Nádhernou podívanou předvedli fotbalisté Dynama v pondělní dohrávce proti Spartě. Vyprodanému zápasu nechybělo prakticky nic, ve hře bylo i video a diváci na Střeleckém ostrově se náramně bavili. Po takřka bezchybném prvním poločase vedli 2:0, když se trefil Schranz a z penalty Kladrubský. V druhé polovině ale dokázali sparťané po trefách Kangy a Tetteha srovnat, takže se oba celky rozešly smírně.

Do beznadějně vyprodaného šlágru se Spartou nastoupilo Dynamo bez Havelky, Mustedanagiče a Kulhánka, kteří nehráli kvůli dohodě klubů. Letenští přijeli v očekávaném složení, obejít se museli bez několika zraněných hráčů. Černobílí měli raketový vstup do zápasu. Už ve druhé minutě zaváhal kapitán Costa a sám na Nitu postupoval Ivan Schranz. Se střelou ale otálel moc dlouho a nechal tak vyniknout brankáře hostí. Litovat toho nemusel dlouho, protože už za dvě minuty poslal míč do sítě! Povedený centr Čoliče hlavičkoval na zadní tyč Provod, ale k balonu se ještě dostal Schranz a poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Pražané byli z neočekávaného úvodu zápasu zaskočeni a Dynamo toho chtělo využít. Odražený míč napálil halfvolejem Patrik Čavoš a moc nescházelo, aby nádherně zavěsil. Poté už se ozvali i sparťané. Na centr z levé strany si naskočil Libor Kozák, ale svou hlavičku neusměrnil přesně. Jedním z klíčových momentů závěru poločasu bylo rozhodnutí, které sudí Hrubeš udělal po obrovském závaru v pokutovém území Jindřicha Staňka. Po nepřehledné situaci se nevědělo, jestli míč přešel brankovou čáru. Rozhodčí situaci dlouho zkoumal, nakonec šel i k videu a rozhodl ve prospěch Dynama, protože situaci posoudil jako faul na Jindřicha Staňka. Tím však poločas zdaleka neskončil. Po faulu Hanouska sudí nařídil pokutový kop, který náramně proměnil Jiří Kladrubský - 2:0.

Famózní utkání pokračovalo i ve druhých čtyřiceti pěti minutách. Hostující trenér Jílek poslal na hřiště Benjamina Tetteha a Sparta se brzy vrátila do hry o body. Z dobrých třiceti metrů natáhl ke střele z první Guélor Kanga a placírkou zavěsil ranou o břevno – 2:1. Dvoubrankový náskok si domácí mohli vzít zpět po rychlém přečíslení Schranze s Mršičem. Po těžkopádné kombinaci se do zakončení dostal šikovný Chorvat a tvrdou ranou rozezvonil břevno. Šance Sparty udržel nad vodou přibližně dvacet minut před koncem Florin Nita. Rohový kop Mršiče se snesl na hlavu Ivana Schranze, jehož hlavičku fantasticky vytáhl rumunský gólman.

Všem domácím příznivcům zatrnulo deset minut před koncem, kdy Costa vybojoval útočným skluzem míč a zakončovat mohl Tetteh. Napětí ale vzniklo zbytečně, protože sudí souboj ohodnotil jako faul. Ghanský fotbalista se dočkal branky o pár chvil později. Naskočil si na přímý kop Kangy a přesnou hlavičkou vyrovnal - 2:2. Napínavé poslední minuty přinesly plno žlutých karet, ale skóre už se nezměnilo. Jihočeši si tak ze zápasu se Spartou odnesli jeden bod, když ve druhé půli přišli o dvoubrankové vedení.

David Horejš (trenér Dynama): „Příchozí diváci viděli skvělý fotbal. Na tým jsem hrdý. Do zápasu jsme výborně vstoupili, hráli jsme vysoko a nutili Spartu k chybám. Díky Ivanu Schranzovi jsme vedli, nakonec jsme o poločase vedli 2:0. Po pauze se podařilo Kangovi snížit, pak se zápas lámal. Měli jsme dvě šance, ale Mršič trefil břevno a Schranze vychytal Nita. Nakonec máme bod, bereme ho s respektem a se Spartou má svoji cenu. Zvládli jsme střed hřiště, to bylo důležité. Zápas nás stál hodně sil a jsme rádi, že jsme z něj získali alespoň bod.“

Václav Jílek (trenér Sparty): „Začátek jsme nezachytili po individuálních chybách, nebylo to nekoncentrovaností. Měli jsme se lépe vyrovnat s nepříznivým stavem. Měli jsme zvýšit aktivitu a zatlačit soupeře, místo toho to byly jen záblesky. Soupeř dobře hru zahustil a chodil na rychlé brejky. Budějovice řešily brejky dobře, mohli jsme několikrát i inkasovat potřetí. Ohledně situace ze závěru prvního poločasu jsem rozpačitý z toho, jak se video posuzuje. Ale rozhodně si na výroky nestěžujeme.“