Áčko Dynama čeká v sobotu velice důležitý duel v boji o postup do I. Ligy. S přílišnou výpomocí pendlů se tedy počítat nedá. V úvahu přichází Jaromír Plocek, pykající v druhé lize za žluté karty. Do brány se postaví někdo z dvojice Jakub Kafka, Pavol Pronaj. Starosti bude dělat Janu Poštulkovi složení téměř všech řad. Obrana je doslova zdecimována. Pavel Picka a Vlastimil Švehla jsou stále zraněni, Petr Martínek nemůže nastoupit kvůli žlutým kartám. Z pevného obranného valu je k dispozici pouze Jiří Peroutka. Poslední dobou vypomáhá rezervě dorostenec Radek Fiala. Do zápasu by měl nastoupit také Libor Matoušek. Stále ovšem schází někdo, kdo by nastoupil s Jiřím Peroutkou ve stoperské dvojici. Minulý týden v Čáslavi musel do obrany nastoupit dokonce útočník Jakub Janoušek. Záložní řada by neměla dělat trenérům rezervy problémy. Marcel Kordík nastoupil po vypršení trestu již v Čáslavi, zdravotně se dává do pořádku také Lukáš Adam. Michal Mašát, Tomáš Maruška, Josef Příhoda i Radim Pouzar jsou také schopni nastoupit ve středové řadě. Zasáhnout do hry ještě stále nemůže Michal Skopalík, jehož trápí zraněný kotník. V útoku se nejspíše objeví Aleš Matoušek s Jakubem Janouškem.
Dynamo ještě s Krčí doma nikdy neprohrálo. Ve dvou prozatím hraných zápasech zvítězilo 3:1 a 2:0. Domácí neporazitelnost si ve vzájemných zápasech drží také Sparta (0:0, 3:2, 1:0). Poslední vzájemný zápas prohrála rezerva v Krči 0:1 a paradoxně tak nastartovala Pražany k cestě za záchranou.
Poslední vzájemný zápas: SK Sparta Krč - SK Dynamo České Budějovice B 1:0 Branky: 43. Jandzík ŽK: Švejdík, Soukup - Švehla Rozhodčí: Drábek - Navara, Mareš Sestava SK Dynamo ČB B:
Křížek - Peroutka, Mácha, Švehla, Picka - Maruška, Mašát (57. Příhoda),
Pouzar (79. Janoušek), Hrbáč - Svoboda, Matoušek |
Spartě Krč se sezóna 2003/04 příliš nepovedla a po obsazení poslední příčky se s ČFL na rok rozloučila. Roční působení v divizi zvládla Sparta na jedničku a následoval okamžitý návrat do třetí ligy. Ve svém středu má Sparta Krč hned několik fotbalistů, kteří jsou zároveň v širší nominaci akademické reprezentace. Konkrétně se jedná o obránce Švejdu, záložníka Viskupa a útočníka Kounovského. Trenérem Sparty Krč je bývalý vynikající gólman Juraj Šimurka.
Že v Krči bojují o záchranu ze všech sil dokazuje také poslední utkání, kdy k derby přijel tým ze Střížkova. Zápas dvou mužstev z opačných pólů tabulky nakonec skončil smírně 0:0.
Poslední zápas SK Sparta Krč: SK Sparta Krč - FC Praha 9 Střížkov 0:0 Sestava SK Sparta Krč: Šilhavý - Švec (35. Kunt), Horkavý, Švejda, Waldhauser - Viskup, Milan, Krejcar, Jungman (75. Kordiak), Houštecký - Vojtíšek (60. Kounovský) |
Zápas mezi Dynamem B a Spartou Krč se odehraje v sobotu 27.5.06 od 10:15 v TCM Mladé. Rozhodovat zápas bude pan Mudra, po lajnách budou s praporky pobíhat pánové Mareška a Rožec. Delegátem zápas byl jmenován pan Školout
Historie týmu SK Sparta Krč
Podle ústního podání pamětníků se v Krči hrál rekreační fotbal od roku 1910. Žádné podrobnější písemné záznamy však z té doby nejsou, aktivity byly navíc přerušeny I. světovou válkou. Zahájení činnosti se proto v některých pramenech počítá až od doby, kdy se dochovaly doklady o založení oddílu kopané v Krči, tj. od roku 1919. Tehdy se také poprvé objevilo slovní spojení Sparta Krč.
Po čtyřech letech, v listopadu 1923, se valná hromada klubu usnesla změnit název klubu na RH Praha XIV, předsedou byl zvolen Josef Voděsil. Pod tímto novým názvem se klub prezentoval až do ledna 1927, kdy rozhodnutím členstva na valné hromadě změnil název na AFK Sparta Praha XIV, aby již za rok v roce 1928 obdržel název AFK Sparta Krč. V padesátých letech, kdy docházelo ke slučování oddílů pod tělovýchovné jednoty, se Krč dohodla s tehdejší Jiskrou Michle a vznikl nový klub – TJ Montáže. V devadesátých letech se opět do názvu oddílu vrátilo tradiční slovní spojení Sparta Krč.
Chronologický přehled názvů krčského oddílu podle dochovaných pramenů pak vypadá takto: založ. 1910 jako RH Krč 1919 – AFK Sparta Krč 1923 – RH Praha XIV 1927 – AFK Sparta Praha XIV 1928 – AFK Sparta Krč 1945 – Sokol Sparta Krč 194??– Sokol Ústředí Krč (nedoloženo) 1953 – TJ Montáže Krč 1957 – TJ Jiskra Montáže Praha 1961 – TJ Montáže Praha 1992 – FC Sparta BB Krč 1995 – SK Sparta Krč
Soutěže Roku 1919 se klub přihlásil do soutěže organizované tehdejší Středočeskou fotbalovou župou a byl jako nováček zařazen do nejnižší IV. třídy. První postup (do III. třídy) přišel až v roce 1927, do II. třídy klub postoupil v roce 1929, v roce svého desetiletého trvání. Hned v další sezóně postoupil do I. A třídy (I. B tehdy neexistovala), jež byla tehdy nejvyšší soutěží, kterou organizovala Středočeská fotbalová župa. Doby slávy prožil oddíl kopané v letech 1951-1960, kdy A mužstvo hrálo českou divizi. Po sestupu se několik let hrál Pražský přebor, od roku 1967 I. A třída a v roce 1969 krčský fotbal dokonce klesl do I. B třídy. V roce 1970 však přišel znovu postup, ale návrat do Pražského přeboru se podařil až v roce 1977. Rok 1977 patří mezi nejúspěšnější vůbec, B mužstvo postoupilo do II. třídy, starší žáci do I. třídy, dorost měl k postupu jen krůček, když skončil až třetí.
V osmdesátých letech minulého století se Áčko pohybovalo na úrovni Pražského přeboru a pak divize. V letech 1990-1991 se krčský tým poprvé zúčastnil II. České národní ligy (třetí nejvyšší soutěž), v roce 1993 postoupil už do České fotbalové ligy. V roce 1995 Sparta Krč z ČFL sestoupila, aby se znovu do ČFL vrátila hned v roce 1996.