První zápas nové sezóny přinesl starším dorostencům Dynama bod za remízu 1:1. V domácím utkání s Karvinou předvedli bojovnou hru a chuť po vítězství. Osvědčila se i nová sestava, ve které hráči nastoupili. Na hřišti si rozuměli a ukázali se v dobrém světle. Gól za Dynamo dal v prvním poločase Michal Mácha, který na první utkání nové sezóny oblékl také kapitánskou pásku.

Karviná se do svého prvního mistrovského utkání pustila s vervou a v prvních minutách byla jednoznačně aktivnějším týmem s pár hezkými akcemi před bránou domácích Budějovic. Obrana Dynama byla ale pozorná a žádný z pokusů Karviné skrz ní neprošel. Když se Budějovice ujaly míče, předvedly daleko promyšlenější útočnou akci, ale střílející Markytán bránu hostů vážněji neohrozil. Zato v 18. minutě si před bránu domácích šikovně naběhl Vávra, který poslal přesnou přihrávku na kapitána Michala Máchu a ten skóroval. První branka zápasu tak padla po jednoduše, ale efektivně vyřešené situaci. Další pokusy o zvýšení stavu zaznamenal Tesař, který se několikrát probojoval až do vápna Karviné, ale jeho zakončení buď nebylo přesné nebo ho brankář zneškodnil. Před koncem první půle zkazil dobrou gólovou příležitost Kadlec. Ocitl se sám před bránou hostů, ale situaci si zbytečně zkomplikoval a nedokázal včas vystřelit. O poločase tak šlo Dynamo do kabin jen s mírným náskokem nad Karvinou.

Druhý poločas začal oproti prvnímu o něco klidněji a herní projevy obou celků byly srovnatelné. Přesto se hned na začátku Markytán pokoušel poslat Dynama do vyššího a pohodlnějšího vedení. Jeho přihrávka na Kadlece se ale nevydařila. Nátlak hostů se vyplatil v 60. minutě, kdy se Karviné podařilo dostat míč do brány Budějovic. Na dlouhý balón nejdříve Luksch zkušeně vyrazil z brány pryč, ale po jeho odehrání se stejně míč udržel ve hře a karvinští dorostenci se ho na vícekrát pokoušeli nasměrovat do sítě. Dvakrát jim v tom zabránila domácí obrana, na poslední dorážku už se ale Karviné povedlo vyrovnat. Ihned se projevilo nabuzení hostující Karviné, jejíž hráči se hnali za dalším gólem. Všechny další pokusy ale Luksch zvládl. Hlavička Žurka mohla v 77. minutě vrátit Dynamo do vedení, ale brankář hostů hrozbu zažehnal. Dynamo se v poslední desítce minut prezentovalo bojovnou hrou a velkou chutí po vítězství a agresivní Karviná mu byla těsně v patách. Ani jednomu už se ale nepovedlo zvrátit skóre zápasu ve svůj prospěch. První ligové utkání staršího dorostu Dynama s Karvinou tak skončilo remízou 1:1.

Petr Skála (trenér Dynama): "Bod za remízu je uspokojující. Sice jsme mohli o poločase vést 2:0, ale Karviná je silným a kvalitním soupeřem a dnes to prokázala. Navíc máme pochopitelně úplně nový tým, třeba stoperskou dvojici, kde jsou kluci z bývalé U17. Skvěle obstál také Matěj Luksch, který doteď tuhle soutěž vůbec nechytal. Šance jsme měli a ten gól, který se povedl, se mi moc líbil."