V zápase pravdy dokázali fotbalisté Dynama České Budějovice přerušit osmizápasovou sérii bez výhry a na domácím hřišti na Střeleckém ostrově porazili Ústí nad Labem 2:0. Střelecky se prosadili Nitrianský a Ondrášek.

Dynamo nastoupilo k utkání proti Ústí nad Labem s jediným cílem, zvítězit! Tomu odpovídala i ofenzivně laděná sestava. Hned v první minutě však domácí zaskočil rychlou střelou zpoza vápna ústecký Jindráček, jehož pokus Kučera pracně vyrazil na roh. Pak se na dvacet minut hra uklidnila a rozruch způsobila až srážka Stráského s jedním z obránců při souboji o míč, Stráský se zranil a na hřišti jej musel nahradit Hudson. Vynucená změna naštěstí souhru domácích nijak negativně nepoznamenala, spíše naopak. Ve 27. minutě rozehrál Benát roh nakrátko, Mezlík mu míč vrátil a Benát nacentroval do vápna. Ondrášek na míč nedosáhl, ale obrana Ústí odrazila míč přímo na kopačky číhajícího Milana Nitrianského, který výstavní střelou z voleje poslal domácí do vedení.

Úvodní branka domácí hráče viditelně uklidnila. Za deset minut pobídnul Čirkin do útoku Ondráška, ten se s míčem dostal trochu z úhlu. Zpětnou kličkou se poté sice zbavil obránce a zakončil, jeho pokus ale neměl razanci a brankář Vorel si s ním snadno poradil.  Ústí nad Labem bylo v prvém poločase prakticky neškodné, ve 43. minutě zkusil z velké dálky štěstí opět Jindráček, jeho tvrdá střela skončila půl metru vedle pravé tyče Kučerovy branky.

Pak se ale děly věci opět na druhé straně. Nejprve Mezlík přízemním centrem zprava hledal nabíhajícího Ondráška, který míč v malém vápně lehce tečoval, ale brankář hostí Vorel míč se štěstím vytěsnil nohou na roh. Ten rozehrál opět šikovný Benát, Vulin míč hlavou postrčil přímo k osamocenému Zdeňku Ondráškovi, kterému stačilo se jen otočit a míč uklidit do branky, 2:0!

Do druhého poločasu nastoupili fotbalisté Dynama s cílem udržet nadějný výsledek a případně ještě potěšit oko diváka nějakým dalším gólem do sítě soupeře. V 56. minutě utekl s míčem podél levé lajny Hudson, předložil nabíhajícímu Ondráškovi, který ale tutovku spálil. Za čtyři minuty pak po pravé straně s míčem utekl po Lengyelově nákopu Ondrášek, naservíroval skrze vápno nabíhajícímu Nitrianskému, který svou střelu poslal těsně nad ústeckou branku.

Dynamo na Střeleckém ostrově pokračovalo v pohledném útočném snažení, ale střely Mezlíka, Ondráška a opět Mezlíka ústecký brankář Vorel kryl. A protože Ústí nad Labem v dnešním zápase opravdu nic nepředvedlo, dokráčelo Dynamo k zaslouženému veledůležitému vítězství.

Čirkin Grigorij       1       2 2
Nitrianský Milan 26.   1 1       2   67.
Stráský Tomáš (20)               1 1
Ondrášek Zdeněk 45.   3 2     4   2 43.
Hudson (20)                 2
Otepka Rudolf (76)           1     1
Černák Peter (87)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Přestože fotbalisté Ústí nevyhrávají, předvádějí pohledný útočný fotbal, a to dnes také potvrdili. První poločas snesl z naší strany nějaké měřítko, vstřelili jsme dva góly a měli jsme další šance. Ve druhé části hry byla ale v naší hře patrná nervozita. Kdybychom dokázali vstřelit třetí gól, tak bychom se asi uklidnili. Gól jsme ale nedali, a proto byli potom nespokojení i fanoušci. V boji o záchranu bylo tohle utkání pro nás klíčové, nevyhráli jsme osm kol a potřebovali jsme za každou cenu vyhrát. Z toho pohledu musím hráčům poděkovat, nebylo to pro ně vůbec jednoduché, ale zvládli to a získali tři body."

Svatopluk Habanec (trenér Ústí): "Šestadvacet minut jsme byli lepším týmem a měli jsme i příležitosti vstřelit gól. Jenže ten naopak po jedné střele z dálky inkasovali a rozhodnutí přinesl konec poločasu, kdy jsme nechali ve vápně zcela nehlídaného hráče, který zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase to bylo z obou stran už hodně nervózní a gól nepadl. Dneska jsme potřebovali bodovat, možná ale spíše vyhrát. Nic nevzdáváme, ještě to zkusíme. Zároveň si ale moc dobře uvědomujeme, že to pro nás bude v boji o záchranu hodně těžké."