Juniorský výběr dokázal v dnešním utkání Juniorské ligy porazit svého soupeře z Jablonce, zejména díky dobrému výkonu ve druhém poločase, kdy se díky trefám Čadka v 67. a Vaňka v 86. minutě, podařilo otočit vývoj utkání. První poločas byli sice hosté o něco lepší, ale víc, jak jednu branku z této převahy nezískali.

Do dnešního utkání vstoupili lépe hosté, kteří od úvodu předváděli přesnější a rychlejší hru. Bohužel pro Dynamo, úvod utkání poznamenalo nucené střídání, když byl nejprve v běžném osobním souboji lehce zraněn František Němec a hned necelých sedm minut poté také Cihlář, jehož zranění bylo vážnější a bez pomoci by ze hřiště sám neodešel.

Po těchto střídáních převzali hru hosté a především díky přesnějším a rychlejším přihrávkám získávali územní převahu, která vyústila ve 33. minutě v první branku utkání. Hosté se dokázali prosadit v pokutovém území, kde si dokázali přihrát postupně až k zcela volnému Josefu Justovi, který nekompromisní střelou prostřelil jak brání hráče Dynama, kteří se ještě snažili střelu zblokovat, tak brankáře Vokatého. Hosté mohli přidat i druhou branku, když se pouhé dvě minuty po vstřelení úvodního gólu, řítil na domácího gólmana Štemberk, který však byl u míče později, než Vokatý. Několik desítek vteřin před koncem poločasu mohli vyrovnat Petráň s Vankem, oba se ocitli v dobré šanci před brankářem Fendrichem, ale jejich přihrávky postrádaly přesnost a celá akce tak skončila u brankáře Jablonce.

Do druhého poločasu již nenastoupila posila z "A-týmu", Jan Halama, kterého v obranných řadách nahradil Jiří Novotný. Ač byli v prvních minutách poločasu opět o něco aktivnější hosté, nevytěžili z toho vůbec nic, kromě jediné vážnější akce Haurdiče a Linky, po jehož střele skončil míč na boční síti branky Dynama. Zřejmě klíčovým okamžikem utkání bylo střídání obou týmů v 57. a v 62. minutě, kdy nejprve domácí poslali na hřiště Slavíka a poté hosté střídali doposud výborně hrajícího Justa, střelce jediné branky hostů.

Martin Slavík dokázal hru zrychlit, vytvářel tlak na hráče Jablonce, což se projevilo i v 67. minutě, kdy Dynamo pěkně zakombinovalo a po výborné přihrávce Vaňka prostřelil Václav Čadek vše, co mu stálo v cestě. Od tohoto okamžiku byli fotbalisté Dynama lepší, více drželi míč na svých kopačkách a co především, zpřesnili hru. V této části utkání stojí za zmínku výkony Daniela Vaňka a Václava Čadka, kteří byli při chuti a tlačili se do zakončení. Výrazně se také zlepšil ruský legionář v dresu Dynama, Kaladzhzyan, který hrál v 1. poločase víceméně bez zájmu.

Zvýšené úsilí juniorů, ale také svůj dobrý výkon, korunoval v 86. minutě Daniel Vaněk, který dorazil výborně zahraný kop Dynama do sítě a dokonal tak obrat v utkání. Hosté již poté neměli dost sil na zkorigování skóre a Dynamo si tak, především za zlepšený výkon ve druhém poločase, zaslouženě užívá tří cenných bodů nad do té doby třetím nejlepším juniorským týmem ligové tabulky!


Ohlasy trenérů

Jiří Lerch (trenér Dynama): "V prvním poločase na nás bylo vidět, že jsme absolvovali utkání ve Strakonicích. Tři hráči sestavy odehráli včera prakticky devadesát minut a to našem výkonu bylo trošičku znát. Nahodil nás ten gól na 1:1 a zápas jsme do konce už kontrolovali. Navíc jsme tam měli několik dalších příležitostí, takže z mého pohledu to bylo zasloužené vítězství."

Roman Skuhravý (trenér Jablonce): "My jsme dneska podali nejslabší výkon v soutěži. V prvním poločase se nám ještě kombinace dařily, měli jsme chuť a hráli jsme dobře. Druhý poločas jsme ale jednoznačně nezvládli. Ať už charakterově, touhou nebo mentálně. Proto jsme také zaslouženě prohráli a dobře nám tak. Za takovéhle výkony se body nedávají."