Na tiskové konferenci náležící k ligovému utkání mezi Dynamem a Viktorií Žižkov byl spokojenějším trenérem Stanislav Griga. Žižkov totiž na jihu Čech bod získal, naproti tomu domácí celek dva body ztratil. I proto byl zachmuřenějším mužem za nastavenými mikrofony František Straka. „Zasloužili jsme si vyhrát,“ vystihl velmi krátce své zklamání budějovický kouč, jenž se ani napotřetí nedočkal výhry svého mužstva.

„Do utkání jsme vstoupili hodně nervózně a bylo vidět, že nás předešlé utkání v Kladně hodně poznamenalo,“ rozhovořil se na tiskové konferenci František Straka. Ostudná prohra 1:5 z minulého kola se na jihu Čech během týdne hodně propírala. Straka však hráčům zdůrazňoval, aby vzpomínaný zápas hodili za hlavu a proti Žižkovu nastoupili s novým odhodláním. Nervozita byla ale cítit z obou stran. Žižkov také nehrál v nejlepší pohodě. „V naší hře jsme ale horší fáze střídaly i s těmi lepšími,“ všiml si během prvního poločasu Straka. „Pak ovšem přijde situace, kdy dostaneme gól po řetězci individuálních chyb, ačkoliv jsme si vše vysvětlovali,“ zlobil se českobudějovický kouč. „Místo toho abychom vedli 2:0, a šance na to byly, tak jsme do kabiny o přestávce odcházeli s jednobrankovým mankem,“ kroutil hlavou František Straka.

Do druhého poločasu Dynamo nastoupilo ještě s větší vervou, než do toho předcházejícího. Vyvinutá snaha se mu vyplatila hned po osmi minutách. Po zatáhnutí Černého po levé straně a následném centru vyrovnával Plocek. „Pak se ale opět stala nepochopitelná věc, kdy Viktorka měla za stavu 1:1 další stoprocentní šanci a to se nesmí stávat,“ hřměl Straka. „Druhý poločas byl však zcela v naší režii. Dobře jsme kombinovali, unikali po stranách, chodili jeden na jednoho,“ vyjmenovával i postřehnutá pozitiva. „Jenže všemu chyběla finální přihrávka,“ smutně dodal. „Možná nám chybělo kousek toho pověstného štěstíčka, ale i s tím bodem musíme žít, přestože jsme si zasloužili všechny tři,“ dále uvedl František Straka. Podle jeho slov na závěr už během tří týdnů u mužstva dostatečně poznal jeho kladné a záporné stránky. Na odstranění negativ hodlá intenzivně pracovat a od těch pozitiv se odpíchnout k další práci.

Už od začátku sezony má jasný cíl. Dovést nováčka ze Žižkova k ligové záchraně. Na jihu Čech se však jeho celek střetl v současné situaci s dalším týmem bojujícím na samotném chvostu tabulky. „Bylo vidět, že obě mužstva potřebují bodovat, bylo to takové křečovité a fotbal to nebyl pěkný,“ potvrdil Stanislav Griga. Žižkov pod jeho vedením potřetí za sebou remizoval. „Minule jsem povídal, že s Libercem jsem byl spokojen s naším výkonem, ne už tak s výsledkem. Dnes musím udělat opak,“ prohlásil uvážlivě Griga. „V Budějovicích jsme nepodali optimální výkon a s bodem musíme být spokojeni,“ pokračoval slovenský trenér. „Na můj vkus jsme hráli moc pasivně, směrem dopředu toho příliš nevymysleli a málo se pohybovali,“ směřoval kritiku do svých řad. „Na domácích ale bylo vidět, že do zápasu nastoupili s touhou odčinit jejich poslední porážku na Kladně. Od začátku hráli velice agresivně a i jejich nasazení se podepsalo na tom, že my jsme nehráli to, co jsme si představovali,“ uznal připravenost Dynama Stanislav Griga.