S psychicky i zdravotně zdecimovaným týmem odcestovali fotbalisté Dynama na Kladno, kde se dnes od 17:00 představí na hřišti vedoucího týmu tabulky. Ve šlágru 18. kola se budou svěřenci Františka Cipra napravit reputaci po propadáku s béčkem Olomouce. "Máme co napravovat, musíme se o vítězství porvat i na Kladně," říká kouč Dynama, avšak jedním dechem dodává, že i bod za remízu by měl cenu zlata. Necelých čtyřiadvacet hodin před zápasem počítal Cipro ztráty - určitě nebude hrát Němec, nejistý je i start Skály a Vozábala.

Preview: SK Kladno - SK Dynamo

"Netrpělivě čekám hlavně na to, jak se budou cítit Martin Vozábal a Jiří Skála," upozornil Cipro na fakt, že dlouhodobé zranění Josefa Němce do hry určitě nepustí. Jiří Skála se zranil na předzápasovém tréninku v neděli před Olomoucí a Martin Vozábal naopak vypadl z tréninkového procesu po utkání, když byl dehydratován a měl problémy s tlakem a tepem. "Pokud by Skála ani Vozábal nemohli hrát, bylo by to pro nás citelné oslabení," řekl dále na toto téma Cipro. Vzhledem k tomu, že na aktuální soupisce A-týmu figuruje devatenáct hráčů a hned tři mohou být mimo hru, musel kouč Dynama povolat další hráče. Na Kladno s týmem odcestují útočník Michal Schön a záložník Martin Jasanský. "Vzhledem k úzkému kádru na lavičce pravděpodobně budou. Zda se dostanou na hřiště, to si v tuto chvíli netroufnu říct. Nemohu je vzít a hodit rovnou do vody," pokračoval Cipro.

Sílu soupeře si trenér Dynama plně uvědomuje: "Silní jsou oba útočníci Veleba a Galbavý, to jsou oba góloví hráči. V týmu je také plno bývalých ostravských opor."  Kouč Jihočechů také dále upozorňuje na Killara, Grosse, Drozda a další. Jihočeši ale nemají příliš prostoru k tomu, aby mohli ztrácet další body. "Máme co napravovat, musíme se o vítězství porvat i na Kladně. Soupeř je velice těžký, bod by byl dobrý," říká závěrem František Cipro.

Na zajímavý zápas se poctivě připravují i na Kladně. Nejvyšší domácí druholigová návštěva byla na stadionu Františka Kloze 1710 diváků a toto číslo by mělo být vysoko překročeno. V duelu prvního se čtvrtým se odhaduje návštěva okolo pěti tisíc fanoušků! Na duel s Dynamem se pochopitelně připravuje i realizační tým v čele s trenérem Miroslavem Koubkem: "Viděl jsem skoro všechny jejich zápasy. Například tlachy o tom, že hráli nyní v Olomouci hrozně, jsou nesmysly." Trenér Kladna také moc dobře ví, odkud hrozí největší nebezpečí. "Na Karla Poborského jsme se připravovali už před prvním zápasem a teď si to jen připomeneme. Nedá se uhlídat stoprocentně, ale návaznost jeho akcí už lépe," říká odhodlaně Koubek.

Předpokládaná sestava domácích podle Kladenského deníku: Vašek - Marek, Killar, Neuwirth, Drozd - Cigánek, Šelicha, Hlava, Kalina - Kaciáň (Veleba), Galbavý.