Po úvodní půlhodině zápasu s Teplicemi, kdy fotbalisté Dynama působili velmi vlažným dojmem, zahřál promrzlé diváky Fernando Tobias Hudson, který parádní ranou z dvaceti metrů otevřel skóre zápasu. Právě jeho branka byla nakonec tou vítěznou. „Myslím, že to byl můj nejhezčí gól, který jsem kdy dal,“ řekl po zápase mladý brazilský fotbalista.

Fernando, jak hodnotíte dnešní zápas?
Určitě je dobře, že jsme poslední zápas sezony vyhráli. Je to dobré hlavně pro tu další sezonu, která nás čeká.

Vy sám jste dal krásný první gól, můžete ho popsat?
Myslím, že to byl můj nejhezčí gól, co jsem kdy vstřelil. Člověk může vystřelit stokrát, ale málokdy to takhle trefí. Prostě jsem vystřelil na bránu a byl z toho krásný gól.

Dnes se ale asi moc dobře nehrálo, že? Druhý poločas byl provázen silným deštěm..
Tohle počasí je hrozné. Prší a je zima a je to nepříjemné. My ale musíme hrát ať je hezky nebo zima.

Jak z vašeho pohledu hodnotíte právě skončenou sezonu?
Ta sezona nebyla pro mě ani špatná, ale ani dobrá. Byla taková normální, ale v příští sezoně musím hrát ještě lépe, protože pro záložníka jsou tři góly málo. Musím se ale snažit také víc hrát.

Co se bude dít v následujících dnech a týdnech?
Teď nás čeká dovolená a potom budeme muset začít zase trošičku trénovat. Důležité bude nabrat kondici pro příští sezonu.

Martin Slavík: Tři góly není nic příjemného pro gólmana

Pro gólmana Martina Slavíka to bylo smolné utkání. Síť v jeho bráně se rozvlnila hned třikrát a jen jednou si vlastně sáhl na míč. Jeho tým utrpěl zaslouženou porážku a jako vítěz ČMFS si utkání určitě takto nepředstavoval. ,,Tento zápas, ve kterém hráli dost náhradníci, jsme měli zvládnout určitě lépe,“ hodnotil devětadvacetiletý teplický brankář.

Dostal jste tři branky, jak hodnotíte zápas?
Bohužel je to tak, tři góly není nic příjemného pro gólmana. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. Těžko se s tím dalo něco dělat.

Můžete ty inkasované branky popsat?
Ten první to trefil, nevím, jestli to takhle ještě někdy trefí (s úsměvem). Druhý gól byla dvojnásobná teč střely Petra Benáta a ten třetí byla taková smůla, Luky (Petr Lukáš, pozn. autora) tam uklouzl. Stalo se to naštěstí v takovémhle zápase, kdy už vlastně o nic nešlo. Možná se na nás trochu projevila únava z těch našich oslav, ale na to se nechci vymlouvat. I když nás nastoupilo do zápasu hned několik náhradníků, měli jsme to zvládnout nějak lépe.

Co jste slyšeli o poločase v kabině? Proběhlo nějaké burcování?
Tak určitě, 2:0 po půli je výsledek, který se ještě zvrátit dá. Někdy se i říká, že poločasový výsledek 2:0 je častokrát horší pro ten tým, co vede. K odrazu nám určitě chyběl kontaktní gól.

I když jste vysoko prohráli, tak vás to asi příliš mrzet nemusí, že?
Je pravda, že nás to asi nijak extra žrát nemusí. Ale pro nás, co jsme nastoupili po delší době, je to určitě zklamání.