Jen tři kola zbývají do závěru letošního ročníku třetí ligy. Ve hry je tedy ještě devět bodů, které mohou v tabulce mnohé změnit. Bojovat o body a především prolomit střelecké prokletí zkusí B-tým Dynama v Bystřanech, kde se střetne s Teplicemi B. Budějovičtí mladíci drží momentálně v tabulce jedenáctou příčku (41 bodů). Svého sobotního soupeře máme takřka na dosah. Teplické Béčko je pouze o dvě příčky lepší (42 bodů). V sobotním duelu se bude teoreticky hrát o šest bodů.

Z posledních osmi utkání ČFL vytěžili svěřenci Jana Poštulky pouhé tři remízy. Černou sérii má na svědomí především mizerná střelecká potence. V kolonce vstřelených branek má naše Béčko z posledních osmi zápasů nulu. S takovou střeleckou bilancí se na výraznější zisk bodů nedá pomýšlet. Tři body (za bezbrankové remízy) jsou v dané situaci takříkajíc maximem. To Teplice B jsou na tom se střílením branek velice dobře. V jednatřiceti zápasech dokázali svěřenci Svatopluka Habance skórovat pětapadesátkrát, což je řadí v počtu vstřelených branek na druhé místo z celé ČFL.

Hráči A-týmu se tentokrát ze zcela pochopitelných důvodů do Teplic s Béčkem nepohrnou. Na E-On stadionu je plánována oslava postupu a každý by u toho chtěl být osobně. Trest za žluté karty si odpykal Petr Martínek, což je pro trenéry naší rezervy dobrá zpráva. Těch dobrých zpráv je totiž poslední dobou na Jana Poštulku a Ladislava Bernáta velice málo. Zranění kolene začalo trápit Libora Matouška, který nenastoupil ani k předchozím dvěma zápasům. Při rozcvičení před mistrákem s Krčí si obnovil zranění také gólman Jakub Kafka. V Teplicích se nejspíše objeví v bráně Pavol Pronaj. Složení obranné čtveřice je velice těžko odhadnout. Přiraveni jsou Jiří Peroutka a již zmiňovaný Petr Martínek. Na krajích obrany dostane příležitost někdo z dorostu, popřípadě vypomůže někdo z A-týmu. Záloha nejspíše nastoupí ve složení: Radim Pouzar, Michal Mašát, Lukáš Adam, Marcel Kordík. V útoku se potom zřejmě objeví Aleš Matoušek a Tomáš Maruška.

Na hřišti Teplic se nám vůbec nedaří. Ze tří zápasů jsme nedokázali na severu Čech ani jednou bodovat (1:2, 0:2). Ani domácí prostředí pro nás není velkou výhodou. Ze tří zápasů Teplice sice nedokázali v Českých Budějovicích ani jednou vyhrát, dvě remízy jsou ale solidní výsledek. (2:1, 2:2, 1:1). Poslední vzájemný zápas skončil na Složišti dělbou bodů. Na branku Jana Grubera ze 73. minuty odpověděl hostující Kopecký brankou v poslední minutě zápasu.

Poslední vzájemný zápas:
SK Dynamo České Budějovice B - FK Teplice B 1:1 (0:0)


Branky: 73. Gruber - 90. Kopecký
ŽK: Táborský, Maruška - Tesařík
Rozhodčí: Šedivka - Pavelka, Chládek

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Křížek - Peroutka, Martínek, Švehla, Picka - Maruška, Gruber (78. Mašát), Kordík, Hrbáč (86. Pouzar) - Svoboda, Táborský
Trenér: Jan Poštulka

Sestava Teplic B: Zich - Maliňák, Durila (43. Kopecký), Pimpara, Hanzlík - Mašanský, Zoubele, Penkava, Tesařík - Koukal, Procházka
Trenér: Svatopluk Habanec

Trenér rezervního týmu Dynama Jan Poštulka by měl mít sobotního soupeře zmapovaného na jedničku. Informace bude mimo jiné určitě čerpat od svého syna Tomáše, který je v Teplicích brankářskou jedničkou. Ostatně předloni přišel do Českých Budějovic Jan Poštulka právě z Teplic. Sobotní zápas se tedy odehraje na půdě, kterou zkušený trenér velice dobře zná.

Teplická juniorka má poslední dobou stejný osud jako Sparta Krč. V sezóně 2002/03 sestoupila Severočeská rezerva do divize, aby se hned v následujícím roce vrátila do třetí ligy. Teplice B nemají příliš široký kádr. Na každý zápas přichází vypomoci do rezervy někdo z pendlů. Teplickému Áčku sezóna již skončila, je tedy možné, že se najde několik hráčů, kteří juniorce vypomůžou. Z kvalifikačního turnaje devatenáctek se nedávno vrátila hned trojice hráčů Teplic: Jiří Pimpara, Martin Fenin a Jakub Mareš. Je dost pravděpodobné, že se některý z této trojice objeví na trávníku v sobotu proti Dynamu. Velice kvalitní výkony odvádí v teplické rezervě také Lukáš Zoubele.

AKTUALIZOVÁNO:
V sobotním zápase proti Dynamu B již nepovede rezervní tým Teplic kouč Svatopluk Habanec, který ve středu podepsal smlouvu s druholigovým Ústím nad Labem. Proti českobudějovické rezervě se coby hlavní kouč představí nejspíše bývalý asistent Svatopluka Habance Jaroslav Sláma.

V minulém kole utrpěl B-tým Teplic dvoubrankovou porážku na Střížkově. Jaroslav Sláma, asistent trenéra Teplic, pochválil po zápase hráče za dobrý výkon. Stejně jako mnoho jeho kolegů si postěžoval na výkon rozhodčího, který zápas v Praze řídil. Podle Jaroslava Slámy padl první gól Střížkova z ofsajdu a dále odpustil sudí domácím penaltu.

Poslední zápas FK Teplice B:
FC Praha 9 Střížkov - FK Teplice "B" 2:0 (1:0)


Branky: 12. Birhanzl, 78. Ibe
ŽK: Kopecký, Koukal, Dolejška (všichni TEP)

Sestava FK Teplice B: Zacharda - Maliňák, Kopřiva, Viterna, Choutka - Ševčík, Kopecký (85. Beran), Zoubele, Dolejška - Koukal, Jiří Procházka

Duel rezervních týmů Teplic a Českých Budějovic se odehraje v sobotu 3.6.2006 od 10:15 na hřišti v Bystřanech. Z pozice hlavního sudího bude zápas řídit pan Mareš. Asistenty budou pánové Kabyl a Pavelka.