Vyrovnané utkání zvládla lépe favorizovaná pražská Sparta a na slušně zaplněném Střeleckém ostrově vybojovala postup do dalšího kola MOL Cupu. O svém vítězství rozhodli Pražané v rozmezí čtyř minut, kdy se trefil Pulkrab a Juliš. Za Dynamo snižoval Ivo Táborský.

Středeční střetnutí MOL Cupu přineslo v úvodních sestavách hned několik změn v sestavách. Od úvodních minut dostal šanci Jiří Bederka, Michal Řezáč či Jan Hála. Sparťané vyslali na hřiště zcela odlišnou jedenáctku oproti minulému ligovému utkání. Zapříčinila to rozsáhlá marodka i plno hráčů na reprezentačních srazech. V brance naskočil Miroslav Miller, šanci ukázat se dostali dva junioři. Aktivněji začala favorit z hlavního města. Na jedovatou střelu Marečka ze střední vzdálenosti si musel dát Křížek velký pozor, úvodní dva rohové kopy zápasu Jihočeši odbránili.

Svěřenci trenéra Horejše hráli v prvním poločase se soupeřem více než vyrovnanou partii. Ze dvou přímých kopů z dobré vzdálenosti neohrozili Millera, na branku vystřelil až Jindřich Kadula. První obrovskou šanci zápasu si vytvořila pražská Sparta. Odražený míč vrátil do pokutového území Lukáš Juliš přímo na hlavu Michala Kadlece, kterého na brankové čáře vychytal Jiří Bederka. Jihočeši zahrozili po rychlém brejku. Michal Řezáč přiťukl míč Romanu Wermkemu, jenž technickou ránu zakroutil vedle. Kapitán domácích Petr Benát byl přesnější, ale na Millera si skákavou střelou nepřišel. V úplném závěru poločasu se sám na Křížka hnal Pulkrab, budějovický brankář včas vyběhl a zabránil velké šanci. Domácí mohl poslat do vedení Táborský, jenže centr Wermkeho hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.

Druhý poločas začalo Dynamo dobře. Na Spartu zatlačilo, dostalo pod tlak, ale nedokázalo pořádně zakončit. A tak přišel trest v podobě úvodního gólu. Michal Kadlec si udělal prostor na levé straně, poslal míč před branku, kde ho důrazným způsobem posunul David Lafata na Matěj Pulkraba, který dotlačil míč do branky - 0:1. A za nedlouho přišla druhá branka. Znovu se prosadil na levé straně Michal Kadlec, krásně našel Lukáše Juliše, který propálil Křížka – 0:2.

Pražany dvě branky uklidnily a rázem byli lepším týmem. Z hranice vápna to zkusil Pulkrab, sražená střela skončila na rohu. Jihočeši se prosadili dvacet minut před koncem, jenže sudí branku neuznali. Dle čárového stál Ivo Táborský v ofsajdu. Oprávněně se mohl plný Střelecký ostrov radovat až v 83. minutě. Roman Wermke krásně nacentroval na Iva Táborského, který přesnou hlavičkou překonal Millera – 1:2. Na konci utkání ještě Jihočeši zatlačili, ale vyrovnat nedokázali. Spartě v MOL Cupu podlehli o gól.

David Horejš (trenér Dynama): „Sice jsme prohráli 1:2, ale utkání hodnotím pozitivně. V první půli jsme byli vyrovnaným soupeřem Spartě, dobře jsme kombinovali, měli i šance. Po pauze Sparta ztrestala naše dvě chyby a odskočila nám. Jsem rád, že kluci nesložili zbraně a podařilo se nám alespoň snížit. Drama to bylo až do konce. Těší mě, že přišlo i plno diváků a viděli pěkný fotbal. Hráli jsme jako tým, i když velmi povedený zápas odehráli zejména Funda nebo Čermák. Pavel Novák má výron kotníku, byla by to pro nás citelná ztráta, ale uvidíme, jak na tom bude.“

David Holoubek (trenér Sparty): „Jsem rád, že mladí hráči zvládli tlak a odehráli utkání kvalitně. Ještě potřebují získat více zkušeností, aby byli stále lepší a lepší. Očekávali jsme, že v dresu Budějovic nenastoupí Kalod, protože je hrozně důležitým článkem sestavy Dynama. Ale České Budějovice mají velmi kvalitní tým, výborné zázemí, fanoušky i vedení a přeji jim, aby postoupily do první ligy, kam patří.“