Druhý domácí zápas v řadě čekal ve 3. kole FORTUNA:LIGY českobudějovické Dynamo. Po Spartě narazil výběr kouče Jozefa Webera na Slovácko, českého zástupce v bojích o evropské poháry. S výsledkem však nemohl být plně spokojený. Po bitvě s Moravany a remíze 2:2 je Dynamo v tabulce české nejvyšší soutěže jen o jeden bod bohatší.

Úvod jako z hororu prožilo Dynamo v předešlém zápase na Střeleckém ostrově proti Spartě, která se poprvé postarala o změnu skóre už ve 2. minutě. Tentokrát domácí Jihočeši nic takového připustit nechtěli, to se jim ale bohužel nepovedlo. Aktivní Slovácko se ujalo vedení ve 3. minutě, kdy zakončoval ve vápně vybojovaný balon z bezprostřední blízkosti brankáře Šípoše bývalý českobudějovický útočník Patrik Brandner. Domácí tým tak s vítězem loňského MOL Cupu rychle prohrával 0:1. A mohlo být ještě hůře, když vystrašil gólmana Dynama opět Brandner a po něm z malého vápna zakončoval na konci 18. minuty další někdejší hráč ve službách Dynama Ondřej Mihálik. Naštěstí pro Jihočechy letěl jeho pokus nad.

Nedáš, dostaneš. Přesně tohle rčení charakterizuje další průběh zápasu 3. kola FORTUNA:LIGY na jihu Čech. Po nevyužité šanci Slovácka zaútočilo Dynamo a dočkalo se ve 20. minutě vyrovnávající trefy. O ni se nádhernou ranou z vápna postaral novic v černobílém dresu Lukáš Čmelík. Stav zápasu byl tak rázem znovu vyrovnaný. Ve 25. minutě mohly České Budějovice zkompletoval bleskovou otočku. Po průniku po pravé straně se dostal míč až před osamoceného Michala Škodu, ten ale naneštěstí nedokázal zakončit přesně. Jeho pokus se nakonec nevešel ani mezi tři tyče. Situace ze 35. minuty se nesla v podobném duchu. Jeden z rohových kopů Dynama skončil na břevně, další nad svatyní brankáře Nguyena.

Dynamo zvyšovalo aktivitu a tlačilo se do prostorů, odkud by mohlo dát vedoucí gól. Nebezpečí představovaly zejména centry a rohy, ze kterých se domácí s blížícím se koncem poločasu snažilo vytěžit maximum. Zajímavě vracel míč ze zadní tyče před branku Králik nebo Škoda, zakončení hlavou se nebál ani Potočný. Ani jeden z nich se ale trefit nedokázal. Celek z Uherského Hradiště útočil spíše ojediněle, když už se ale ve vápně domácích objevil, hrozil. Útočník Libor Kozák ve 41. minutě jen těsně minul pravou tyč Šípošovy branky. Více už se toho v prvním dějství nestalo, týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Od prvních minut druhého poločasu bylo znát, že chtějí oba týmy odkráčet ze zápasu se třemi body. Na první o něco nebezpečnější zakončení si fanoušci na Střeleckém ostrově počkali do 53. minuty, k potěšení příznivců Českých Budějovic ale právě tohle bylo to zakončení, po kterém se Dynamo ujalo vedení. Podobně jako v předešlém zápase se Slováckem otočilo vývoj utkání a děkovat mohlo tentokrát útočníkovi Michalu Škodovi, který nekompromisně napálil balon ke vzdálenější tyči. 2:1 pro Dynamo. Dva góly se mohly proměnit ve tři po šanci Romana Potočného ze 63. minuty. Jako v řadě předešlých případů ale i tentokrát skončil míč na tribuně.

Jihočeši věděli, že po vstřelení druhého gólu stále zbývá do konce ještě hromada času, bylo to ale spíše Slovácko, které zvyšovalo obrátky a snažilo se minimálně vyrovnat a odvézt si ze Střeleckého ostrova bod. Slovenský brankář Šípoš musel být při několika situacích v pozoru, síť za ním se ale naštěstí nechvěla. Na začátku posledních 20 minut hrozilo také Dynamo, které málem těžilo ze zakončení Jakuba Hory a Michala Škody, ani jeden projektil se ale v gól nepřeměnil. Komplikace nastala v 77. minutě, kdy se do samostatného úniku hnal jeden z hráčů Slovácka, byl však nedovoleně zastaven Nicolasem Pennerem. Mladý křídelník Dynama, který přišel do hry až v průběhu druhého poločasu, viděl po konzultaci sudího s videem červenou kartu.

Stejně jako v předchozím případě, kdy se na jih Čech vypravilo Slovácko, dohrávalo i tentokrát Dynamo v početní nevýhodě. A toho Slovácko chtělo využít a nakonec také využilo. O vedení přišly České Budějovice v 83. minutě, kdy balon proletěl pokutovým územím až na číhajícího Vasilije Siňavského, který vyrovnal na 2:2. A tento výsledek se nakonec stal tím konečným. Dynamo vyválčilo bod, po výhře v prvním kole s Pardubicemi a prohře se Spartou v kolem druhém v tom třetím remizovalo se Slováckem.

Fotogalerie

Jozef Weber (trenér Dynama): „Remíza zasloužená, z mého pohledu velice kvalitní utkání. Obě mužstva se snažila o kombinační fotbal a fanouška to mohlo bavit. My jsme do utkání vstoupili špatně, pak jsme se pracně dostávali do herní kvality, pomohla nám branka Čmelíka. Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení, ale o to jsme pak vinou různých věcí přišli.“