Fotbalisté Dynama získali další ligový bod. Jihočeši v zápase 28. kola FORTUNA:LIGY remízovali na hřišti Karviné 0:0 a dvě kola před koncem základní části mají jistotu, že budou hrát nejhůře závěrečnou skupinu o Evropskou ligu. Hráči Dynama sice v Karviné nevstřelili gól, přesto trenér Horejš bod bral a navíc byl spokojený s výkonem mladé stoperské dvojice Havel - Talovierov.

Dynamo v minulém kole přerušilo nepříjemnou čtyřzápasovou sérii porážek a po výhře nad Sigmou Olomouc se mohlo v klidu vydat do daleké Karviné. Jihočeši na nejvzdálenějším stadionu od Českých Budějovic podali velmi slušný výkon a po zásluze si odvezli bod za remízu 0:0. „Uhráli jsme remízu se soupeřem, který je na domácím stadionu hodně nepříjemný, takže si získaného bodu hodně ceníme. Naším cílem bylo navázat na domácí zápas s Olomoucí a jsem rád, že jsme ani dnes soupeře téměř do ničeho nepustili. Chtěli jsme vycházet z dobré defenzivy a vyrážet k rychlým protiútokům," popisoval David Horejš po zápase taktické plány, které ordinoval svým svěřencům.

Jihočeši začali v Karviné velmi aktivně a úvod zápasu se hrál podle jejich not. „Prvních patnáct minut jsme hráli velmi dobře. Byli jsme aktivní, hodně na míči. Dobře jsme kombinovali a vytvořili jsme si tam i nějaké příležitosti. Bylo jasné, že pokud bychom chtěli získat tři body, museli bychom vstřelit branku. Pokud by se nám to povedlo, domácí by určitě znervóznili, protože dnes hráli opravdu o hodně. Vstřelit gól se nám ale bohužel nepovedlo. Druhý poločas byl z mého pohledu již takový hodně soubojový, hrálo se hlavně ve středu pole a byl to klasický remízový zápas," uzavřel Horejš své úvodní hodnocení.

Do druhého zápasu za sebou nastoupili ve stoperské dvojici dva mladíci Lukáš Havel a Maksym Talovierov. Oba podali stejně jako proti Olomouci výborný výkon a velkou měrou se zasloužili o to, že Dynamo opět neinkasovalo. „Chválil jsem je po minulém utkání a nejinak tomu bude i dnes. Svým výkonem na Olomouc navázali a aktivní byli i do ofenzivy. Samozřejmě tam nějaké drobné chybičky byly, ale ani to nemění nic na tom, že i v dalším těžkém ligovém utkání obstáli. Pro náš klub je jen dobře, že má takto perspektivní stoperskou dvojici a je jen na nich, zda své kvality dokážou potvrzovat i v dalších zápasech," pochválil Horejš včera čtyřiadvacetiletého Havla a devatenáctiletého Talovierova.

Do konce základní části FORATUNA:LIGY čekají na Dynamo ještě dva poslední zápasy. Ve středu s Teplicemi a v neděli pak v Opavě. Konec základní části kvituje David Horejš s povděkem, protože na svých svěřencích v Karviné začal pozorovat stopy únavy. „Ke konci zápasu bylo vidět, že ten náročný program začíná být na hráčích znát. Bylo vidět, že toho kluci měli plné zuby a že ty naše oblíbené brejkové situace jsme už nedokázali dotáhnout do konce. Ještě nás čeká jeden náročný týden a pak si snad tým alespoň trochu odpočine," uzavřel budějovický kouč.