Již šestkrát v řadě Dynamo bodovalo. Šestý korálek na pomyslnou šňůru navléklo na severu Čech proti Liberci. Na hřišti moc šancí k vidění nebylo. Když už, žádná z nich neskončila za gólmanovými zády. Oba celky si tedy rozdělily po jednom bodu.

Oproti minulým zápasům nebyly hned v úvodu k vidění větší šance, a to ani před jednou brankou. Za zmínku zřejmě stojí Koscelníkova hlavička, kterou ale zkušený brankář Drobný bez jakýchkoliv problémů pokryl, když ji schoval bezpečně v náruči. Zhruba ve dvacáté minutě se dostal k soupeřově šestnáctce Havelka. Už to vypadalo, že bude zakončovat, libereckou svatyni ale neohrozil.

O čtvrt hodiny později pálil tentýž hostující hráč. Havelka si zpracoval přihrávku a zkusil to do horních pater branky z dobré pozice. Míč se však ještě otřel o záda jednoho ze soupeřů a skončil jen těsně nad horní tyčí. i největší šance poločasu tedy zůstala bez brankového zhodnocení, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Úvodní minuty se do útoku tlačil především domácí Liberec, bylo to paradoxně ale Dynamo, které zahrozilo jako první. David Ledecký dostal míč po vhazování na svou nohu a ve velké rychlosti doběhl až do vápna. Zakončení pak skončilo těsně mimo pravou tyč z Nguyenova pohledu.

Gólových příležitostí bylo i nadále pomálu. V ní se pak jako poslední ještě ukázal zakončující Rondić. Českobudějovickou obranu a Jaroslava Drobného však nepřekonal. V závěrečných minutách byl vyloučen Skovjasa, což nakonec nijak konečný výsledek neovlivnilo. Oba celky se rozešly smírně a do tabulky si rozdělily po jednom bodu.


Ohlasy trenérů

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Budějovice mají velice kvalitní tým, na jaře ještě neprohrály. Věděli jsme, že nás čeká velice kvalitní týmy. Měli jsme více střeleckých možností, ale nebyli jsme v koncovce úspěšní. Zápas byl hodně o soubojích, ale k vidění bylo několik povedených akcí. Kluci utkání odmakali, ale stačilo to jenom na remízu."

David Horejš (trenér Dynama): „Jako první bych chtěl pochválit místní trávníkáře, protože jsem rád, že jsme utkání odehráli. Teď počasí nebylo moc dobré a hřiště bylo připravené velice dobře. I když postupně nebyl terén moc dobrý. Dneska jsme tady odehráli dobré utkání. Myslím si, že kombinačně jsme byli lepší než Liberec. Bohužel jsme nevyužili nějakou tu možnost, kterou jsme měli v první půli Filipem Havelkou. Další ještě měl David Ledecký ve druhém poločase. Na Liberec jsme byli připraveni. Věděli jsme, že v přechodové fázi hraje velmi jednoduše, dlouhými míči. Dneska postavil Rondiće s Rabušicem a musím říct, že je kluci dobře pohlídali. Bylo to takové klasické remízové utkání. Jsem rád, že jsme zápas opět uhráli s nulou. Liberec v domácím prostředí byl samozřejmě velmi těžký soupeř, takže ten bod pro nás má velkou cenu. Myslím si, že při troše štěstí a klidu jsme v poslední třetině hřiště mohli pomýšlet na víc. Je třeba respektovat sílu soupeře a ten bod musíme vzít."