Podzim důrazně zabušil na dveře, a tak se čtrnácté kolo odehrávalo v nikterak příjemném počasí. Průměrná návštěva na stadionech čítala 858 diváků. Nejvíce jich přišlo na Střelecký ostrov, kde měli fanoušci naposled možnost vidět svou velkou podzimní posilu – Karla Poborského. Poborský se s „černobílým“ dresem Dynama rozloučil domácím vítězstvím 4:0 nad Ústím nad Labem a vstřelenou brankou. Nejméně diváků sledovalo, už trochu tradičně, zápas na Letné, kde záložní tým Sparty hostil Viktorii Žižkov, jejíž fanoušci zvedli návštěvu na 272.
Vítězem podzimní části druhé ligy se už definitivně stalo Kladno, jež se svými devíti výhrami, třemi remízami a pouhými dvěma prohrami vede tabulku se 30 body. Ani tentokrát Středočeši nezaváhali, i když jim v tomto případě k vítězství stačil pouze jeden gól. Střelecky se zapsal Veleba, a to již ve 12. minutě, ovšem poté už Brno B, které bylo Kladnu soupeřem, domácí k ničemu nepustilo. Moravané však gól také nedali, a tak Kladenským tři body zůstaly. Na druhou postupovou příčku se tlačí po uplynulém kole hned tři týmy, které mají 25 bodů, a to druhý Xaverov, který hostil třetí HFK Olomouc. Mužstva se podělila o bod za bezbrankovou remízu. Utkání nováčků druhé ligy bylo pohledné, i když gól nepadl. Obě mužstva vycházela ze zajištěné obrany, dobře kombinovala a vypracovala si řadu střeleckých příležitostí, které však zůstaly nevyužity.

Čtvrté místo patří Hradci Králové, který vyválčil vítězství v Hlučíně. Východočeši měli již od začátku zápasu nad soupeřem navrch a s obranou domácích si pohrávali. První branka padla pět minut před koncem první půle, když se trefil Šmarda. Hlučín dokázal odpovědět v 58. minutě Holým, ale o deset minut později se opět radovali hosté a tři body si i nakonec odvezli. O dva body méně, než Xaverov, HFK Olomouc a Hradec Králové má tým Českých Budějovic. Na jih Čech zavítalo Ústí nad Labem a po domácím debaklu s Kladnem si připsalo na svůj účet další čtyři obdržené branky, neboť Dynamo bylo při chuti. Soupeře v pohodě rozebralo, po prvním báječném poločase už mohlo zápas v klidu dohrávat. Gólman Miroslav Filipko se ve své svatyni většinu času nudil, takže mu jeho spoluhráči sem tam poslali míč, aby si taky kopnul. Severočeši si s Českými Budějovicemi vyměnili místo a jsou po víkendu šestí. V tabulce mají 21 bodů.

Sedmé místo si zachovaly Kunovice. Na domácím hřišti je ovšem porazila Kroměříž. Deník Sport si smlsl na výkonu gólmana Penksy a stopera Máčaly, kterým přičetl zásluhu na dvou gólech Hanáků. Branky Kroměříže totiž vždy znamenaly vyrovnání a třetí gól byl Máčalův vlastní. Na 3:3 mohl sice upravit v závěru zápasu Faldyna, ovšem jeho střelu gólman Zlámal zázračně vyrazil. Sedmnáct bodů mají osmé Pardubice a devátá Kroměříž. Pardubice byly na domácím hřišti ve formě a Drnovice vyprovodily na Moravu se čtyřgólovým přídělem. Mlika si připsal hattrick a svůj první gól dal již ve 3. minutě. Další tři góly padly během prvních 30 minut, a tak druhý poločas odehráli domácí v pohodovém tempu. Drnovičtí nedokázali tentokrát dát ani čestný gól. O zápasu Kroměříže bylo výše, jen doplňme, že za ni dával dvě branky ostrostřelec Gibala. Na 10. příčce je Hlučín se 4 výhrami, 4 remízami a 6 prohrami. Ta šestá znamenala prohru s Hradcem Králové v tomto kole. Hradečtí si evidentně na Slezsko přijeli pro tři body (viz. výše). Patnáct bodů mají další tři týmy, a to Brno B, Viktoria Žižkov a Drnovice. Brno B prohrálo 0:1 na Kladně, Žižkov prohrál na Letné se Spartou B a Drnovice zažily debakl v Pardubicích.

Čtrnáctá se 14 body je Sparta B, která slavila nad Viktorií Žižkov vítězství 2:1. Úvod patřil Žižkovákům, ale jejich velkým problémem zůstává koncovka. Jejich branka byla tedy až vyrovnávací, když Vizingr dotahoval na gól Libora Doška. Viktoria zůstávala i nadále fotbalovější, ale štěstí jí nepřálo, a tak domácí slavili vítězství po Herzánově gólu v 78. minutě. Poslední dvě příčky patří mužstvům, která se postarala o pondělní dohrávku. Jediným rozdílem je, že Olomouc B si připsala v tomto kole tři body za první vítězství v sezóně nad Vítkovicemi, jež jsou patnácté. Hanáci byli v zápase důraznější a měli i více brankových příležitostí. Na góly si ale diváci museli počkat až do druhého poločasu. Ten první dal Janotka pohlednou hlavičkou, druhý po tyči Schulmeistera přidal v 80. minutě Rojka. Vítkovice už jen dvě minuty před závěrečným hvizdem snížily hlavičkou Majsniara.

Ve 14. kole padlo 23 branek. Po čtyřech rozdaly České Budějovice a Pardubice. Hráči obdrželi 23 žlutých karet. Pouze jedna karta padla v duelu Sparty B s Žižkovem, kde byl potrestán Viktorián Kučera a v duelu záložního týmu Olomouce s Vítkovicemi, kdy se žlutil olomoucký Stoklásek. Červená karta nikomu udělena nebyla. V tabulce střelců je stále v čele Petr Faldyna z Kunovic, na svém kontě má již 13 branek. 8 gólů vstřelil kladenský Josef Galbavý a o dvě branky méně mají připsány hráči: Vladimír Bálek z Xaverova, Aleš Chmelíček z HFK Olomouc, Edin Džeko a Petr Fousek z Ústí nad Labem, Karel Poborský z Dynama ČB a Pavel Veleba z Kladna.

Výsledky jednotlivých zápasů:
Olomouc B Kladno – Brno B 1:0 (12. Veleba)
Dynamo České Budějovice – Ústí nad Labem 4:0 (23. Belej, 42. Mrkvička, 45. Plocek, 80. Poborský)
Xaverov – HFK Olomouc 0:0
Pardubice - Drnovice 4:0 (3,, 12. a 26. Mlika, 5. Šorfa)
Hlučín – Hradec Králové 1:2 (58. Holý – 40. Smarda, 68. Karal)
Sparta B - Žižkov 2:1 (32. Libor Došek, 78. Herzán – 39. Vizingr)
Kunovice - Kroměříž 2:3 (10. Janoviak, 76. Brezinský – 63. a 79. Gibala, 77. vlastní Máčala)
Olomouc B – Vítkovice 2:1 (57. Janotka, 80. Rojka - 88. Majsniar)