Šíma (79. Pliška) - Svátek, Kaňák (84. Nekvida)

Sestava Boleslavi: Michňa - Vorasický, Charuza, Svoboda, Djalovič - Kadlec (63. Synek), Kučera (63. Dudka), Ščuk (84. Smetana), M. Sedláček - Lemessa, Bořil