Už před samotným výkopem měli všichni na Střeleckém ostrově jasno – Dynamo musí v 9. kole FORTUNA:LIGY proti Karviné bezpodmínečně bodovat. A to se povedlo. Slezané se s náporem Českých Budějovic nedokázali vypořádat, vítězství se tak slavilo po výsledku 3:1 na jihu Čech.

Do první větší šance se dostal domácí tým. Přímý kop ze 7. minuty ale letěl těsně vedle. Fanoušci se ze závaru ještě ani nevzpamatovali a Dynamo už se hrnulo směrem k bráně soupeře znovu. Únik vedl Van Buren, jeho zpětnou přihrávku ale Bassey nedokázal nasměřovat do brány a následnou dorážkou pohrdl i Mršič. Budějovičtí zpočátku hráli aktivněji, napadali, nabízeli se a vycházela jim i kombinace. Karviné půjčovali balon jen zřídka

Ohromná šance přišla ve 21. minutě. Za obrannou linii hostů se ve dostal skvěle rozjetý Bassey, svou šancí ale ke smůle Dynama vystrašil spíše diváky na tribuně za bránou. Za další 3 minuty se do zakončení dostal také Hora, ani on ale neměl potřebné štěstí. Po 25 minutých už se skóre měnilo. Bohužel ale na druhé straně hřiště. Na konci rychlé akce, která resultovala z rohového kopu Českých Budějovic, byl Antonín Křapka a Karviná se dostala do vedení 1:0.

Příznivý stav ale hostům moc dlouho nevydržel. Tentokrát už roh Dynamu vyšel a příležitost na zadní tyči zužitkoval o 2 minutky později Mick Van Buren. Jednička se tak na světelné tabuli rozsvítila i u domácího týmu. Ve 34. minutě pak bylo na Střeleckém ostrově ještě veseleji. Van Buren nejprve na gólmana nevyzrál, míč ale dorazil do sítě Jakub Hora. České Budějovice tak během pár minut výsledek otočily.

I do druhé půle vstoupil aktivněji domácí. Hned v 50. minutě napřáhl z hranice vápna Bassey, navýšení se ale nekonalo. Horko naopak bylo před bránou Dynama. Brankář Vorel si ale dokázal poradit jak s přímým kopem, tak s hlavičkou, která následovala. V 60. minutě propukla v řadách Českých Budějovic gólová radost potřetí. Střídající Ondřej Mihálik poslal domácí krásným zakončením do vedení o 2 góly.

Dynamo se ale s výsledkem 3:1 spokojit nechtělo a soupeře i dál tlačilo. Vydařený vstup do utkání měl i další střídající Škoda, ke gólu ale jeho rána z větší vzdálenosti nevedla. České Budějovice si ale i tak připsaly 3 velice důležité doby a tabulka už z jejich pohledu vypadá o moc lépe.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem moc rád, že jsme utkání zvládli a máme tři body. Věděli jsme, co nás čeká, na soupeře jsme se připravovali. V úvodních patnácti minutách jsme neproměnili dvě gólové příležitosti a soupeř nás po našem rohovém kopu potrestal. Poté se ukázalo, že máme v týmu sílu, protože jsme dokázali velice rychle otočit vývoj utkání. Po třetím gólu už se zápas dohrával a kontrolovali jsme ho. Zvítězili jsme zaslouženě."

Jozef Weber (trenér Karviné): „Neměli jsme dobrý začátek. Upozorňovali jsme na to hráče, ale přesto jsme nevstoupili do utkání dobře. Dostali jsme se do vedení, ale Dynamo velice rychle otočilo. Nestalo se nám to poprvé. Třetí branka ve druhém poločase nám výrazně přitížila, už jsme se poté nedokázali zvednout. Soupeř byl důraznější a sebevědomější. Gratuluji mu k výhře."