Již tuto sobotu vstoupí do nové sezóny také B-tým Dynama České Budějovice. Los ČFL si na úvod připravil soupeře z kategorie nejtěžších. V tradičním čase 10:15 přivítáme na Složišti rezervní tým Slavie Praha. Ze všech B-týmů, hrajících třetí nejvyšší soutěž, se v loňské sezóně umístila juniorka Slavie nejvýše. V konečném účtování jí patřilo páté místo. Jakousi obnovenou premiéru na lavičce rezervního týmu Českých Budějovic zažije trenér Karel Musil, který se k juniorce vrací po tříletém působení v Tatranu Prachatice. Velký náboj získá utkání také díky asistentům hlavních trenérů. Na lavičku Budějovic se vedle Karla Musila postaví bývalý hráč Dynama a Slavie Praha Jiří Lerch, na straně druhé dělá Luboši Kozlovi asistenta Lerchův spoluhráč ze Slavie a taktéž bývalý hráč Dynama Libor Koller.

Složení rezervního týmu Českých Budějovic doznalo přes léto mnoha změn. Po dlouhých letech strávených v černobílém dresu odešel Tomáš Maruška (Pregarten – Rakousko). Přípravu s týmem nezahájili Marcel Kordík (hledá si angažmá), Pavol Pronaj (Odra Opole – Polsko) a Aleš Matoušek ( hostování v Malše Roudné). Libor Matoušek se chystá na zahraniční studium, Jaroslav Houška zůstává ve Spartaku Kaplice. Krátce před úvodním utkáním opustil kádr také gólman Jakub Kafka (hostování v Malše Roudné) a Jakub Kursa (hostování v Jankově). Nezůstalo ale jenom u odchodů. Největší posilou bude pravděpodobně návrat Lubomíra Myšáka z hostování v Prachaticích. Z hostování se vrací také gólman Jakub Skála (Břevnov) a Jan Pintér (Tábor). Z dorostu přešli do juniorky Ondřej Kosobud, Tomáš Mašek, Aleš Červenka, Jiří Průša a Tomáš Stráský.

Změna se udála také na trenérské lavičce, kde Jana Poštulku nahradil Karel Musil. Další novou tváří v realizačním týmu je asistent trenéra Jiří Lerch. Funkci asistenta trenéra vykonává společně s Ladislavem Bernátem. Ten se navíc ještě ujal funkce vedoucího mužstva. Českobudějovický odchovanec Jiří Lerch působil dlouhá léta právě ve Slavii Praha, své poznatky o sešívaných by tedy využít hned ve svém prvním zápase na lavičce juniorky Dynama.

Výsledkově se letní příprava juniorce vcelku vydařila. Na turnajích v Pacově a Milevsku obsadilo Béčko Dynama dvě druhá místa, na mezinárodním turnaji v Třeboni dosáhla dokonce rezerva na vítězství.

Poslední vzájemné měření sil nedopadlo pro Jihočechy zrovna nejlépe. Mladý tým Slavie předvedl na Složišti velice aktivní hru se kterou se juniorka Českých Budějovic nedokázala vyrovnat. Za celý zápas se domácí dokonce nedokázali dostat do výraznější gólové šance. Oproti tomu soupeř se dokázal prosadit hned dvakrát. Nepříjemný a do detailu zpracovaný pressing bude tým Luboše Kozla určitě praktikovat i v sobotním zápase. Obě mužstva se utkala také v letošní předsezónní přípravě. Utkání v Písku přineslo pouze jednu branku, kterou zaznamenal v 70. minutě Slávista Zelinka.

Poslední vzájemný zápas:
SK Dynamo České Budějovice B - SK Slavia Praha B 0:2


Branky: 26. Borovský, 53. Held
ŽK: Příhoda, Kordík - Dejmek, Parys, Gecov, Dubský
Rozhodčí: Mareš - Zeman, Blažej
Diváci: 80

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Křížek - Martínek, Peroutka, Homoláč, Matoušek L. (57. Janoušek) - Přihoda (73. Pouzar), Adam (79. Skopalík), Kordík, Hrbáč - Mrkvička, Mašát
Trenér: Jan Poštulka

Sestava SK Slavia Praha B: Kozáčik - Parys, Dejmek, Nachtman, Held - Dočkal (89. Vagrčka), Gecov, Bayer, Bauer - Dubský (86. Vrzal), Borovský
Trenér: Luboš Kozel

Ze vzájemných zápasů rezerv odcházejí častěji s úsměvem na tváři fotbalisté z hlavního města. ČFL pamatuje deset duelů rezervních týmů Dynama se Slavií. Porazit Pražany dokázali mladíci Dynama pouze dvakrát, z toho jednou na domácím a jednou na soupeřově hřišti. Čtyřikrát skončilo vzájemné měření sil nerozhodně, čtyřikrát vyhráli Slávisté.

Také kádr rezervního týmu Slavie doznal přes léta mnoha změn. Z hostování ve Strakonicích se vrátil gólman Samoel. Společně s ním přišlo do juniorky Pražanů třináct hráčů z dorosteneckých týmů. Téměř stejný počet hráčů mužstvo také opustil. Jiří Valenta a Pavel Eliáš odešli do Jablonce, Tomáš Pekhart zkusí štěstí v anglickém Tottenhamu. Filip Stibůrek, Martin Zachariáš a Zbyněk Vondráček budou i nadále hostovat ve Varnsdorfu. Vladimír Bálek bude trénovat v Hradci Králové, Milan Zachariáš hostuje i nadále v Blšanech. Michal Held se pokusí prorazit v Bohemians 1905 a Jakub Mejzlík si hledá nové angažmá.

Mužstvo Slavie Praha má už několik let velice silné juniorské výběry. Právě z úspěšných dorosteneckých kategorií následně přecházejí talentovaní hráči do B-týmu. Důkazem budiž hned trojice hráčů ze Slavie, jenž reprezentovala Českou republiku na nedávno skončeném ME U19 v Polsku. Petra Jandu, Michala Švece i Marcela Gecova bude mít trenér Luboš Kozel nejspíše v utkání s Dynamem k dispozici. Fotbalové osobnosti má tým Slavie B také na trenérské lavičce. Funkci hlavního trenéra plní v juniorce Slavie exligový hráč Luboš Kozel. Jeho asistentem je bývalý vynikající obránce, hrající několik sezón také v Českých Budějovicích – Libor Koller.

Novou sezónu zahájí oba celky vzájemným utkáním v sobotu 5.8.2006 od 10:15 v TCM Mladé. Z pozice hlavního sudího bude zápas rozhodovat pan Bureš, asistovat na čarách mu budou pánové Mudra a Košan. Z tribuny bude shlížet coby delegát pan Kruliš.