Na první pohled snadný úkol měli před sebou fotbalisté Dynama, když ke čtvrtfinálovému zápasu poháru ČMFS přijeli na jih Čech fotbalisté, v lize se trápícího, Slovácka. Důležitý úkol vsítit rychlý gól Dynamu vyšel nad očekávání dobře. Již ve 2. minutě poslal Jihočechy po přihrávce Černého do vedení Ivo Táborský. Sluncem ozářený E-On stadion jakoby sváděl fotbalisty obou mužstev k bezstarostnému pojetí hry. K vidění bylo mnoho gólových šancí a jenom díky nemohoucnosti útočníků a skvělým zákrokům brankářů se skóre podruhé měnilo až v průběhu druhého poločasu. To se po pravé straně protáhl Václav Mrkvička a po vzoru Černého z úvodu zápasu našel před brankou volného Táborského, který ve složité situaci dokázal efektní patičkou navýšit skóre. Dynamo si závěr zápasu s přehledem pohlídalo a naprosto zaslouženě se může v Budějovicích slavit postup do semifinále poháru ČMFS.
Asi hodně dlouho by museli fotbalisté Dynama vzpomínat kdy se naposledy takhle rychle ujali vedení. Proti Slovácku jim na úvodní branku zápasu stačily pouhé dvě minuty. Laxní přístup obrany Slovácka potrestal svým důrazem Jaroslav Černý, když pronikl až do pokutového území, kde přihrávkou pod sebe našel zcela volného Ivo Táborského, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou bránu – 1:0. Už v 5. minutě mohlo vést Dynamo o dvě branky. Aktivní Táborský našel přesným centrem Karla Poborského. Tomu se ale nepodařilo ideálně trefit balón a ještě navíc jej pomezní sudí podezříval z ofsajdu. Ani poté dobře polovina hostujícího týmu ještě nezaznamenala, že už se hraje. Z výhody přímého kopu Slovácko doslova darovalo míč Jihočechům. Poborský vysunul Volešáka, který zatáhl míč až k pokutovému území hostí, kde ještě předložil balón lépe postavenému Táborskému. Českobudějovický útočník ale v dobré šanci trestuhodně minul. Na Dynamu byla patrná chuť útočit, směrem dozadu to bylo o něco slabší. Potrestat Jihočechy mohli hosté ve 12. minutě. Situaci čtyři na dva ale bídnou přihrávkou zazdil Šturma. Ihned z protiútoku mohl zvýšit vedení Dynama Volešák, kterého obrana Slovácka nechala naprosto osamoceného na hranici šestnáctky, technický pokus ale skončil těsně vedle šibenice. Ještě do dvacáté minuty si oba týmy připsaly po gólovce. Za Slovácko pálil razantně Kúdela mimo, na straně druhé nedokázal protlačit po Poborského přihrávce míč za Markova záda Holenda. I nadále byla na Dynamu patrná chuť přidat branku, spíše než účelné řešení situací se ale domácí mnohdy utápěli v parádičkách a zbytečných kličkách. Zvýšit na dvoubrankový rozdíl mohl po rohu ve 25. minutě Táborský, hlavičkoval ale nad. Namlsaným divákům pak doslova zatrnulo ve 34. minutě, když celkem nečekaně vypálil Ondřejka a Zdeněk Křížek musel vytáhnout zákrok z kategorie bravurních,. Ještě před odchodem do kabin si obě mužstva připsala po jedné šanci. Ve 41. minutě hasil před dotírajícím útočníkem Slovácka doslova v hodině dvanácté Jiří Peroutka. Klasický gól do šatny mohl potom vsítit domácí Jan Holenda, ale s jeho střelou si nadvakrát poradil gólman Marek.

Druhý poločas zahájilo aktivněji Slovácko. Stadartku poslal ve 49. minutě před Křížkovu bránu Stýskala a hlavičkující Mareš těsně minul českobudějovickou bránu. Úvod druhé půle se vesměs nesl v poměrně neuspořádaném rytmu. Dynamo se nechalo zatlačit do defenzivy, hosté zase nebyli schopni vymyslet kloudnější akci. O vzruch se tak postaral až v 58. minutě Zdeněk Křížek, když s míčem u nohy kličkoval mimo své pokutové území, za což jej málem vytrestal aktivně napadající Brožík. Po delší době se v šanci ocitli také domácí, konkrétně to byl Jaromír Plocek, který si narazil s Volešákem a rázem byl před gólmanem Markem. Hostující brankář ale včasným vyběhnutím stačil šikovně snížit úhel a tudíž i šance na úspěch. V 65. minutě se nepovedený odkop hostujícího brankáře dostal až ke Karlu Poborskému, který dalekonosným pokusem jen o pár čísel přestřelil. V 67. minutě se domácí dočkali tolik kýžené pojistky výsledku. Čerstvě příchozí Václav Mrkvička proběhl po pravé straně a obrana Slovácka mu dala i dost prostoru pro přesnou přihrávku na malé vápno, kde číhal osamocený Ivo Táborský. Útočník Dynama šikovně vyhodnotil situaci, kdy mu hostující brankář ztížil šance na úspěch pohybem vpřed a šikovně zasunul míč do sítě patičkou – 2:0. Jen o pár minut později se mohl do střelecké listiny zapsat také Václav Mrkvička, to by však musel po Poborského vysunutí zamířit o něco přesněji. Druhá branka jakoby Dynamo znovu nakopla a fotbalisté v purpurovém ožili. Roh Ladislava Volešáka ze 74. minuty se dostal až na zadní tyč, kde číhal nehlídaný David Horejš, jehož hlavičku skvěle zlikvidoval hostující brankář. Za Slovácko to zkusil střelou z voleje Kúdela v 76. minutě a jen o kousek minul spojnici Křížkovy brány. Poslední gólovou situaci si na své konto připsalo Dynamo. V 83. minutě našel Volešák milimetrovým centrem hlavu Táborského a gólman Marek vytahoval padající list konečky prstů nad. Slovácko v samotném závěru přebralo aktivitu, ale stále nebylo schopno překonat svou nemohoucnost při vytváření šancí, zatímco fotbalisté Budějovic si závěr utkání víceméně pohlídali a po závěrečném hvizdu tak mohli sklidit aplaus velice skromně zaplněných tribun.