Vstřelil branku, neproměnil penaltu a další šance. Přesto Zdeněk Linhart ke konci zápasu měl plno sil a tlačil svůj tým za rozhodující brankou. To se mu nepovedlo a po zápase byl zklamaný. Zejména z neproměněné penalty v 71. minutě.

Začneme od začátku. První branka vás musela potěšit.
Samozřejmě jsem za ní rád. Bohužel to je ze zápasu asi jediné, co mě potěšilo.

Zakončoval jste nakonec z těžké pozice.
Dostal jsem skvělý pas za obranu od Milana Jurdíka a uháněl jsem sám na brankáře. Muselo to skončit brankou a jsem za to rád, že aspoň to dopadlo dobře.

Ke konci prvního poločasu jste měl další velkou příležitost. Co se stalo při zakončení?
Honza Šimák se výborně uvolnil kolem beka, naservíroval mi míč na značku penaltového kopu. Byl jsem trochu v záklonu, takže jsem nastřelil jenom brankáře.

Co pokutový kop? Mířil jste hodně vysoko.
Mířil jsem to pod břevno a bohužel se mi svezla o kousek výš a skončila na břevnu. Penalta a situace z konce prvního poločasu rozhodly o tom, že si odvážíme pouze bod. Moc to mrzí.

Ve druhém poločase jste s Richardem Kalodem byl u další velké šance. Ke hlavičce jste se nedostal?
Letěl centr z pravé strany, já jsem na něj nedosáhl a hlavičkoval za mnou Ríša Kalod do brankáře, který to vyrazil na mě a já už s tím nedokázal nic udělat.

Za druhý poločas jste si zasloužili vyhrát.
Měli jsme více šancí, zřejmě jsme to měli urvat.

Penalta na Kaloda byla jasná: Po minutě mi došly síly, tak rychle jsem ještě neběžel, směje se (12.7.2015)

Mrzelo ho, že Dynamo neproměnilo jednu z mnoha šancí ve druhé půli, ale dobrou náladu neztrácel. Nebyl k tomu důvod. Jihočeši předvedli dobrý výkon a v líbivé podívané remizovali na hřišti nepříjemné Vlašimi. A důrazný útočník Richard Kalod po svém příchodu na trávník ve druhé půli zařídil penaltu a hru oživil.