Druhá polovina juniorské ligy už klepe na dveře a hráči Dynama už dokončují přípravy na první jarní zápas. Tým vedený Petrem Skálou a Romanem Lengyelem čeká v nedělní odpoledne střetnutí se sedmým Libercem, na jehož půdě dokázali Českobudějovičtí zvítězit.

Po podzimu patří svěřencům trenéra Petra Skály dvanáctá příčka. Se ziskem devatenácti bodů mají ztrátu pouze tři na deváté Teplice, ale zároveň náskok pouze jednoho na třináctou Příbram. V přípravě odehrála juniorka černobílých pět utkání, přičemž si připsala jednu výhru, jednu remízu a tři porážky. V přípravě dostávali za juniorský celek šanci i hráči věkem ještě dorostenci, uvidí se, s čím junioři v neděli vyrukují na Slovan.

Výsledkově tedy nevyšla juniorům příprava podle představ. V úvodním zimním měření sil prohráli v Příbrami o dvě branky, jako jediný se prosadil Dominik Collin. V následujícím střetnutí těsně padli svěřenci trenéra Skály a nově Lengyela s třetiligovým Pískem, kdy zejména ve druhém poločasu odehráli slušnou partii. S Jankovem branka nepadla, Žižkov byl v kombinované sestavě o něco lepším týmem. V generálce si juniorka zlepšila náladu, když pěti góly rozstřílela Třeboň.

Soupeřem bude v neděli při prvním jarním kole právě zmiňovaný Slovan Liberec. Mladí Severočeši odehráli v přípravě kvalitní utkání, střetli se třeba s druholigovými Ústím nad Labem či Varnsdorfem, se kterým uhráli cennou remízu 2:2. V úvodu jarní části ale bude mít jistě hlavní přednost A-tým, který se zatím pohybuje kolem pásma sestupu. Poslední vzájemný duel Slovanu s Dynamem vyšel jednoznačně lépe pro Jihočechy, kteří ze severu Čech přivezli cennou výhru 2:1.

Poslední přípravný zápas Liberce U21:
Varnsdorf – Slovan Liberec U21 2:2 (0:0)
Branky: 70. a 85. Kubyškin.
Sestava Liberce U21:Porcal (46. Konečný) - Šustek, Šustr, Chlumecký, Heppner (85. Vujicin) - Blažek, Kubyškin - Barac (70. Čuřík), Micovčák (55. Lehoczki), Kazda - Da Silva (55. Dudek).

Výsledky juniorky Dynama v přípravě
18. ledna: FK Příbram U21 – SK Dynamo ČB U21 3:1 (2:0) Collin
21. ledna: SK Dynamo ČB U21 – FC Písek 0:1 (0:1)
28. ledna: SK Dynamo ČB U21 – Jankov 0:0
4. února: SK Dynamo ČB U21 – Viktoria Žižkov komb. 0:3 (0:1)
11. února: SK Dynamo ČB U21 – Třeboň 5:0 (4:0) Bálek 2, Matoušek 2, Kadlec

Utkání juniorské ligy mezi Dynamem a Libercem začíná v neděli od 13:00 a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži.

Proti Chrudimi se bude Dynamo chtít vrátit do pohody (16.2.2017)

Vysoká porážka z Teplic trošku pokazila dojmy z dosavadní českobudějovické přípravy. Jihočeši však smutnit nemusí, z nezdaru se silným soupeřem mají dost času se poučit a do startu ligového jara ještě zlepšit svůj herní projev. Předposlední možnost k tomu dynamo bude mít v sobotu, kdy na umělé trávě na Složišti od 13 hodin přivítá třetiligovou Chrudim.