V posledním domácím zápase letošní sezony Jihočeši remizovali s Plzní 1:1. Fotbalisté Dynama se sice v zápase po šestnácti minutách hry zásluhou Horejše ujali vedení, ale ještě do přestávky Plzeň stačila vyrovnat. Ve druhém poločase už hlavně dominovala bojovnost a utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou.

Jihočeši do utkání vstoupili velice aktivně a míč měli především pod svou kontrolou.Z jejich úvodní převahy vyústil v 16. min. jeden z rohových kopů. Na Šímův centr si nejvýše vyskočil David Horejš, jehož hlavička zapadla přesně k levé tyči Ticháčkovy branky – 1:0. Dynamo pak bylo i nadále při chuti. Ondráškova hlavička mířila jen těsně nad břevno a Homoláčův tvrdý pokus z přímého kopu vyrazil brankář Ticháček. Okolo 30. min. ale jakoby domácím přestala docházet šťáva. A Plzeň naopak začala vystrkovat růžky. Sylvestre našel na malém vápně Varadiho, před kterým ale zavčasu stačil balon ukopnout Homoláč. V zakončení už Adamu Varadimu ale nikdo nezabránil ve 41. min., kdy se plzeňský útočník nejlépe orientoval ve vápně Dynama a v bojujícím chumlu hráčů o míč jej dokázal poslat do sítě – 1:1. Po prvním poločase byl tak stav vyrovnaný, když po jedné brance padlo na každé straně.

Do druhé půle už nenastoupil domácí Leština, kterého nahradil Šmíd. Důvodem bylo zranění prvně jmenovaného. Navíc už v předešlém průběhu utkání ze stejného důvodu odstoupil Mezlíka a vystřídal ho Vozábal. Krátce po začátku druhého dějství hlavičkoval Ondrášek těsně nad. Jihočeši se zkoušeli prosadit hlavně centry do vápna, ale jejich nákopy buď postrádaly přesnost nebo u nich stačil být jako první brankář Ticháček. Ovšem rychlý přístup gólmana Kučery uchránil od hrozby i Dynamo. Varadi by se řítil sám na branku, kdyby Kučera včas nevyběhl a balon mu neukopl. Situace, které by mohly skončit gólem, pak přicházely především po standardních situacích. Když ale Horejš netrefil míč a na druhé straně se neujala ani Lecjaksova rána z přímého kopu, utkání již skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

František Straka (trenér Dynama): „Prvních třicet minut z naší strany bylo dobrých. Měli jsme dobrý pohyb, dostávali se do koncovky a dokonce se nám podařilo vstřelit i vedoucí branku. Pak jsme ale pro mě z nepochopitelných důvodů přestali hrát. Vyústěním toho byl přímo stupidní gól, kdy míč prošel v našem vápně přes několik hráčů. Druhý poločas už poté byl zejména o bojovnosti a nikdo nechtěl udělat chybu. Řekl bych, že remíza je pro obě strany spravedlivá.“

Karel Krejčí (trenér Plzně): „Chtěli jsme navázat na poslední vítězství s Jabloncem, kdy jsme přerušili naši deseti zápasovou sérii bez vítězství. Domácím se povedl vstup do utkání a musím přiznat, že šli i zaslouženě do vedení. Nás ale obdržený gól nakopl, zlepšili jsme se a do přestávky ještě srovnali. Pak převládala spíše bojovnost. Naštěstí se nám podařilo uhlídat standardní situace Dynama, při kterých bylo velmi nebezpečné. Získaného bodu si velice vážíme. Jednak vzhledem k naší situaci a také kvůli tomu, že v Budějovicích to není nikdy lehké.“