Od úvodu nevycházelo Dynamu na hřišti Příbrami skoro nic. Jihočeši během prvního poločasu dvakrát inkasovali, po pauze sice hru vyrovnali, ale nedokázali vstřelit ani kontaktní branku. Nejblíž k ní byl Ivan Schranz, slovenský forvard měl však tentokrát zvlhlý střelecký prach.

Zápas v Příbrami vám vůbec nevyšel. Byl to nejhorší výkon v sezoně?
Ano. Nevyšel nám výkon ani výsledek. První poločas jsme prospali, dostali dva góly, pak už se hraje těžko. Po pauze jsme chtěli vývoj utkání zvrátit, podařilo se nám hru vyrovnat, měli jsme i nějaké šance. Já měl tu největší, ale neproměnil jsem ji. Třeba bychom se vrátili do hry. V takových momentech se zápasy lámou, bohužel.

Co se stalo v prvním poločase? Zdálo se, že jste se vůbec nedostali do zápasu, hrála jen Příbram.
Byli jsme všude pozdě, pozdě v soubojích, neměli jsme odražené míče. To je základ. Když jste všude pozdě, chybí pak síly, sebevědomí. Jde to pak jedno s druhým.

Na hřišti jste jako tým, ale musíte se vyvarovat hrubých chyb vzadu, které vás trápí v posledních zápasech. Souhlasíte?
Samozřejmě, to se nesmí stávat. Musíme na tom zapracovat, abychom nedostávali lehké góly. Ale je třeba zvednout hlavu, pořád je začátek sezony. Nyní nás čeká Slavia a budeme se snažit navázat na výkony proti Spartě a Jablonci.

Ivan Schranz

Se Spartou a Jabloncem jste do utkání šli jako outsider a mohli jste spíše získat. S Příbramí to byl zápas s rovnocenným soupeřem. Mohl to být rozdíl?
Ano, mohlo to tak být. V hlavách jsme možná měli, že z tohoto zápasu potřebujeme urvat body. Na Spartu jsme možná šli uvolněnější, oni museli. Ale v motivaci určitě problém nebyl, v každém zápase chceme uspět.

Už jste zmínil, že jste měl asi dvě největší šance Dynama v celém zápase. Vždy byl brankář Boháč už příliš blízko?
Při té první jsem se dostal před bránícího hráče, který mě fauloval a vyvedl z rovnováhy. Zakončoval jsem ve skluzu a trefil jsem nohu brankáře. Škoda, mohl se možná pískat faul a to by byla červená karta. Ale to už nezměníme.

Nebude mít porážka v Příbrami vliv na další zápasy? Už v pátek vás čeká mistrovská Slavie!
Musíme na porážku rychle zapomenout. Máme několik dní na přípravu, uděláme maximum pro to, abychom proti Slavii uspěli. Necháme na hřišti všechno!