V generálce na jarní ligovou premiéru prohráli s Austriií Vídeň 0:1. S kouskem štěstí přesto mohli sami vyhrát. „Ve druhém poločase jsme byli lepší a vytvořili si několik střeleckých příležitostí, třeba Jarda Hílek měl na noze gólovku,“ připomněl trenér František Straka tyč nastřelenou slovenským záložníkem. Uvnitř článku dále čtěte i ohlasy v zápase útočného dua Svátek – Stráský.

Ve středu se přes Vídeň vraceli z desetidenního soustředění na Kypru. A v sobotu si do rakouské metropole odskočili opět. Tentokrát na otočku. „Na našem výkonu se asi projevilo v poslední době náročné cestování,“ připustil po utkání s Austrií Vídeň František Straka, kouč Jihočechů.

„Bylo vidět, že jsme po určité fázi přípravy,“ zmínil se dále Straka. Do samotného zápasu Dynamo nevstoupilo nejlépe a již v 1. min. domácí trefili břevno Kučerovy brány. Pak se hra postupně vyrovnala a v samém závěru poločasu měli Jihočeši velkou šancí jít do vedení.

Vozábal prostrčil na hranici ofsajdu balon na Svátka a ten z levé strany postupoval sám na brankáře. Dobíhající obránci jej pak ještě stačili křižovat. „Možná jsem měl přihrávat Vozimu (Martinu Vozábalovi – pozn.) proti noze,“ přemítal po zápase forvard. „Zkoušel jsem mířit na zadní tyč, ale špatně jsem to trefil,“ sypal si popel na hlavu Jan Svátek poté, co jeho pokus zamířil zcela mimo.

Jihočeši vstoupili i do druhého poločasu velice aktivně. „Ve druhém poločase jsme možná oproti tomu prvnímu byli lepší,“ všiml si František Straka. „Měli jsme i velké šance, například Jarda Hílek,“ připomněl akci z 52. min, kdy za brankářem Fornezzim zazvonila levá tyč.

„To byla škoda, vedli bychom 1:0, soupeř jinak žádnou jinou šanci kromě toho břevna do té doby neměl,“ uvedl Tomáš Stráský. Mladý útočník měl v 62. min. sám velmi blízko ke gólu. „Byl jsem zády k bráně, tak jsem zkoušel zakončit nůžkami. Povedlo se to, míč směřoval i do brány, ale brankář stačil včas zasáhnout.“

Osm minut před koncem však pro Dynamo přišel velmi tvrdý direkt. Po rohovém kopu skončila tečovaná střela až v jeho síti. „Bylo to nešťastné,“ poznamenal kouč Straka. Jihočechům se pak už odpovědět nepodařilo. „Ale určitě si nebudeme na nic stěžovat. Utkání pro nás bylo důležité a nyní půjde hlavně o to, jak odstartujeme jarní sezonu,“ podotkl František Straka.

Z osmého přípravného utkání Dynamo prohrálo sedmý. Hlavní trenér z toho ale přílišnou vědu rozhodně nedělá. „Je třeba vidět, že jsme v přípravě hráli proti velice kvalitním soupeřům a i z porážek si vždy bereme to pozitivní. A srovnávat například náš tým s Austriií, to prostě nejde.“

František Straka nyní již má plnou hlavu utkání se Slavií příští neděli. „Tam nás čeká úplně jiný chlebíček a budou v něm rozhodovat úplně jiné faktory než v přípravě,“ míní. I přestože duel s Austrií byl generálkou na jarní premiéru, Straka v týdnu nevylučuje možnost sehrání ještě nějakého utkání. „Je to možné, ještě uvidíme,“ pravil.