Na úvod přípravných zápasů se fotbalisté Dynama představili na hřišti plzeňské Viktorie, které nakonec podlehli 0:2. O úvodní branku se postaral Káčer, druhou přidal Matějka. V zápase se představily všechny nové posily včetně testovaného De Almeidy. Další přípravné utkání hraje Dynamo příští sobotu doma proti Táborsku.

Do zápasu nastoupili Jihočeši v nových dresech a s novými posilami. Celý zápas odchytal Vojtěch Vorel, v prvním poločase se představili Ekapi, Bassey i Valenta. Úvod zápasu nic důležitého nepřinesl. Více drželi míč na kopačkách fotbalisté Dynama, ale do zakončení se nedostávali. První zákrok pro brankáře přišel až po dvaceti minutách hry, kdy nepříjemnou střelu vyrazil Vorel na roh.

Do dobré pozice se poté dostal domácí kanonýr Beauguel, ale z otočky minul branku soupeře. Úvodní gól zápasu přinesla situace z 31. minuty. Limberský poslal šajtlí míč do vápna, Kopic přihrál pod sebe a Miroslav Káčer se trefil střelou z první – 1:0. Šance na srovnání hosté měli, jenže Javorek zakončil vysoko nad břevno a Jánošíka vychytal Staněk.

Do druhého poločasu udělali oba trenéři hned několik změn a vystřídali prakticky celé jedenáctky. Nepříznivý stav zkoušel změnit Kladrubský, ale technickou střelou na zadní tyč se neprosadil. Po hodině hry přidala Viktorka druhou branku. Řezník přiklepl míč ve vápně pro Lukáše Matějku, který neměl složitou úlohu – 2:0.

Dynamo chtělo v posledních minutách hry zdramatizovat závěr zápasu, ale nedokázalo být produktivní. Rychlý pokus Jánošíka skončil těsně vedle, neprosadil se ani Valenta, jehož střelu z dálky vyrazil Sváček. Na úvod přípravných zápasů tak Jihočeši podlehli Viktorce Plzeň.

David Horejš (trenér Dynama): „V naší hře byly pasáže, kdy jsme byli velice spokojeni. Na druhou stranu tam byly i pasáže, kdy tam drobné chyby byly. Plzeň je soupeř, který nás pak dokázal potrestat. Naopak my jsme ty naše příležitosti nedokázali takovou zbytečnou zbrklostí dotáhnut do zakončení. Utkání mělo z obou dvou stran dobrou úroveň a jsem rád, že jsme ho mohli sehrát. Mrzí nás pouze to, že se nám zranil David Ledecký, a to bude pro nás v tom našem úzkém kádru určitě nepříjemnost."