Ve druhém zápase Tipsport ligy si fotbalisté Dynama připsali na své konto bod za remízu s Bohemians 1905 1:1. Jihočeši se díky Tomáši Stráskému sice dostali do vedení, avšak o vyrovnání se v průběhu druhé půle postaral Marek Nikl.

Druhý zápas během dvou dnů vyšel fotbalistům Dynama lépe než ten proti Jablonci. Utkání s Bohemians 1905 přineslo vyrovnaný fotbal, ve kterém byly obě mužstva blízko k vítězství. Trenér Jaroslav Šilhavý poslal do zápasu hned pět zahraničních testovaných hráčů, z nichž se někteří předvedli ve velmi dobrém světle.

Úvodní minuty zápasu sice patřili nadšeně hrajícímu domácímu mužstvu, které se často dostávala před brankáře Křížka. Hra se ale během několika úvodních minut vyrovnala a ve 14. minutě byl k vidění navíc první gól, který po rohovém kopu Šimy vstřelil hlavou Tomáš Stráský. Přestože v sestavě Dynama byla polovina testovaných hráčů, chvílemi byly k vidění zajímavé fotbalové akce. Ve 32. minutě útočník Bokila přihrál Dobrasinovicovi, který v dobré střelecké pozici nepřekonal brankáře Havránka.

Když se na druhé straně nedokázali prosadit ani Bartek se Štohanzlem, odcházelo se do kabin za stavu 1:0 pro budějovický tým. Hned v úvodu druhé půle se po další pěkné akci trefil přesně k tyči Bokila, branka ale kvůli jeho ofsajdovému postavení neplatila. S přibývajícími minutami pak začali otěže zápasu přebírat klokani a před brankářem Kučerou bylo chvílemi horko. Budějovický brankář inkasoval v 64. minutě, když se po rohovém kopu trefil hlavou kapitán Bohemky Marek Nikl. V dalších minutách měli více ze hra hráči z Vršovic, branku ale již vstřelit nedokázali a utkání tak skončilo nerozhodně 1:1.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Musím říct, že po tom včerejším debaklu, panuje výsledkově už určitá spokojenost. Nebýt chyby Pavla Kučery, tak bychom to dotáhli do vítězného konce. Věděli jsme, že je Bohemka velmi bojovný soupeř a že jí budou podporovat diváci. Bohemka hrála tak, jak jsme očekávali. Bylo to férové, bojovné utkání. První poločas byl z naší strany o něco lepší než ten druhý."

Pavel Hoftych (trenér Bohemians): "My jsme spokojeni, že jsme dokázali nepříznivě se vyvíjející zápas vyrovnat. Budějky šly do vedení, protože byly fotbalovější než jsme byli my. Soupeř měl v sestavě hodně neznámých hráčů, ale ta kostra zůstala víceméně stejná. My jsme tam měli mladé kluky a ve hře dopředu nám tam trochu chyběla kvalita. Mlaďasové se s tím ale rvali a díky chybě brankáře a Márovi Niklovi jsme dokázali vyrovnat. Tu remízu beru jako zaslouženou."