Největší letošní návštěva, která si pootevřela dvířka na zápas se Synotem, viděla napínavou bitvu do posledních minut. Střelecký ostrov, na kterém již září novotou jižní tribuna plně obsazená sedačkami - musí ovšem být ještě zkolaudovaná, zhlédl zasloužený smírný výsledek.
Klubové vedení se snaží všemožně nalákat jihočeské příznivce zpět do ochozů: na překrásný stadion je až do konce podzimní části nastavena akce - při zakoupení jedné vstupenky obdržíte bonus v podobě vstupenky za nulovou hodnotu na příští domácí utkání, tato akce je velikým příslibem do budoucna. Proběhla radikální změna, která se týká zpravodajů - v duelu se Synotem mohli diváci dostat zpravodaj zcela zdarma, na zápase se Žižkovem již bude k mání za obligátních 10 Kč. Zpravodaj sice zmenšen na formát A5, ale daleko s bohatším obsahem, než tomu bylo v minulých letech. Kromě důležitých informací o sestavách se také dozvíte mnoho zajímavých článků, jakými jsou např. rozhovor s hráči, pohled do minulosti a řada dalších novinek. Zpravodaj je samozřejmě slosovatelný, obecenstvo se může těšit v budoucnu na velice lákavé a hodnotné ceny. O poločasové přestávce probíhá soutěž pro fanoušky o věcné dary, soutěž se však bude po určitém čase obměňovat, nyní jsou na pořadu dne nájezdy na náhradního budějovického gólmana. Jihočeské vedení se zkrátka snaží provádět co nejpříznivější atmosféru tak, aby se návštěvníci Střeleckého ostrova cítili co nejlépe.

Českobudějovičtí fotbalisté předvádějí nyní velice kvalitní podívanou, divácká návštěvnost však stále nespravedlivě pokulhává. Výborné střetnutí se Synotem vidělo sice již 3385 diváků, ale k momentálnímu hernímu projevu jihočeského mužstva je to nedůstojná kulisa.

Budějovičtí hráči nastoupili v desátém kole s novými dresy, avšak ke třem bodům se cesta tentokráte nenašla. V desátém kole se odehrál zápas, ve kterém mohlo být vše jinak - na začátku hry se do šance prokousal hostující Nezmar, ale Kafka se nechal vyniknout bravurním zákrokem. Moravané táhli balon většinou středem hřiště, kde měla naše záložní řada občasné skuliny - stál za tím také fakt, že defenzivní záložník Chlebek se posunul do obranné čtveřice za nemocného Homoláče a Adam nezopakoval podobný výkon jako proti Olomouci. Ve 13. minutě neuznal sudí Dvořáček branku černobílému Kuličovi, verdikt rozhodčího byl velmi sporný. V 19. minutě se však řítil do šance Lafata, který se svým pátým zužitkováním vyšplhal na bronzovou příčku ligových kanonýrů. Do konce půle se mohl stav zvyšovat na 2:0, tomuto stavu oponovalo pouze břevno, které nastřelil výtečně hrající Lafata, celý zápas jihočeský kanonýr nedohrál, poněvadž dostal v souboji v první půli loktem do žeber.

Na začátku druhé půle zaspal jinak dobře hrající Pončák, který nezabránil centru směřujícího na Medunu, jenž nemilosrdně vsítil vyrovnávací branku. O několik minut později se mohl otočit stav na 1:2 z pohledu domácích - po trestuhodném nedorozumění jihočeských obránců málem rozrazil dělovou ránou brankovou konstrukci agilní Meduna, ale míč vypálil pouze do břevna. Z následné akce však ztrestal nejlepší muž utkání moravského soupeře. Marek Kulič šalamounským způsobem vyřešil pohlednou akci před hostující brankou a poslal Jihočechy do vedení 2:1. V polovině druhé půle se obtočil po zmatku v černobílých řadách moravský Činčala a jeho střela po nešťastné teči Chlebka zapadla do domácí sítě.

V domácích řadách odehrál velice dobrý zápas Martin Leština, který vykryl svoji část krajního prostoru, v podstatě vymazal fotbalisty Petrželu s Abrahámem, spolehlivě rozehrával a pouštěl se do kombinací. Dále veliký obdiv a pochvala náleží Davidu Lafatovi, předvedl opět parádní výkon, který korunoval již pátým vstřeleným gólem, začíná se soukat na dvojici Heinz - Došek. Bezesporu nejlepším výkonem se může pochlubit Marek Kulič, prezentoval se nevídaným výkonem. Často se nádherným způsobem uvolňoval, dokázal obejít dva tři hráče, neustále se záložní formaci nabízel, asistoval vždy u perfektních kombinací, aktivitou jen hýřil, Kuličova značná pohyblivost často zatápěla moravským zadákům.

Doufejme, že Jihočeši navážou na sympatický výkon na severu Čech a odehrají důstojnou roli soupeře, libereckým fanouškům se černobílí představí 18. října od 17:15 hodin.

Hodnocení hráčů:
Deník Sport: Kafka - 5, Pončák - 4, Horejš - 5, Chlebek - 5, Leština - 4, Vozábal - 6, Adam - 6, Sivok - 6, Plocek - 6, Kulič - 7, Lafata - 7
MF Dnes: Kafka - 2, Pončák - 2,5, Horejš - 2, Chlebek - 2,5, Leština - 3, Vozábal - 2,5, Adam 2,5, Sivok 2,5, Plocek - 2, Kulič - 1,5, Lafata - 2
Střídající hráč: Matoušek - 4
Známka pro rozhodčího: Deník Sport - 5 (průměrný), delegát Hora - 7,5 (dobrý - velmi dobrý)