Páté utkání FNL ligy mezi Sokolovem a Dynamem nabídlo několik nezvyklých situací. Vedle dvou branek stopera Jakuba Hrice to byl doslova likvidační zákrok na Jana Šimáka hned v úvodu zápasu a také faul/nefaul na Romana Wermkeho ve velké gólové příležitosti.

Drsný zákrok na Šimáka v první minutě

Že čeká Jihočechy v Sokolově tvrdý chleba? O tom se mohli svěřenci Františka Cipra přesvědčit již v první minutě. Hostující špílmachr Jan Šimák přihrával míč na pravou stranu, když do něho najednou zezadu nekompromisně zajel domácí Vojtěch Machek. Zákrok na Šimáka byl doslova likvidační a skoro by se mohlo zdát, že domácí fotbalista šel do souboje s tím, aby budějovického špílmachra vyřadil ze hry. Sokolovský záložník obdržel po právu žlutou kartu a se Šimákem to nevypadalo vůbec růžově. Sám jsem byl od Šimáka na pět metrů a mohu potvrdit, že jsem moc nevěřil tomu, že by pokračoval v utkání. Ale přišlo ošetření od masérů a zkušený matador se vrátil do zápasu. Jako zázrakem tahoun budějovického týmu zápas dohrál do konce a až po zutí kopačky mu začal atakovaný kotník natékat. První diagnóza doktora Martina Scheichla byla pro Dynamo milosrdná, výron kotníku, který by mohl být za několik dnů vyléčený.

Dvě branky stopera v rozmezí pěti minut

Po gólu na 3:2 běželi hráči Dynama rychle rozehrát
Málo vídaný počin se podařil Jakubu Hricovi. Stoper Dynama dvěma brankami srovnal na 3:3 za pouhých pět minut a zařídil Dynamu bod za remízu. V prvním případě si Hric naběhl na milimetrově přesný centr Šimáka a levačkou dotlačil míč za záda Belaně. Ve druhém si při rohu Benáta naběhl na přední tyč a hlavičkou skóroval podruhé. Jednalo se o jedno z nejrychlejších vstřelení dvou branek obránce v celé historii. Přesto ale Jakubu Hricovi do zpěvu nebylo a po skončení utkání nechtěl jít ani mezi novináře. Až příliš si uvědomoval, že se velkou měrou také podílel na dvou gólech, které Dynamo v prvním poločase inkasovalo. Nic to ale nemění na tom, že právě jemu mohou spoluhráči po zápase děkovat. Byl to právě on, kdo svými dvěma góly zařídil Dynamu alespoň bod za remízu 3:3.

(Ne)faul na Romana Wermkeho v závěru

Vyrovnávací branka, velká euforie v táboru Dynama. Střídající Roman Wermke nabírá rychlost, žene se k pokutovému území a dva metry před ním ho v ideální pozici pro přímý kop očividně fauluje stoper Vondráček. Jasný přímý kop! Sudí Pavel Orel také píská do píšťalky a domácí fanoušci i hráči si uvědomují, že tohle bude zlé. Wermke se těžce zvedá z trávníku a okolo Orla se sbíhají domácí hráči a pochopitelně protestují. Vondráček dokonce dostává žlutou kartu a míč už si pomalu na zahrávání přímého kopu chystá dvojice Šimák a Benát - zkušení exekutoři přímých kopů. Během jednoho okamžiku je ale najednou vše jinak. Žlutou kartu dostává rázem i Roman Wermke a Pavel Orel ukazuje, že přímý kop budou kopat domácí. I domácí fanoušci na hlavní tribuně se podivují a slyšet jsou i hlasy typu "Dnes si na rozhodčího opravdu stěžovat nemůžeme.."
Nestěžovali si ani fotbalisté Dynama, kteří podivný verdikt rozhodčího přijali a snažili se v závěru strhnout vedení na svou stranu. Vysvětlení se dočkali až po závěrečném hvizdu. Rozhodčí prý od samého začátku pískal nafilmovaný pád Wermkeho. Vondráček dostal žlutou kartu za to, že se v domnění odpískání přímého kopu pro Dynamo tak vehementně dohadoval s rozhodčím, až si jí za své nesportovní chování zasloužil..