Po výhře na turnaji v Milevsku si fotbalisté Dynama České Budějovice připsali další úspěch v přípravě, když dokázali triumfovat i na turnaji v Žirovnici a po dlouhých jednadvaceti letech získali Perleťový pohár. Stejně jako v semifinálovém boji ale nedokázali svěřenci kouče Kmocha vstřelit branku a o jejich výhře tak rozhodovaly pokutové kopy.

Zatímco kvalifikační zápas mezi Dynamem a Znojmem přinesl výraznou územní převahu a velké množství šancí Jihočechů, ve finálovém zápase toho tolik k vidění nebylo. Hned od úvodních minut se oba celky oťukávali, nezkušená sestava Kladenských se zaměřila na defenzivu a svěřencům kouče Kmocha chyběla potřebná lehkost. V prvním poločase bylo k vidění jen velmi málo zajímavých šancí - když už se v 15. minutě dostal k hlavičce po rohu Riegel, poslal míč asi metr mimo. O šest minut později se po uvolnění Jasanským dostal do zakončení nasprintovaný Mezlík, jenže i jeho střela postrádala potřebnou přesnost. Za necelou minutu to pak individuálně zkoušel po levé straně Jasanský, dokonce se dostal až sám před Kostolanského, avšak následnou kličku udělal moc dlouhou a míč mu utekl do zámezí. Skórovat mohli také hráči Kladna, na centr Čurdy ale nabíhající Himl nedosáhl.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry jako ten první. Velkou šanci spálil ve 43. minutě Samek, když nedokázal usměrnit centrovaný přímý kop mezi tři tyče budějovické brány. O šest minut později zatrnulo brankáři Křížkovi, kterého nepovedenou hlavičkou málem překvapil obránce Šmíd. Ve zbytku zápasu pak na jedné straně zahrozil Beneš a na druhé Sedláček, gólu se ale diváci nedočkali, a tak museli podruhé o vítězi rozhodnout opět penalty.

V penaltovém rozstřelu byli opět šťastnější fotbalisté Dynama, o jejichž výhře rozhodla až sedmá série. Za Jihočechy se postupně trefily Svátek, Riegel, Hudson, Peroutka, Horejš a neúspěšní byli Mezlík a Sedláček.   

Fotogalerie