Po téměř čtrnácti dnech bude na jihu Čech opět hrát pražská Sparta. Sice jen tedy její rezerva a nepředstaví se na Střeleckém ostrově, nýbrž v TCM Mladé. B-tým Letenských totiž vyzve juniorka Dynama. A bude to souboj týmů z horních pater tabulky. Pražané totiž tabulce ČFL kralují a Českobudějovičtí momentálně opanují třetí příčku. Utkání 14. kola třetí ligy startuje v areálu na Složišti v sobotu v tradičních 10:15 hodin a náš web vám bude ze zápasu přinášet online reportáž o změnách jeho stavu.

Hned čtveřice mladíků z B-týmu nastoupila ve středu za „áčko“ v poháru proti Brnu. V obraně dostali příležitost Pravda, Švehla, Tischler a v záložní řadě operoval Mašát. „Tento fakt je pro mě dvousečný. Na jednu stranu samozřejmě mám radost z toho, že kluci si zahráli za áčko. Na druhou stanu ale, když mají v nohách pohárový zápas, je otázkou, jaká bude jejich zápasová použitelnost v sobotu,“ přemýšlí trenér juniorky Karel Musil. Navíc nebude moci počítat ani se zraněnými Pickou a Lesňákem, k čemuž Ryšánek pojede s dorostem do Ostravy. „Snad to nějak poskládáme,“ říká lakonicky kouč, jenž je znám svou dobrou prací s mladými hráči. Studovat hru nadcházejícího soupeře se hodlal ve čtvrtek večer. „Podívám se na video a pak uvidíme, co z toho vyvodíme,“ pronesl Karel Musil.

Třetiligová bilance obou rezerv zatím vyznívá lépe pro tu sparťanskou. Ze čtyř vzájemných zápasů Pražané vyhráli tři. V sezoně 2001/2002, kdy juniorka Dynama prožívala nováčkovskou sezonu v ČFL, podlehla soupeři nejdříve 2:3 a poté 0:2. Nutno podotknout, že na konci sezony pak B-tým Sparty slavil postup do druhé ligy. V loňském ročníku rozhodl podzimní duel jedinou brankou Nádeníček a rezerva Sparty tak vyhrála i třetí zápas v historii. Při jarním loučení s domácím prostředím v loňské sezoně ale Jihočeši vrátili soupeři porážku i s úroky. Skolili jej jednoznačně 3:0. Základ k vítězství položil v prvním poločase Skopalík. Pojistku pak přidal sedm minut před koncem parádní trefou z dálky Mácha a výhru domácích korunoval v poslední minutě Picka.

Poslední vzájemný zápas:
6.6.2007
SK Dynamo České Budějovice B - AC Sparta Praha B 3:0 (1:0)

Branky: 34. Skopalík, 83. Mácha, 90. Picka.
ŽK: Mácha - Rada, Krob, Bíro.
Rozhodčí: Mudra - Němec, Paták.

Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Pešula - Leština, Mácha, Švehla, Picka - Pouzar (78. Weinhard), Tischler, Skopalík, Příhoda (86. Schön) - Mašát, Kaňák (58. Ondrášek).

Sestava AC Sparta Praha B: Zich - Mareš, Šmejkal, Beutel, Krob - Volek, Bíro, Hejda (49. Ducheček), Rada, Podaný - Třešňák (65. Nádeníček).

Utkání 14. kola ČFL začíná v sobotu na Složišti v 10:15 hod. a prostřednictvím našeho webu budete moci sledovat informace o změnách stavu utkání online.