S cílem prolomit střeleckou smůlu nastoupí v sobotu večer fotbalisté Dynama České Budějovice k dalšímu zápasu během rakouského soustředění. V cestě jim ale stojí velmi zdatný soupeř, loňský čtvrtfinalista Ligy mistrů Fenerbahce Istanbul. Zápas, který se hraje v Kufsteinu, začíná přesně v 19:00 a náš web připravuje z tohoto utkání původní zpravodajství.

Jihočechy čeká v sobotu skutečně velmi zajímavý zápas. V posledních letech se sice tým v přípravě sice střetl s řadou týmu zvučných jmen, avšak právě Fenerbahce Istanbul patří mezi top kluby evropského fotbalu a podle toho se také tým na zápas těší. "V týmu Fenerbahce je řada reprezentantů a také slavný trenér. Bude to těžký zápas, ale do utkání půjdeme se stejným cílem jako do zápasu proti Frankfurtu. Budeme chtít uhrát co nejlepší výsledek a uvidíme, jak to dopadne," řekl kouč Dynama Jan Kmoch.

Na utkání proti slavnému týmu se samozřejmě těší i celá kabina. Za všechny pak promluvil obránce Jiří Peroutka, který sice odehrál zápasy proti Dynamu a Steaua Bukurešť, Levski Sofia nebo anglickému Watfordu, avšak utkání proti tureckému celku považuje za velkou událost. "Na zápas se pochopitelně všichni hrozně těšíme. Proti soupeři takového jména se bude chtít každý z nás ukázat, " řekl pětadvacetiletý bek.

Český fotbal se s Fenerbahce Istanbul před pár dny již konfrontoval. Přesně ve středu se s tureckým celkem střetla pražská Sparta, která v rakouském Wörglu (asi 30 km od Kufsteinu) hrála s Fenerbahce 0:0. Do vyrovnaného utkání, které sledovalo přes 2000 převážně tureckých fanoušků, poslal kouč Aragones sestavu plnou známých fotbalových jmen. Základní jedenáctka byla ve složení: Volkan Demirel - Diego Lugano, Roberto Carlos, Kazim Kazim, Alex De Souza, Selcuk Sahin, Semih Sentürk, Deniz Baris, Ugur Boral, Eduardo De Souza, Gökhan Gönül. Za Spartu odehrál celé utkání budějovický odchovanec Jiří Kladrubský.